Autor Wątek: Siłowniki do tylnej klapy w Corolli  (Przeczytany 9908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Siłowniki do tylnej klapy w Corolli
« dnia: 23-10-2005, 12:31:34 »
Jak się"fachowo" nazywają te pneumatyczne siłowniki do tylnej klapy w Corolli Liftback? Bo zdaje się, że ma to jakąś fachową nazwę...  :chmmm  

Wiem, że używane można kupić za jakieś 130-140 zł/ sztuka. A może można taniej?

Czy znacie jakieś "domowe sposoby" regeneracji tych siłowników? Ostatnio wyczułem (na własnej głowie  :cnice  ), że już słabo trzymają ...
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:36:13 wysłana przez Janmor »
Coday, Comorrow, Corolla

patroc

  • Gość
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #1 dnia: 23-10-2005, 14:48:12 »
:) tak jak powiedziałeś siłowniki to siłowniki . Mozna spotkac tez terminologię: teleskopy lub podnośniki klapy tylnej. Najlepiej sięrozejrzyj za zaminnikami ( muszą mieć jednakowy skok - czyli długość ramienia na którym pracuje tłoczysko, jednakową średnicęi siłęoraz długość teleskopou złozonego ) Przejgladaj pod tymi linkami ogłoszenia , moze sie trafi cos do "Karli"
http://moto.allegro.pl/search.php?string=teleskopy+klapy+tylnej&category=620&buy=0&new=0&pay=0&country=1

http://moto.allegro.pl/search.php?string=si%C5%82owniki+klapy+tylnej&category=620&country=1

pozdr

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #2 dnia: 23-10-2005, 16:48:30 »
Na forum internetowym corollaclub.org ten temat też był poruszany, ale są różne zdania. Podobno do Corolli pasują siłowniki z VW Varianta czy Golfa, rzędu 45-50 zł za jeden siłownik. No tylko pytanie, czy pasują tylko "na chwilę" i po kilku miesiącach siępsują, czy też są trwałe? Czy ktoś z Was stosował takie zamienniki i czy to sięopłaca, czy lepiej jednak kupić używane (ale 3 razy droższe)?
Coday, Comorrow, Corolla

patroc

  • Gość
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #3 dnia: 23-10-2005, 23:14:21 »
Moim skromnym zdaniem kupowanie uzywanych siłowników nie ma wiekszego sensu. Skoro wiesz, ze pasują do Corollki te z Varianta, czy Golfa to na pewno będa słuzyły odpowiednio długo.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #4 dnia: 24-10-2005, 20:41:35 »
Do EE-101 podchodza TOKICO przynajmniej ja mam takie , ciekawe czy gdzies mozna takie kupic ;-))

A moze regeneracja ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #5 dnia: 25-10-2005, 08:00:06 »
Cytat: Croom
Do EE-101 podchodza TOKICO przynajmniej ja mam takie , ciekawe czy gdzies mozna takie kupic ;-))

A moze regeneracja ?


Tylko gdzie tęregeneracjęprzeprowadzić? I czy to siębędzie opłacało, gdzie to sięrobi itp.?

Wytłumacz jeszcze laikowi, która to jest wersja EE-101?
Coday, Comorrow, Corolla

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #6 dnia: 25-10-2005, 13:07:07 »
Na razie nie wymieniam siłowników (280 czy 300 zł ”piechotą nie chodzi”), ale wymyśliłem pewien patent. Otóż jak podnoszęklapęi siłownik sięwysuwa na max., to go ... ”łapię” takim metalowym klipsem do papieru z dwoma ”uchami” i siłownik nie zjeżdża, a klapa trzyma siępodniesiona.

Kurde, MacGyver lepiej by tego nie wymyślił  :-DD    :aclap    :-DD
Coday, Comorrow, Corolla

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #7 dnia: 29-10-2005, 21:44:04 »
Podniosętemat zapytaniem, czy ktoś już może wymieniał siłowniki i czy pasują te z Volkswagena (którego, jaki model)?
I drugie pytanie: może ktoś z Was ma jakiegoś swojego sklepikarza (pana Zdzisia czy Waldka :-DD) w Warszawie, który potrafi dobrze doradzić lub dobrać pasujące siłowniki?

Jacho
Coday, Comorrow, Corolla

krystek

  • Gość
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #8 dnia: 29-10-2005, 21:56:00 »
a co tu dobierać
zmierz sobie długość przed i po wysunięciu, sprawdz czy te od pancerwagena mają te dwa parametry zbliżone i tyle. No niby tyle bo pozostaje jeszcze ciążar samej klapy - ale jeżeli właśnie o KG chodzi to tu siłowniki z pancerwagena wytrzymają. Stosowałem je przy swoich gablotach reklamowych gdzie ciężar skrzydła dochodził do 200kg (a jak doszło obciążenie wiatrem to................ a mimo to te pancerwageny trzymały idealnie). Zostaje jeszcze sprawa mocowania, ale myślęże tu akurat nie będzie problemu
pozdro

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #9 dnia: 29-10-2005, 22:11:45 »
A jeszcze jakbyś powiedział, gdzie to kupić - w jakimś Norauto? No bo chyba nie w salonie Volkswagena ...  :-DD

Już sobie wyobrażam, jaka będzie gadka:
- Przepraszam, chciałbym kupić siłowniki tylnej klapy do Volkswagena.
- Oczywiście. Do jakiego modelu?
- Toyota Corolla.
  :cnice    :cnice    :cnice

Jacho
Coday, Comorrow, Corolla

krystek

  • Gość
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #10 dnia: 29-10-2005, 22:29:13 »
nie do jakiego modelu tylko o długości X i wysięgu Y
bo nie interesuje Cięmodel samochoda i jeżeli trafisz na konkretnego sprzedawce to Ci to dobierze. Pozatym pancerwageny są na tyle popularnymi autami w kraju ze nie musisz kożystać z ich ASO oraz z norauto. W Twoim przypadku może sie okazać że w zwykłym sklepiku u Pana Janka z bebechami samochodowymi będzie Ci najłatwiej to załatwić - bo jemu będzie sie chciało. Ja do tych gablot brałem w pewnym momęcie jakiś polski wyrób za 13zł brutto cena była dla 600szt - jednak nie pamietam producenta, gdzieś jest on zapisany - podejrzewam że w robocie - ale to najwcześniej w środe mogęsprawdzić - o ile znajdę

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #11 dnia: 29-10-2005, 22:41:19 »
OK, poszukam u Pana Janka  :-DD    :wink:    :-DD  Ale gdybyś sprawdził i podał producenta (może być i we czwartek ;)), to też byłoby miło  8)    :athunbsup

PS. Nie będętych siłowników mierzył suwmiarką - jest gdzieś na nich podana długość i skok (vel długość wysięgu)?
Coday, Comorrow, Corolla

krystek

  • Gość
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #12 dnia: 29-10-2005, 23:00:20 »
nie sufmiarką tylko miarką bądz centymetrem krawieckim
dane na siłowniku są a i owszem - to te białe napisy na czarnej części - no czasami nie są one białe tylko wytłoczone na tym czarnym (sorki za to ale to tak właśnie jest)
Możesz je spisać i idąc do Pana Janka naszego - poprosić go o poszukanie zamiennika tego siłownika.
Pamiętaj że siłownik to w brew pozorom bardzo proste urzadzenie i nie trzeba zbytnich przygotowań co do jego wymiany.
Jeżeli uda mi sięznaleść te dane to oczywiście Ci je prześle - jednak tu nie daje żadnej gwarancji. Obiecuje że poszukam

Offline Jacho

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #13 dnia: 30-10-2005, 10:10:14 »
Na forum corollaclub.org znalazłem temat, w którym jest napisane że do Corolli z 2000 roku prod. GB pasują siłowniki firmy
TOPRAN Germany, nr części 103441, które można kupić w sklepie VW/Opel.
Czy ktoś z Was wie, gdzie jest taki sklep w Warszawie - najlepiej na Żoliborzu lub na Bielanach? (I nie mówiętu o salonie Opla na Rudnickiego ...) Gdzieś pod Halą Marymoncką? Chodzi mi o taki w miarętani, sprawdzony ...  :roll:  

Jacho
Coday, Comorrow, Corolla

krzys67

  • Gość
Re: Si³owniki do tylnej klapy w Corolli
« Odpowiedź #14 dnia: 31-10-2005, 10:52:54 »
Cytat: Jacho

Wiem, że używane można kupić za jakieś 130-140 zł/ sztuka. A może można taniej?


Spróbuj tutaj http://www.kapitan.com.pl/
Ja tam kupowalem jakis czas temu do Hondy, kosztowaly cos ok. 60 zł/szt.
Ewentualnie sprawdz tez w JCauto


 

Beesafe.pl