Autor Wątek: Kupno Corolli z 96r - proszę o rady  (Przeczytany 14833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomasir

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszę o rady
« dnia: 16-11-2005, 07:45:30 »
Witajcie

Wstępnie interesujęsięjedną Corollą (piszęwstępnie - bowiem wolęsięna nic nie napalać by potem żałować).



Oto jej dane:

Typ: Sedan

Rok produkcji: 1996, 165 000 km, 116 KM (85 kW), Pojemność skokowa: 1600 cm3, benzyna, biały, Liczba drzwi: 4/5, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio, wspomaganie kierownicy, immobiliser, instalacja gazowa


Mam do sprzedania niezawodną Totote Corolle 1.6 16V zakupioną w POLSKIM SALONIE. Drugi właściciel (posiadam samochód o 2000 roku). W samochodzie jest Instalacja GAZ LPG (niewielkie spalanie ok.8l/100km) Auto jest super ekonomiczne. Stan techniczny i wizualny jest wzorowy

Cena dość niska bo ok. 9000

Stąd też kilka pytań:

- gdzie w Krakowie lub okolicach można sprawdzić w miarędokładnie taki samochód bym po zakupie nie musiał wyłożyć drugiego tyle
- na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę?
- właściciel pisze iż głównie wymieniał elementy eksploatacyjne, stąd bojęsięby nagle grubsze sprawy nie wyszły szczególnie iż samochód ma już 9 lat



- jak prezentuje sięśrednie spalanie takiego autka na benzynie i na gazie? Czy dobrze znalazłem iż średnio w cyklu mieszanym ok. 7-7,5 benzyny, zaś gazu (zależnie od instalacji)8-10 litrów?
- czy taki 9 letni samochodzik wciąż może służyć bezproblemowo przez 2-3 lata (bynajmniej nie liczęna całkowity brak wydatków - ale na jakieś rozsądne wydatki)
- jak z częściami do takich modeli? Czy to nie jakieś ogromne kwoty?
- rozumiem iż taki przebieg - 165 000 jest raczej normalny dla takiego samochodu (taki średni)
- czy przy takim przebiegu wskazana jest wymiana drugi raz paska rozrządu czy też można śmiało na każdym 100-120 000 robić?

- na jakie koszty od razu po zakupie powinienem sięprzygotować?

- czy dobrze wyczytałem iż tak Toyota na 100 % byłą wyprodukowana w Japonii, bowiem do 98 r wszystkie Corolle stamtąd schodziły, czy też po oznaczeniu trzeba jeszcze sprawdzać?

- Czy ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów (ja niestety nigdy nie posiadałem samochodu) byłby na tyle uprzejmy by poświęcić troszkęSwojego czasu (co oczywiście zrekompensuję) by wraz ze mną móc ten samochód obejrzeć w Krakowie?

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękujęza ewentualną pomoc
Tomasir
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:38:05 wysłana przez Janmor »

Pigletto

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #1 dnia: 16-11-2005, 08:55:33 »
Większość odpowiedzi na Twoje pytania już była. Zerknij do FAQ na wątki dotyczące kupna Corollek i poszukaj o spalaniu. Wg. mnie coś za niskie podaje... U mnie spalanie rzędu 7-7,5 l wychodzi na trasie na benzynie.

Madzia83

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #2 dnia: 16-11-2005, 09:37:15 »
Pigletto chyba powinienieć załozyć podwieszony wątek pt. "Kupon Corolli" i tam powrzucać wszystkie potrzebne info... takie moje zdanie.

tomasir

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #3 dnia: 16-11-2005, 09:53:54 »
Cytat: Pigletto
Większość odpowiedzi na Twoje pytania już była. Zerknij do FAQ na wątki dotyczące kupna Corollek i poszukaj o spalaniu. Wg. mnie coś za niskie podaje... U mnie spalanie rzędu 7-7,5 l wychodzi na trasie na benzynie.


Wierz mi tylko dziś przeczytałem z 50 wątków o Corollach, zarówno o kupnie jak i naprawach. BYnajmniej nie chcęwięc prosić o rady z lenistwa tylko z pewnego mętliku w głowie. A kto pyta - podobno nie błądzi   :oops:

Offline marekw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1062
  • Płeć: Mężczyzna
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #4 dnia: 16-11-2005, 10:07:39 »
Popytaj Crooma. On ma sporą wiedzęi doświadczenie.

Artilis

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #5 dnia: 16-11-2005, 10:35:51 »
Marekw ma racje poproś croom a , on jest z Krakowa i myślęże Ci pomoże   . Swoją drogą nie mam nic do białego koloru ale... :twisted: ,co do części to są ogólno dostępne i w cenach jak do innych aut (nie licząc rodzimej produkcji).

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #6 dnia: 16-11-2005, 17:22:52 »
Cytat: tomasir

Oto jej dane:

Typ: Sedan

Rok produkcji: 1996, 165 000 km, 116 KM (85 kW), Pojemność skokowa: 1600 cm3, benzyna, biały, Liczba drzwi: 4/5, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna, radio, wspomaganie kierownicy, immobiliser, instalacja gazowa

- gdzie w Krakowie lub okolicach można sprawdzić w miarędokładnie taki samochód bym po zakupie nie musiał wyłożyć drugiego tyle
- na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę?
- właściciel pisze iż głównie wymieniał elementy eksploatacyjne, stąd bojęsięby nagle grubsze sprawy nie wyszły szczególnie iż samochód ma już 9 lat

 - na podłoge da ci obraz tego czy samochód nie miał poważnego wypadku
 - na spasowanie wszystkich elementów czy szpary są mniej wiecej takie same
 - to ze ma 9 lat o nicym nie świadczy. To sa najbardziej niezawodne modele corolli. Zwróć uwage na prace silnika, czy pracuje cicho czy nie ma gwizdów bo najczęsciej w tych modelach odmawiały posłuszeństwa alternatory. Zobacz na jakim oleju jezdzi ile go jest i kiedy był wymieniany. Popros faceta zeby na ciepłym silniku wcisną gaz tak do jakiś 4 tys puscił i wcisną ponownie. Jedyne co może poleciec z rury wydechowej poza parą jest ogłoczek czarnego dymu informujący o wzbogaceniu mieszanki. Przejedz sie zoabcz jak sie prowadzi czy nie sciąga.

Cytat: tomasir

- jak prezentuje sięśrednie spalanie takiego autka na benzynie i na gazie? Czy dobrze znalazłem iż średnio w cyklu mieszanym ok. 7-7,5 benzyny, zaś gazu (zależnie od instalacji)8-10 litrów?


Powiem tak. Latem przy spokojnej jezdzie moze tak palic.

Cytat: tomasir

- czy taki 9 letni samochodzik wciąż może służyć bezproblemowo przez 2-3 lata (bynajmniej nie liczęna całkowity brak wydatków - ale na jakieś rozsądne wydatki)
- jak z częściami do takich modeli? Czy to nie jakieś ogromne kwoty?
- rozumiem iż taki przebieg - 165 000 jest raczej normalny dla takiego samochodu (taki średni)
- czy przy takim przebiegu wskazana jest wymiana drugi raz paska rozrządu czy też można śmiało na każdym 100-120 000 robić?

- moze słuzyc. Ja mam 1,4 z 94 roku prawie 220 tys i poza awarja alternatora nic sie nie działo. Reszte zepsułem sam :)
- pasek rozrządu jezeli masz kase to można wymienić dla spokoju serca. Ja wymieniłem przy 198 tys. Jeżeli poprzednia wymiana była udokumentowana i przebieg jest w 100% pewny to nie powinno byc problemu. Jezeli ma hak to wymień wcześniej.
- częsci sa mniej wiecej w tych samych cena co do innych samochodów tylko kupuje sie je rzadziej. Poza tym mamy 25% znizki na częsci w JC   :-DD  


Cytat: tomasir

- na jakie koszty od razu po zakupie powinienem sięprzygotować?
- czy dobrze wyczytałem iż tak Toyota na 100 % byłą wyprodukowana w Japonii, bowiem do 98 r wszystkie Corolle stamtąd schodziły, czy też po oznaczeniu trzeba jeszcze sprawdzać?

Tego ci nie powiem na 100% bo nie wiem. Jak sie win zaczyna od JT to japonka oryginalna. Co do kosztów to tak napisałem tródno powiedzieć trzeba obejrzeć jeden masz na 100% - opony zimowe :-DD
BMW E46 320d
Mini Cooper

Pigletto

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #7 dnia: 16-11-2005, 22:22:07 »
Cytat: tomasir

Wierz mi tylko dziś przeczytałem z 50 wątków o Corollach, zarówno o kupnie jak i naprawach. BYnajmniej nie chcęwięc prosić o rady z lenistwa tylko z pewnego mętliku w głowie. A kto pyta - podobno nie błądzi   :oops:

No to wg. mnie sprawdź dobrze kosztowne rzeczy typu: amortyzatory, sprzęgło, czy chłodnica nie cieknie (poziom płynu chłodniczego), poduszki pod silnikiem i to o czym pisał Ice, czy nie kopci na niebiesko, a najlepiej jeszcze niech mechanik sprawdzi kompresjęi zrobi próbęolejową (biorąc pod uwagęto że jest tam gaz to może być problem z braniem oleju).

A co do pomocy kogoś z Krakowa to zapytaj w wątku o spotach w Krakowie. Croom jest z Wieliczki ;)

patroc

  • Gość
Re: Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #8 dnia: 16-11-2005, 22:51:51 »
Cytat: Ice

- pasek rozrządu jezeli masz kase to można wymienić dla spokoju serca. Ja wymieniłem przy 198 tys. Jeżeli poprzednia wymiana była udokumentowana i przebieg jest w 100% pewny to nie powinno byc problemu. Jezeli ma hak to wymień wcześniej...


...Co do kosztów to tak napisałem trudno powiedzieć trzeba obejrzeć jeden masz na 100% - opony zimowe :-DD


Odnosnie paska rorządu to w mojej był wymieniany przy przebiegu 185.000 km , czyli jakas prawidłowoś jest :)

A propos opon to proszęposzukać w dziale czesci itp sprzedam . mam tam do sprzedania dwie zimówki używane w rozmiarze do tego autka.

Pozdr
Krystian

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #9 dnia: 17-11-2005, 19:38:03 »
Cytat: marekw
Popytaj Crooma. On ma sporą wiedzęi doświadczenie.


 E no cos ty nie przesadzaj znowu  :D

Cytat: Artilis
Marekw ma racje poproś croom a , on jest z Krakowa i myślęże Ci pomoże


 Z krakowa jestem i oczywiscie w miare mozliwosci pomoge ale jest tez 2 specjalista a mianowicie perzan ktory w przeciwienstwie do mnie zna sie na LPG i rowniez na calej mechanice i nie jedno juz sam zrobił i na niejednym zjadł zeby ;-)

Cytat: Pigletto
Croom jest z Wieliczki


 A to jest 15km od krakowa ale to nic....

Na pewno jesli nie uda sie nam Ci pomoc to jedz do np. Pawła Bober-a z ANWY i powiedz zeby Ci przeswietlil na wylot auto, zmierzyl sprezanie, probe olejową itp...
aha no i grubosc lakieru ;-)

w wolnej chwili poza tym bede chcial cos skrobnac bo nie mam wogole czasu teraz ...niestety ;-(
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

tomasir

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #10 dnia: 17-11-2005, 19:45:10 »
Dzięki wielkie za odpowiedź. Podaj proszęjeśli możesz namiary na ten warsztat (bo rozumiem iż on mechanikiem jest) - oczywiście powołam sięna forum żęmnie tu zachęcono ;) - bym mógł autko dokładnie prześwietlić

a do wszystkich:

A co do samego samochodu wymieniłem już sporo maili z właścicielem. Dowiedziałem sięiż samochód miał jakąś stłuczkęna samym początku istnienia (lewy przód - podobno tylko blacha była robiona), ta osoba posiada samochód już 5 lat.

Gaz żaden sekwencyjny - najprostsza instalacja. Jakie zatem problemy można z tym napotkać?

ps. Mógłby jakiś mod usunąc powyższy post - bo niestety sam jak widzęnie mogętego zrobić :(

rwaw

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #11 dnia: 17-11-2005, 19:52:59 »
tomasir,  jeżdzęe10 ale tą 1.4  :?  czasami (przeważnie) trochębrakujęMOCY  :wink: ale autko super sprawdź auto jak wszystko ok to gratulacje cena jest niezła a przejechane km rozsądne  :wink:

lifeson

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #12 dnia: 17-11-2005, 20:18:18 »
Cytat: tomasir
...lewy przód - podobno tylko blacha była robiona...

jakze by inaczej   :abadgrin
nie sluchaj takich , wszystko trzeba sprawdzic samemu, w takim przypadku zawsze najbardziej skupiam sie na prawym tyle :)

tomasir

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #13 dnia: 17-11-2005, 20:25:06 »
Może i masz rację, ale mimo wszystko po wszelkiej korespondencji właściciel samochodu zdobył moje zaufanie:

- nie krył informacji o stłuczce, którą z informacji jakie posiadam, miał pierwszy właściciel
- w miaręrzeczowo i cierpliwie odpowiadał na moje pytania
- sam posiadał samochód 5 lat, a jeśli zatem byłby on w złym stanie raczej tak długo by sięz nim nie męczył
- od razu zgodził sięna dokładne sprawdzenie samochodu w warsztacie w celu ustalenia rzeczywistego stanu samochodu

Pigletto

  • Gość
Kupno Corolli z 96r - proszê o rady
« Odpowiedź #14 dnia: 17-11-2005, 20:27:37 »
Cytat: tomasir
Dzięki wielkie za odpowiedź. Podaj proszęjeśli możesz namiary na ten warsztat (bo rozumiem iż on mechanikiem jest) - oczywiście powołam sięna forum żęmnie tu zachęcono ;) - bym mógł autko dokładnie prześwietlić

Anwa to zdaje sięASO więc na googlach pewnie znajdziesz, ale popytaj dokładnie Crooma.

Cytuj (zaznaczone)
A co do samego samochodu wymieniłem już sporo maili z właścicielem. Dowiedziałem sięiż samochód miał jakąś stłuczkęna samym początku istnienia (lewy przód - podobno tylko blacha była robiona), ta osoba posiada samochód już 5 lat.

Jak od 5 lat to nawet jeśli mówi prawdęto pewnie i tak wszystkiego nie wie :) Tak jak napisał lifeson, najlepiej oglądnąć samemu i z mechanikiem.

Cytuj (zaznaczone)

Gaz żaden sekwencyjny - najprostsza instalacja. Jakie zatem problemy można z tym napotkać?

Poszukaj na forum watków o LPG, na przykład były posty Croom'a w tym temacie. Ja też myśałem o gazie ale... na razie nie zdecydowałem się. Lepiej poczekaj z tym do nowego roku. Wtedy moze będzie wiadomo jak podrozeje benzyna i... gaz.

Cytuj (zaznaczone)

ps. Mógłby jakiś mod usunąc powyższy post - bo niestety sam jak widzęnie mogętego zrobić :(

Usunięty


 

Beesafe.pl