Autor Wątek: Radio i start silnika  (Przeczytany 4215 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szymon_Elblag

  • Gość
Radio i start silnika
« dnia: 02-11-2005, 15:22:37 »
Zauważyłem ciekawe zjawisko u siebie w autku (pojęcia nie mam co sięprzestawiło, ale pewnie nagmerałem, bo wcześniej tak nie było)... Otóż, gdy odpalam silnik i włączęradio (przy CB od razu wszystko cacy), głośniki po stronie pasażera zaczynają szumieć. Czysto grają tylko te po stronie kierowcy (mam 4). Rzecz dotyczy każdej złapanej stacji, dostrojone są idealnie. Mniej więcej po przejechaniu 3-4km, kompletnie nie tykając radia szum znika i gra już czysto (nie zmienia częstotliwości), ale jeśli zatrzymam się, zgaszęi uruchomięsilnik to znów szumi przez kilka km.
Miał ktoś podobny problem? Stacja jest dobrze wybrana, więc sądzę, że to jakiś problem na drodze silnik-radio, względnie musiałem coś przestawić w samym radyjku...

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Radio i start silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 02-11-2005, 15:51:37 »
silnik radio to raczej nie...... - gdyby byly to zaklucenia od silnika (tzn dokladnie mowiac od alternatora, bo o zakluceniach od silnika jeszcze nie slyszalem.....) to raczej bylyby to piski i nie ustepowalby ........

masz seryjne glosniki czy moze jakis zestaw 2u drozny separowany?? na zwrotnicy pasywnej?? bo jelsi jest tam jakis element pasywny to na 95% cos z nim jest nie tak i dopiero po rozgrzaniu zaczyna normalnie, prawidlowo funkcjonowac......

powiedz jeszcze czy na CD/kasecie jest tak samo, czy tylko gdy gra radio...... (radio w sensie jakis FM itp!;))
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Szymon_Elblag

  • Gość
Radio i start silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 02-11-2005, 15:56:45 »
mam seryjną rzecz. Na CD jest wszystko OK. A wygląda to dokładnie tak jak mówisz... zupełnie tak, jakby radio musiało sięrozgrzać - kurczę, na ssaniu chodzi czy co :-)

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Radio i start silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 02-11-2005, 16:50:41 »
hmmm to szczerze powiem ze to troche dizwne....
gdyby bylo tak ze na CD rowniez jest taki objaw, to byloby oczywiste ze cos nie tak z kocowka mocy... jakis kondensatorek itp.....
ale skoro jets tak tylko przy FM, to ja osobisice nie bardzo wiem co moze byc grane......
chyba niestety bez wizyty w aso sie nie obejdzie!:/

powiedz jeszcze czy to radio zawsze tak ma przez pewien czas po zapaleniu??
czy np jak przejedziesz 20 km i zgasisz silnik i odrazu go zapalisz robi sie tak znowu, czy jest wszystko ok? - w kazdym badz razie sadze ze tylko aso moze cos pomoc.....
ja osobisice z takim problemem(normalnie grajace cd odrazu i dziwnie grajace - rozgrzewajace sie - fm ) doczyninia jeszcze nigdy nie mialem w zadnym ze sprzetow.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Radio i start silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 02-11-2005, 16:53:22 »
Jak nie zalaczysz silnika to tez szumi przez jakis czas ?

Szymon_Elblag

  • Gość
Radio i start silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 02-11-2005, 17:04:23 »
Jeśli włączęradio to nie szumi. Dopiero jak wystartuje silnik to wówczas szumi, a po kilku km przestaje. Mogętak jechać kilkaset km i wszystko miód, póki nie wyłączęi wystartuje ponownie silnik, bo efekt ten sam. W sumie mocno to nie przeszkadza, bo nie jeżdżęna krótkich dystansach, ale cóż - przy okazji przeglądu ASO zerknie.

Radio zawsze ma tak po uruchomieniu silnika. CD chodzi od razu. Co ciekawe... szumią głośniki tylko z jednej strony auta, zatem to nie kwestia dostrojenia stacji. Zastanawiam sięczy coś z RDSem nie nagmerałem, aczkolwiek przełącza bez najmniejszych problemów. Zdecydowanie jest jakiś problem w MOMENCIE uruchomienia silnika, potem problem trwa kilka minut i jest "dostrojone" już OK.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Radio i start silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 02-11-2005, 17:41:36 »
napewno nie jest to wina RDSu.......
i skoro dizeje sie tak tylko z FM to nie jest to tez wina koncowki mocy......
niby wszyskto wskazuje na zaklucenie z alternatora, ale skoro cd gra normalnie to rowniez nie to......

generalnie proponuje sprawzic kable ...... - ale to tez raczej nie to bo gdyby bylo cos nie tak z nimi to i cd by sie tak zachowywalo......
no chyab ze antena radiowa ma jakies przebicie czy cos takiego ..... - ale z czyms takim sie nie spotkalem, szczegolnie ze gdyby bylo to 'przebicie' czagokolwiek to efekt nei ustepowalby po pewnym czasie......

niestety pozostaje chyab tylko ASO  - chyba ze jeszcze ktos wpadnie na jakies pomysl!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Szymon_Elblag

  • Gość
Radio i start silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 02-11-2005, 17:47:31 »
a wiesz... może faktycznie sprawdzęjeszcze antenkę, może coś tam siępoluzowało?

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Radio i start silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 02-11-2005, 19:27:27 »
poluzowac to raczej nie.....
gdyby cos nie tak bylo z antena to napewno by szfankowly obie strony.....
bez ASO jka na moj gust si enie obejdzie, bo troche juz roznych 'dziwnych' zachowan sprzetu przerobilem, ale o takim nigdy nawet nei slyszalem!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Szymon_Elblag

  • Gość
Radio i start silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 07-11-2005, 14:37:20 »
troszkępomyliłem, przepraszam... Nawet, gdy silnik nie chodzi, włączam radio i szumi. Startujęsilnik, na chwilęmilknie i dalej szumi. Po kilku km sięustawia i jest OK. Wyłączenie silnika powoduje, że znowu szumi.
A teraz ciekawostka zaobserwowana ostatnio... Włączam od razu CD. Działa OK. Przełączam na radio - od razu OK.

Tymczasowe rozwiązanie problemu jest takie... kończęjazdęna odbiorze radiowym. Włączam następnego dnia radio. Szumi. na ułamek sekundy przestawiam na CD i od razu na radio - działa OK, nawet po starcie silnika.

Enrique

  • Gość
Radio i start silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 08-11-2005, 11:30:50 »
Czy jak gaśicie silnik to wyjeżdza wam płyta CD?
bo mi nie ale kilka razy sięzdarzyło, więc od czego to zalezy?
pozdro600

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Radio i start silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 08-11-2005, 14:28:26 »
Nie, nigdy sie nie zdarzylo.
Seat Leon Cupra :D

Szymon_Elblag

  • Gość
Radio i start silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 08-11-2005, 17:40:49 »
nie, płytka zostaje w środku


 

Beesafe.pl