Autor Wątek: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22  (Przeczytany 10969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sakson

  • Gość
Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« dnia: 22-10-2005, 21:41:56 »
Witam !!!

Po zmianie żarówki świateł mijania w przednim lewym reflektorze (tego od kierowcy) w avensisie 2001, nie mogęregulować pokrętłem do zmiany wysokości światła wewnątrz samochodu. Gdy zmieniam pozycjępokrętła zmienia sięwysokośc światła prawego reflektora natomiast w lewym światło nie zmienia pozycji ( góra- dól ). Czy są tam dwa osobne silniczki do zmiany wysokości światła czy jeden, bo słyszętylko silniczek przy prawym reflektorze.
A może to jakiś bezpiecznik?
Co może być przyczyną ?
Acha a ewentualnie gdzie znajduje sięregulacja ręczna przy reflektorach?

pozdrowionka....

Bubu

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #1 dnia: 23-10-2005, 12:34:23 »
Witamy na forum.
Sprawdz czy nie zrzuciles przypadkiem kostki od silniczka ewentualnie przeczysc styki w kostce i lampie jak wczesniej dzialalo a po wymianie zarowki nie dziala to musiales cos "pomerdac" kostka

enertp

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #2 dnia: 14-11-2005, 21:23:56 »
Witam !!
Jestem od niedawna użytkownikiem Ave z 2001.Ogólnie to nie mam zastrzezeń do funkcjonowania ale..zawsze jest jakieś ale.Jest takie pokrętło z lewej strony do regulacji wysokości światel mijania, działa ale tylko lewa lampa zmienia wysokość prawa nie reaguje  :chmmm  .Czy to normalne? chyba nie.Proszęo radęco można zrobić żeby było ok. Oczywiście ASO na końcu   :csad .Pozdrawiam  8)

pisk

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #3 dnia: 15-11-2005, 19:58:43 »
Jak zwykle są 2 wersje:
- optymistyczna: trzpien od silnika reflektora spadł z mocowania i nie porusza reflektorem
- pesymistyczna: silnik w ogóle nie reaguje. I tu masz 2 wersje:
     - optymistyczna: silnik jest sprawny, tylko masz przerwe w układzie elektrycznym
     - pesymistyczna: padł silnik od regulacji
« Ostatnia zmiana: 01-02-2006, 16:48:08 wysłana przez pisk »

cafer

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #4 dnia: 15-11-2005, 20:26:04 »
najlepiej wyjąć silnik podpiąć kostke i sprawdzić jak reaguje przy zmianie pozycji polożenia światel.mozna go podpiąć pod kostke na stronie która dziala.
Te silniki tak latwo sie nie polą,częsta przyczyna to zablokowanie sie śruby która steruje lampą ,a wówczas powoduje skręcenie sie "ślimaka" wewnatrz mechanizmu.Jeśli silnik chociaż tyka a śruba sie nie kręci to mechanizm sie skręcil i zblokowal - trzeba rozebrać i ustawić w dokladnie odwrotnym polożeniu obracajac plastikową tulejką wewnatrz mechanizmu.jest troche dlubania ,ale da sie zrobić samemu w godzinke.

enertp

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #5 dnia: 21-11-2005, 20:41:25 »
Dzięki za rady.Okazało sięze ktoś zle ustawił ruchome lustro w lampie tzn.przy włączeniu silniczka następowało blokowanie lustra .Wystarczyła korekta śrubą regulacyjną na górze lampy(tą od lewo-prawo a nie góra -dół).Teraz moje "oczy" równo patrzą  :bdance

wojtekvst

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #6 dnia: 13-02-2007, 15:59:12 »
Witam wszystkich mam taki mały problem byłem dzisiaj na regulacji świateł i Pan diagnosta oswiadczył mi , że prawej lampy nie jest w stanie mi ustawic :( bo.... w regulacji tam co wkłada sie nimbusa lub śrubokrecik w to miejsce na lampie od góry mysle że wiecie i co mi chodzi te plastikowe elementy są złamane ten wewnętrzny trybik i poprostu jak kręci sie tym plastikową "srubką" nic nie daje bo w środku jest urwane.Miał ktos może taki problem albo wiecie co z tym robic bo chyba w gre nie wchodzi opcja kupowania nowej lampy. Pan diagnosta mnie troche zmartwiał i mam problem bo nocne jeżdzenie z tak ustawiona prawa lampa to nie za bardzo powinna dalej swiecic.
Czekam na jakies rady model to Ave 2001 FL

ayrsen

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #7 dnia: 16-02-2007, 08:50:23 »
Hmm - chyba jedyne, co pozostaje zrobić, to poszukać używanej lampy... :oops:
Można ewentualnie postarać się rozmontować lampę i postarać się wszystko posklejać - niestety:
1. po pierwsze byłoby to bardzo żmudne,
2. po drugie byłoby to skomplikowane,
3. po trzecie - istnieje duże ryzyko, że lampa by Ci później parowała, ponieważ byłaby "powtórnie" składana...

Podsumowując - chyba nie warto...

wojtekvst

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #8 dnia: 18-02-2007, 12:38:41 »
No chyba raczej kupno nowej nie jest konieczne
Wystarczyło odkrecic górne srubki odchylic ją i poprostu małymi czcypcami pokręcic pokretłem w celu ustawienia i gotowe to samo zrobiłem powtórnie na diagnostyce i gotowe. świeci jak powinna a nie zarazkupic używana troche poruszac głową i 250 zł zaoszczedzone
 :cool:

ayrsen

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #9 dnia: 22-02-2007, 17:14:30 »
wojtekvist - brawo i gratulacje!
Moja sugestia co do możliwości wyregulowania brała się stąd, że napisałeś:
jak kręci sie tym plastikową "srubką" nic nie daje bo w środku jest urwane.
Jak widać, u Ciebie pękło tylko połączenie. PLN 250 możesz wydać na "przyjemności" - czymkolwiek dla Ciebie są... :wink:

maciek66

  • Gość
Odp: Regulacja wysokości reflektorów - Ave T22
« Odpowiedź #10 dnia: 29-03-2007, 20:23:48 »
Czesc jestem tu nowy wiec witam wszystkich. Maciek z Torunia , Ave kombi z 2000r. (przed liftingiem). Mam uszkodzony mechanizm regulacji ustawiania reflektora (nie mylic ze zdalna regulacja wysokosci swiecenia). Czy ktos wie czy mozna taka lampe rozebrac - dostac sie do wnetrza? Jak ja wyjac z auta? (prawy) I czy macie jakies doswiadczenia z zamiennikami? - np na allegro za ok. 150zl. mozna kupic taki nowy firmy "DJ" Co to warte? Siemka. m


 

Beesafe.pl