Autor Wątek: Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?  (Przeczytany 2885 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pakis

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« dnia: 31-10-2005, 21:02:27 »
Wiec tak, ostatnio zauważyłem że w mojej Corolli przestała sie świecić kontrolka poduszki powietrznej po przekrecenie zapłonu i chyba w tym samym czasie przestał dzwonić sugnalizator przypominający a wyłczeniu świateł po wyjściu z samochodu (ostatnio bardzo przydatne). Czyżby to były bezpieczniki, jak tak to jakie i w którym miejscu ich szukać, czy to coś innego? Wiecie gdzie jest schowany ten sygnalizator dzwiękowy od świateł. Co mogło to spowodować?, a nic w elektryce nie kopałem (na razie). Ma ktoś może schemat elektrychny do corolli '98 fiftbeck.
A jeszcze jedno- nie bedzie sie nic działo jak na zime wyciągne filtr przeciwpyłkowy bo coś słabo dmuchaja nawiwy?

gorek86

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #1 dnia: 31-10-2005, 21:57:07 »
Co do bezpieczników to chyba wystarczy spojrzeć do instrukcji obsługi.... każdy bezpiecznik jest opisany od czego jest. Przynajmniej w Yarisie tak jest.

Prongo

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #2 dnia: 01-11-2005, 12:00:38 »
Jeśli wyciągniesz filtr przeciwpyłkowy to nic sięnie stanie, spróbuj go uzdatnić poprzez przedmuchanie  odkurzaczem, a najlepiej kup nowy. Nie spotkałem zamienników (bo podobno są mało popularne i rzadko wymieniane przez właściceli...), więc musiałem kupić w ASO za ok. 120 zł., potem widziałem ten sam oryginał na allegro za 60 zł - sprzedający obniżył tak cenębo nie umiał znaleźć chętnego ;)))
Jeśli nie znajdziesz schematu bezpieczników to chyba pozostaje metodyczna kontrola wszystkich - pod maską koło aku i w kabinie za lewym od kierwonicy schowkiem.

Pakis

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #3 dnia: 04-11-2005, 12:44:55 »
Więc bezpieczniki to nie są, bo sprawdziłem wszystkie 2 razy i były dobre. Jeśli macie jakies pomysły to dajcie no jakąs rade. Wiecie moze gdzie jest ten sygnalizator dźwiekowy od świateł, moze od niego trza zacząc sprawdzanie

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #4 dnia: 04-11-2005, 12:49:44 »
Pakis, sprawdź żarówkęw desce od poduszki. Może siępoprostu przepaliła.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Pakis

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #5 dnia: 04-11-2005, 17:03:39 »
Żarówka to też nie jest. Juz sprawdzałem.

Pakis

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #6 dnia: 13-11-2005, 17:20:43 »
Sytuacja sie sama zozwiązała dość przypadkowo. Wystarczyło tylko zmienic radio na lepsze i juz wszystko działa. Ciekawe tylko dlaczego? Może stare radio jakies zwarcie robiło?

Spro-ket

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #7 dnia: 13-11-2005, 23:39:51 »
Cytat: Pakis
Wystarczyło tylko zmienic radio na lepsze i juz wszystko działa.

Dobrze że  nic gorszego   :wink:

niedzio

  • Gość
Czy to bezpieczniki? czy cos gorszego?
« Odpowiedź #8 dnia: 14-11-2005, 13:52:03 »
Ja miałem odwrotny motyw. Podłączyłem kiedyś ładowanie akumulatora kamery pod zapalniczkęsamochodową. W trakcie ładowania akumulatora świeciła siękontrolka abs'u, co najciekawsze świeciła sięrównież po wyłączeniu stacyjki (czyli odcięciu zasilania od zapalniczki). Kontrolka zgasła po wyjęciu z gniazda zapalniczki przejściówki do ładowarki i wszystko działa jak należy. Z tego wynika, że podłączanie różnych zewnętrznych odbiorników dość ciekawie wpływa na elektronikę;)


 

Beesafe.pl