Autor Wątek: Co steruje obrotami na zimno??  (Przeczytany 2314 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tmx

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« dnia: 28-10-2005, 17:59:03 »
Mam pytanie odnośnie następujacego zjawiska.
Gdy odpalam zimny samochód (np rano) obroty wynosza ok 700-800.
POtem po lekkim podgrzaniu ( powiedzmy 1-2 km ) obroty wchodza na 1100 - czyli tak jakby ok dla niedogrzanego samochodu - potem po rozgrzaniu wracają do 700-800 obr/min -czyli znowu ok.
W sumie nigdy mi to nie przeszakzało - jest tak i na benzynie i LPG, od początku odkąd mam samochód.
Ostatnio gdy jest zimno pojawia sięjeszcze jedno zjawisko  -smochód potrafi zgasnąc, a podczas jazdy (przy zmianie biegów - gdy obroty spadają - jest szarpniecie - jakby dostawał za mało paliwa, a obroty bieguy jałowego spadają do 400. Po kolejnym odpaleniu jest ok.
Silnik 4afe, nowe kabel i swiece , czysty filtr więc to wykluczam - ale może jest jakiś silniczek krokowy albo coś co można by wyczyścic - bo idzie zima i może sięto zrobić upierdliwe.

Czekam na konstruktywne pomysły :)
TMX

Pigletto

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #1 dnia: 28-10-2005, 18:16:26 »
Mój silnik zachowuje sięnieco inaczej...
Po odpaleniu na zimno obroty wynoszą jakieś 1100 by po paru/parunastu sekundach wzrosnać do jakichs 1500. Po nagrzaniu (srzałka temp. w połowie) spadają do okolicy 1 kreski poniżej 1000 obr/min czyli chyba coś koło 900?

Też mam 4A-FE. Dziwne wydaje mi sięże masz takie niskie obroty na zimno i generalnie te 700-800 to mniej niż u mnie (jaki rocznik auta?) Nie wiem czy to pomoże ale można przeczyścić przepustnicę. Nie jestem pewien czy tam jest silnik krokowy.

Problemów jak opisałeś - spadanie obrotów do 400, gaśnięcie nie mam. Może to od gazu...?

tmx

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #2 dnia: 28-10-2005, 18:26:40 »
Nie wiem bo gaz założyłem 2 dni po zakupie.
W archeo czytałem że tam jest jakiś bimetal który sięmoże zasyfić i nie działać prawidłowo - moze to to -tylko jak go znaleźć?
TMX
PS. a jak siędobrać do przepustnicy??
TMX

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #3 dnia: 28-10-2005, 20:11:07 »
Wyczysc przepustnice, sprawdz czy nie masz gdzies dzior w ukladzie dolotowym, czy swiece sa OK wyjmij bezpiecznik 15A (reset kompa) na 20 min. i zobacz moze cos pomoze ;-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

stas

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #4 dnia: 29-10-2005, 09:54:41 »
Cytat: tmx
Nie wiem bo gaz założyłem 2 dni po zakupie.
W archeo czytałem że tam jest jakiś bimetal który sięmoże zasyfić i nie działać prawidłowo - moze to to -tylko jak go znaleźć?
TMX
PS. a jak siędobrać do przepustnicy??
TMX


Mam taką uwagę:
Skoro założyłeś gaz 2 dni temu to nic nie reguluj tylko pojedż do stacji montującej gaz i niech ci wyregulują prawidłowo az do skutku.
 U mnie  po regulscji na laptopie  jadęna próbędrogową i nawet jeżdzękilka dni i dopiero regulują jeszcze raz i jeszcze aż sie wyreguluje prawidłowo.
Ponadto mam uwagęjeszcze jedną :

 Niech gaziarze podniosą obroty biegu jałowego na 850-900 wktętem do zwiększenia ilości powietrza / U mnie taki wkręt jest - 4EFE- przy czujniku wolnych obrotów./

U mnie wówczas ten sam problem sie skończył.
Powodzenia i pozdrawiam

Pigletto

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #5 dnia: 29-10-2005, 12:55:31 »
Cytat: stas

Mam taką uwagę:
Skoro założyłeś gaz 2 dni temu to nic nie reguluj tylko pojedż do stacji montującej gaz i niech ci wyregulują prawidłowo az do skutku.

tmx napisał że nie dwa dni temu ale 2 dni po zakupie, a to różnica bo z tego co kojarzęto rollkęma już dość długo ;)

tmx

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #6 dnia: 29-10-2005, 16:45:31 »
kwestia w tym że nie chodzi o obroty biegu jałowego jako takie - tylko tak jakby niedomagania ssania na zimno.
Najpierw go niema - np przy -20 C (ostatania zima)- zapalam i mam 800 obr - ni ejakieś 1600 czy 2000 tylko 800- po pary km rośnie do 1100 a potem już normalnie maleje do 800 - tak jak powinno być.
Ciekawi mnie co steruje ssaniem.
Tak jak napisał Pigletto toyote mam już od jakiegoś czasu - 2 lata.
Kompa resetowałem ale przy okazji zmiany żarówek mijania -trzeba go było wyjąć :).
POzatym wszystko chodzi ok - pali mało jedzie dobrze - wkreca siędo czerwonego no problem.
TMX
Tylko że idzie zima i chętnei bym sie tej przypadłości pozbył.

zyzolek

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #7 dnia: 02-11-2005, 04:50:08 »
moze cos z czujnikiem temperatury nie tak?
U mnie w 4efe na ssaniu  przy niskich temperaturach zewnetrznych po odpaleniu zawsze mam obroty
minimum okolo 1600.
Rzeczywiscie 800 wydaje sie za malo.

adi

  • Gość
Co steruje obrotami na zimno??
« Odpowiedź #8 dnia: 02-11-2005, 07:40:11 »
u mnie w corolce e12 to ja ksie teraz odpala to wyje jak cholera :twisted:  obroty sa 2000 czuej sie jak w cieniaku, gdy sie go w zimie odpalalo na recznym ssaniu i wyl strasznie :?


 

Beesafe.pl