Autor Wątek: Ave 1999 - tył "buja"  (Przeczytany 13683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gitarzysta

  • Gość
Ave 1999 - tył "buja"
« dnia: 21-10-2005, 21:12:21 »
Witam,

Jestem swiezo po przegladzie i moze nie mam porownania z innymi Ave (moze "ten typ tak ma") ale mam wrazenie, ze moj (1999) wyjatkowo mocno "buja" tylem, nie tylko gora-dol ale tez lewo-prawo. Mechanicy nic nie stwierdzili ale np podczas zmiany pasa na koleinach az sie poce ze strachu, ze zaraz wylece z drogi....

Co na to inni uzytkownicy?

Spro-ket

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #1 dnia: 21-10-2005, 22:39:55 »
Na początek ciśnienie w oponkach bym sprawdził    :wink:

No i z pytań dodatkowych:
Koleiny są osobnym utrudnieniem drogowym ,
ale czy podobnie zachowuje sięna gładkiej nawierzchni ?  
Bo o tym nie namalowałeś.

Bubu

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #2 dnia: 22-10-2005, 18:30:10 »
sprawdz geometrie tylnego zawieszenia

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #3 dnia: 24-10-2005, 12:24:57 »
A sprawdzałeś amortyzatory? u mnie są prawdopodobnie do wymiany, chociaż na "oko" jest wszystko w porządku; przy większej prędkości na nierównościach ma tendencjędo uciekania tyłu (wyraźnie są twarde). Myslałem, że to efekt jakiegos luzu, ale u mojego brata zaobserwowaliśmy ten sam, identyczną "dolegliwość". Dodatkowo u niego już coś w jednym cicho puka...
Przejrzałem u kolegi całe zawieszenie (na stacji diagnostycznej) i zero luzów, bynajmniej muszęjeszcze zbadać stan amortyzatorów - jak coś wyjdzie to podrzucętemat...

Ale generalnie efekt niezaciekawy (zwłaszcza przy dużych predkościach)   :chmmm
Marcin

gitarzysta

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #4 dnia: 24-10-2005, 18:08:51 »
Amortyzatory (tyl) mam nowiutkie, moze 5 tys km na nich przejechalem, cisnienie w oponkach tez ok. Na pewno wiele tu przyzwyczajen - przesiadlem sie z Civica 97 a to bylo niskie autko, ktorego zawieszenie lepiej pokonywalo zakrety. Jednak zestrojenie zawieszenia to jedno a duza niepewnosc prowadzenia spowodowana zarzucaniem tylem to drugie (i wszystko przy przepisowych predkosciach jakby ktos myslal, ze tylem mi rzuca przy 180  8)   )

Bubu

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #5 dnia: 24-10-2005, 18:31:49 »
gitarzysta, geometria byla ustawiana po wymianie amorkow :?:  :?:  :?:  :?:  :?:

gitarzysta

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #6 dnia: 24-10-2005, 18:42:46 »
No pewno !!!!  :)

Bubu

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #7 dnia: 24-10-2005, 19:30:21 »
mimo to sprawdzilbym zbieznosc tylu na innej stacji koszt niewielki

sp0rting

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #8 dnia: 24-10-2005, 20:16:14 »
a oponki kiedy miałeś wywazane? i jakie masz?

gitarzysta

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #9 dnia: 24-10-2005, 20:26:55 »
Wywazam zawsze podczas wymiany zima/lato oraz kiedy czuje drgania kierownicy, model to Pirelli P7

ZACHARY

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #10 dnia: 24-10-2005, 22:28:28 »
Cytat: gitarzysta
Amortyzatory (tyl) mam nowiutkie, moze 5 tys km na nich przejechalem, cisnienie w oponkach tez ok. Na pewno wiele tu przyzwyczajen - przesiadlem sie z Civica 97 a to bylo niskie autko, ktorego zawieszenie lepiej pokonywalo zakrety. Jednak zestrojenie zawieszenia to jedno a duza niepewnosc prowadzenia spowodowana zarzucaniem tylem to drugie (i wszystko przy przepisowych predkosciach jakby ktos myslal, ze tylem mi rzuca przy 180  8)   )


A jakie amortyzatory? Opisywane objawy wskazują właśnie na rzeczone amortyzatory.

Spro-ket

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #11 dnia: 24-10-2005, 22:39:07 »
Cytat: ZACHARY
Cytat: gitarzysta
Amortyzatory (tyl) mam nowiutkie, moze 5 tys km na nich przejechalem, cisnienie w oponkach tez ok. Na pewno wiele tu przyzwyczajen - przesiadlem sie z Civica 97 a to bylo niskie autko, ktorego zawieszenie lepiej pokonywalo zakrety. Jednak zestrojenie zawieszenia to jedno a duza niepewnosc prowadzenia spowodowana zarzucaniem tylem to drugie (i wszystko przy przepisowych predkosciach jakby ktos myslal, ze tylem mi rzuca przy 180  8)   )


A jakie amortyzatory? Opisywane objawy wskazują właśnie na rzeczone amortyzatory.

Może tu jest ... "amortyzator"  pogrzebany.
Może za dużo wymagasz od AVE w zakrętach - jeżdżąc tak jak dawniej w Civic 97.

ZACHARY

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #12 dnia: 24-10-2005, 22:44:45 »
Cytat: Spro-ket

Może tu jest ... "amortyzator"  pogrzebany.
Może za dużo wymagasz od AVE w zakrętach - jeżdżąc tak jak dawniej w Civic 97.


Wymagać od auta, żeby jechało poprawnie to chyba nie zbyt wiele!!! Niezależnie od marki.

gitarzysta

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #13 dnia: 24-10-2005, 23:09:29 »
Cytat: ZACHARY
Cytat: gitarzysta
Amortyzatory (tyl) mam nowiutkie, moze 5 tys km na nich przejechalem, cisnienie w oponkach tez ok. Na pewno wiele tu przyzwyczajen - przesiadlem sie z Civica 97 a to bylo niskie autko, ktorego zawieszenie lepiej pokonywalo zakrety. Jednak zestrojenie zawieszenia to jedno a duza niepewnosc prowadzenia spowodowana zarzucaniem tylem to drugie (i wszystko przy przepisowych predkosciach jakby ktos myslal, ze tylem mi rzuca przy 180  8)   )


A jakie amortyzatory? Opisywane objawy wskazują właśnie na rzeczone amortyzatory.


Delphi

Spro-ket

  • Gość
Odp: Ave 1999 - tył "buja"
« Odpowiedź #14 dnia: 25-10-2005, 00:42:38 »
Cytat: ZACHARY
Cytat: Spro-ket

Może tu jest ... "amortyzator"  pogrzebany.
Może za dużo wymagasz od AVE w zakrętach - jeżdżąc tak jak dawniej w Civic 97.


Wymagać od auta, żeby jechało poprawnie to chyba nie zbyt wiele!!! Niezależnie od marki.


Opiekun   :shock:  
Nigdzie autor nie pochwalił sięza bardzo wylewnie - więc tak tylko przypuszczam.
Po prostu wyobraziłem sobie takie zestawienie (brak odpowiedzi ze szczegółami) :
CIVIC 97
AVE
Noo , nikt mi nie wmówi że tak samo sięzachowują ich pupy na drodze - podobnie jeżdżąc.
Jeśli mam zbyt wybujałą wyobraźnięto sorry , ale ... chciałem tylko pomóc.


 

Beesafe.pl