Autor Wątek: olej do yarisa  (Przeczytany 755804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #15 dnia: 03-11-2005, 20:04:31 »
Ile oleju wchodzi do jarka 1.3?DZIEKI POZDRAWIAM


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

mikson

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #16 dnia: 03-11-2005, 20:08:50 »
okolo 3,5litra

fajna  stronke znalazlem o olejach ceny  i opisy
http://www.olejesilnikowe.pl/

sony

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #17 dnia: 03-11-2005, 21:01:02 »
ludzie co wy tworzycie.olej zniszczył ci łańcuch ?zostawia zanieczyszczenia?wymiana co 10 tys km?co to polonez?jak masz za dużo pieniędzy to daj na biedne dzieci.istotą syntetyka jest m.in to,że ma wydłużone okresy międzyzmianowe.castrol zostawia nagar?shell źle współpracuje z benzyną(jaśniej proszę)kto to zbadał?fachowcy z toyoty?to ludzie,którzy zanim znajdą usterkępotrafia wymienic półauta.są ludzie zadowoleni z olej?.co to olej do frytek?wstają rano i co smakują go?zamiast wydawać miliony na reklamęwystarczy puścić plotkę,że castrol czy inny niszczy silniki,a gawiedź zrobi swoje.kup bańkęlotosa 5w-40.to naprawdędobry olej.zmieniaj jak pan bóg przykazał co 15 kkm

mikson

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #18 dnia: 03-11-2005, 22:11:48 »
toyota zaleca maks wymiane po 15tys albo po roku czasu , jezeli jest jezdzony intensywniej to zaleca czesciej,
i to chyba jest zrozumiale,
jezeli bym jedzil jak emeryt to bym zmienial co 15tys jak bym tyle robil w roku,
i lal bym 0w-30 a poniewaz troszke pocisne autko to zaleje 5w-50 bo ma lepsza lepkosc przy wyzszej temperaturze i lepiej rozprowadza film olejowy,

i co dalej uwazasz ze to nie istotne?
poczytaj sobie na forum streetracing.pl kolesie troszke kasaja temat :)

sony

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #19 dnia: 03-11-2005, 22:18:05 »
za to gorsze parametry w niskich temp,które właśnie nadchodzą,więc twoja teoria upada.ps gdzie chcesz tak pociskac,że potrzebny ci gęsty olej?

mikson

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #20 dnia: 03-11-2005, 22:42:55 »
powiem ci tak 0w ma niewiele nizsza temp plynnosci chyba przy -35 a 5w -30  z pamieci podaje, wiec gdzie w polsce takie mrozy znajdziesz?

a dla mnie praca przez dluzszy czas na wyzszych obrotach silnika bedzie korzystniejsza na koncowce 50 niz 30 bo jest bardziej gesty ,, 10 stopni wyzej zachowuje swoje wlasnosci smarne, tunerzy nawet wciskaja 10w-60 ale tylko dlatego zeby nie przedostawal sie do turbin i nie zapiekal,,

Puffy

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #21 dnia: 18-11-2005, 21:49:06 »
Ja zalałem w sierpniu na przeglądzie po 15 000 km Mobil 1 własny, 0W40. A co do płynności w niskich temperaturach, to nie ma lepszego od 0W, w pochodzi od winter-zima,to najniższy współczynnik, jak na razie lepszego na zimęnie wymyślono!

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #22 dnia: 19-11-2005, 12:19:11 »
Ja leje mobila 5w-50 wydaje mi sie ze lepkosc jest w sam raz jezdze tylko w trasie wiec raczej silnik pracuje w wysokich temp a 50 starczy z duza rezerwą. Jezeli chodzi o Castrola wiem ze żaden motocyklista typu ścigacz nigdy nie wleje castrola bo padają na nim skrzynie biegów (w motorkach jeden olej do silnika i do skrzyni) więc cos w tym jest i skoro mamy taki wybór to po co ryzykowac?
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

Puffy

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #23 dnia: 19-11-2005, 20:57:37 »
Zgadzam sięz jednym stwierdzeniem,że" skoro mamy wybór,to po co ryzykować". Ja jestem zdania,że przy wyborze oleju niekoniecznie trzeba sugerować siętym,co oferuje serwis.Często olej tam jest droższy i nie jest to jednoznaczne z tym,że lepszy.A dobre są przecież różne oleje.Dużo dobrego słyszałem też np. o Valvoline (wiem,że niektóre PKSy i firmy posiadające autokary i ciężarówki go zalewają),Mobil to chyba najpopularniejzy olej wród kierowców VW T4/T5 i większych,a także np.MB Sprinter i silniki w tych autkach wytrzymują po kilkaset tys km. Wiem,bo mam znajomego,który mobil 1 leje do swojego dostawczego VW 2 letniego i ma na karku 200tys km.Silnik bez skazy.
A,co do 5W40,to jeśli często przekraczasz 5000obr/min,to dobry wybór.

CarinaGTI

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #24 dnia: 25-11-2005, 21:58:50 »
Jakie stosować oleje?
Na początku co oznaczają te dziwne cyferki i literki np.: SAE 15W-50?
SAE (Society of Automotive Engineers = Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Samochodowych) określa stopnie lepkości w warunkach wysokich oraz niskich temperatur.
Cyfry poprzedzające "W" 15W-50 (W: Winter = Zima) oznaczają płynność w niskiej temperaturze. Im niższa liczba, tym niższa temperatura otoczenia, w jakiej ten olej może być stosowany (tym większa płynność oleju w niskiej temperaturze).
Cyfry znajdujące siępo "W" 15W-50 oznaczają lepkość w wysokiej temperaturze. Im wyższa cyfra, tym większa lepkość oleju w wysokiej temperaturze.
Oleje silnikowe dzielimy na syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne.
1) SYNTETYCZNE
Jeżeli auto jeździło już na półsyntetyku lub mineralnym, nie jest wskazane zmieniać na syntetyczny (chyba, że silnik został wyremontowany). Mogą nastąpić wówczas wycieki oleju z silnika (rozszczelnienie jednostki), bądź pojazd może zacząć "brać" olej.
Oleje syntetyczne zalecane są do silników w bardzo dobrym stanie technicznym, po przeróbkach mechanicznych, po różnych zabiegach podnoszących moc jednostki. Jeżeli auta nie używamy w sporcie (rajdy, wyścigi, rallycross) nie jest wskazane stosowanie topowych olejów, jak np.: Motul 300v Le Mans 20w-60. Wprawdzie nic sięnie stanie, ale może wystąpić np.: stukanie hydraulicznych popychaczy zaworów na zimnym silniku.
Najlepsze z olejów syntetycznych to:
- Motul 300v Competition 15W-50 lub 300v Le Mans 20W-60
- Valvoline VR1 Racing 5W-50 lub 10W-60
- Mobil 1 5W-50Rally Formula
2) PÓŁSYNTETYCZNE
Są to oleje dla większości przeciętnych użytkowników pojazdów. Wymienione tu oleje są najlepszej jakości i mogą być stosowane bez obaw o jednostkęnapędową.
- Motul 4100 Turbolight 10W-40 lub 4100 Power 15W-50
- Statoil Superway 10W-40
- Mobil Super S 10W-40
3) MINERALNE
Jeżeli Twoje autko już jeździ na mineralnym, to jest mu wszystko jedno jakim olejem go zalejesz. Należy jednak wybierać oleje uznanych producentów, jak np.: Mobil, Motul, Statoil, Valvoline.

Castrola pominąłem, ponieważ olej ten jest już rozlewany w Polsce i od tego czasu stracił na jakości. Pojawia sięwiele negatywnych opinii na jego
informacje zebrane z sieci

bigman

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #25 dnia: 01-02-2006, 00:38:47 »
no i ja niedowiarek w koncu pozbylem sie castrola slx - teraz zalewam toyota 5W30

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #26 dnia: 01-02-2006, 02:09:58 »
Witam Wszystkich!

Mam pytyanie ile wchodzi oleju do yarisa 1.3 mam zamiar pupić Mobila 5w-50.
Oby tylko nie robili problemów w serwisie...............

Zobacz sobie post mikson`a z 03-11-2005, 20:08:50.

Przeczytaj wątek zanim napiszesz
 
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #27 dnia: 30-03-2006, 09:16:04 »
Witam!

Powoli zbiliża sie w moim MALENSTWIE przegląd (15.000), i postanowiłem sprawdzić jak zareguje ASO (Stalowa Wola) na moją propozycje wymiany oleju na Mobil1 5w-50......... :(  I właśnie jestem po rozmowie tel. z Panem z serwisu, co sie okazało ????

Oczywiście zalecają własny olej, a poniważ nie wiedza z jakiego źródła posiadam Mobila  w razie poważnej usterki..........."mają związane ręce i musza czekać na decyzje GóRY" ??? która jak uczy życie może być różna. :(

Mam zaufanie do Mobila używałem go w poprzednim sam. i wszystko ok.

Powstał dylemat iść za  ;)głosem serca ;D  i Waszymi radami czy ulec polityce Toyoty i mieć św. spokuj  z gwarancją.


                                                                            Pozdrawiam :)


« Ostatnia zmiana: 30-03-2006, 09:17:42 wysłana przez SZYMON14 »


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #28 dnia: 30-03-2006, 10:48:18 »
To co Ci powiedzieli w Toyocie wydaje mi sie niedorzeczne. W kazdej Toyocie w ktorej sie pytalem (Kraków,Radom) jednoznacznie przyznawali ze Mobil to jest bardzo dobry olej prawie najlepszy i go polecają.
A w tym przypadku wydaje mi sie ze zalatwili sobie skądś jakiegos dostawce i wciskaja jego olej zeby im sie oplacało.

Heh podejrzewam ze panowie ``z gory`` nie podwarzyli by jakosci Mobila
(w razie naprawy gwarancyjnej)

pozdr
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

bigman

  • Gość
Odp: olej do yarisa
« Odpowiedź #29 dnia: 30-03-2006, 11:50:31 »
Oczywiście zalecają własny olej, a poniważ nie wiedza z jakiego źródła posiadam Mobila  w razie poważnej usterki..........."mają związane ręce i musza czekać na decyzje GóRY" ??? która jak uczy życie może być różna. :(
poproś aby Ci dali to stwierdzenie na piśmie - w instrukcji obsługi nie ma nic na temat miejsca zakupu oleju tylko jego gęstości i klasie jakościowej


ja teraz jeżdżę na toyota 5W30


 

Beesafe.pl