Autor Wątek: wymiana oleju w skrzyni biegów i filtra paliwa  (Przeczytany 2069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gorgo24

  • Gość
wymiana oleju w skrzyni biegów i filtra paliwa
« dnia: 09-11-2005, 18:31:34 »
kupiłem yariskęz przebiegiem 67000 km obecnie mam przejechane 75000km, wcześniejszy właściciel nierobił przegladu w serwsie toyoty na 60000 km wiec pewnie niebył wymieniany olej w skrzyni biegów i filtr paliwa, co radzicie wymienić olej w skrzyni i filtr paliwa teraz czy poczekać do 90000 i wymienic wtedy na przeglądzie w serwisie toyoty bo chcęu nich zrobic sobie porządny przegląd. Mam tez cliówke i tam tak często niewymienia sie oleju w skrzyni wiec sadzęże poczekam do 90000km. Co wy sądzicie o tym konieczna jest już teraz wymiana, proszęo opinie?  Miłego dnia życze yariska dobrze śmiga lepszego ma kopa od cliówki ale sądzęże obydwa auta są niezawodne.  :D
« Ostatnia zmiana: 06-03-2006, 14:12:06 wysłana przez mugger »

CarinaGTI

  • Gość
wymiana oleju w skrzyni biegów i filtra paliwa
« Odpowiedź #1 dnia: 09-11-2005, 19:59:43 »
zasada jest taka, żęw starszych skrzyniach, gdy jeszcze był lany olej mineralny trzeba go było wymieniać co 30tys. km, w nowszej generacji skrzyniach zxalewany jest już syntetyk, pewności nie masz jak u żytkował poprzednik autko, jeśli jeźćdził spokojnie i oszczędzał sprzęt olej powinieneś wtedy wymienić w okolicy 90-100 tys. km
jeśli nie oszczedzał autka olej powinienes wymieniać co 60-70 tys km.
Odpowiedź: lepiej wymień, podobnie jak z olejkiem w silniku i filtrm oleju nie warto oszczędzać

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
wymiana oleju w skrzyni biegów i filtra paliwa
« Odpowiedź #2 dnia: 09-11-2005, 20:49:56 »
Filtr paliwa jest praktycznie niewymienialny. Mieści sięw zbiorniku paliwa i jest "zintegrowany" z pompą paliwa (nie brali pod uwagęPolski, nikt nie przewidywał lania chrzczonego syfu do baku).
Poza tym to tylko siateczka, więc sugerujęzałożyć filtr przepływowy na przewodzie paliwowym. I dostęp łatwy i wtrysk paliwa zabezpieczony.
"I love the smell of flames early in the morning..."


 

Beesafe.pl