Autor Wątek: Gdzie zamontowac CB w yarisie?  (Przeczytany 23048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mugger

  • Gość
Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« dnia: 30-01-2006, 10:09:43 »
Od pewnego czasu mam problem ze znalezieniem miejsca na CB w yarisie.
Mialem je juz zamontowane min. po lewej stronie od kierownicy - CB zaslanial dostep do ''puszki'' z bezpiecznikami.
Ostatnio zamontowalem je z boku tunelu srodkowego po stronie pasazera. niiby ok, ale... zeby przesunac fotel do przodu musze zdiac cb-ka.
Czy ktos z forumowiczow ma jakies pomysly/gdzies zamontowal?

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #1 dnia: 01-02-2006, 02:02:23 »
Ja mam dosć dużą Cobre i woziłem ją w schowku pod fotelem pasażera.
Dźwięk był dobry, a i nie było bardzo widoczne dla wscipskich.

Jak masz mniejsze to wymonruj sobie półeczkę pod radiem i tam sobie spasuj. Głosnik koniecznie w dół.
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

mugger

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #2 dnia: 01-02-2006, 18:10:49 »
nie mam pułeczki :-D, mam tam Blaupunkta

GAK

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #3 dnia: 02-02-2006, 22:20:47 »
moze podwies pod siedzenie kierowcy...

Wlodek

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #4 dnia: 02-02-2006, 23:33:35 »
czesc GAK montujesz CB daj znać jak Cie wołać  :evil:

mkr

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #5 dnia: 15-06-2006, 19:43:10 »
Witam :)

Ja zamontowałem CB w panelu środkowym. W schowku też mam blaupunkta, więc przykręciłem radio pod panelem. Jest to Alan 78plus - czyli dość małe radyjko :)

Oto link do zdjęcia
www.vetrim.pl/mkr/cb.jpg

A podłączenie jest proste - prąd z alarmu (więc działa bez klucza) i minus do masy :) A mikrofon leży koło ręcznego :)

mugger

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #6 dnia: 15-06-2006, 20:04:59 »
tez sie zastanawialem nad tym miejscem....
...ale nie ma wtedy juz miejsca na piwko w otworach ;)
swoją drogą zastanawiałem się jeszcze nad przebudową osłony(tej którą masz zaraz za CB)
za nią jest miejsce mimo obecnośći wtyczek od poduszek - trzeby by było jednak wykonać nową osłonę z laminatu (odpowiednio wyprofilowaną, bo cięcie tej wiele by nie dało)

ostatecznie u mnie CB trafił w półkę pod kierownicą, po lewej stronie:
« Ostatnia zmiana: 15-06-2006, 20:10:40 wysłana przez mugger »

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #7 dnia: 15-06-2006, 21:55:50 »
Mi było szkoda miejsc na puszki z red bullem. Poza tym boję się montować na stałe, żeby mi nie ukradli. Tak więc radio wkładam w to zagłębienie koło ręcznego, a zasilanie z zapalniczki. Nie jest to zbyt wygodne, ale radia używam praktycznie tylko w trasie.

mkr

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #8 dnia: 16-06-2006, 11:50:52 »
Zgadzam się, że czasem brakuje mi tego miejsca na napoje, ale zawsze mam jeszcze ten między fotelami :) A co do kradzieży... Wiesz, u mnie ściągnięcie radia to minuta - jest do tej obejmy na śrubkach przykręcone, prąd na szybkozłączce, a antenę odkręcam. Ale też jest tak, ze albo trzymam auto w garażu albo na strzeżonym, więc bardzo sporadycznie wykręcam CB :)

Medyc

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #9 dnia: 20-06-2006, 23:27:56 »
jakie CB polecacie kupić? antene to chyba kupię  magnetyczną...

mkr

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #10 dnia: 20-06-2006, 23:44:43 »
Ja przed kupnem CB starałem się wiele na ten temat dowiedzieć. Mój wybór padł na Alan 78plus firmy Midland i po prawie dwóch latach jazdy mogę z czystym sercem polecić to radio :) Przede wszystkim ma wyświetlacz, który pokazuje kanał, rodzaj fal, oraz poziom odbieranego i nadawanego sygnału. Zwłaszcza poziom odbieranego sygnału jest przydatny. Do tego w porównaniu z Alanem 48 plus (ten ma redukcję szumów nadawania i więcej opcji) jest prawie o połowę mniejszy (jesli chodzi o wysokość). Radyjko jest na prawdę świetne i gorąco je polecam. Dobre jest tez to, ze w mikrofonie masz przełączniki kanał do góry, na dół i blokada przełączania w pilocie. Link do fotki mojego radia jest wyżej. A co do anteny... magnetyczne łatwiej ukraść i musisz między magnes a blachę położyć jakiś papier, żeby sobie lakieru nie zajechać - tak mi mówili znajomi i dlatego zdecydowałem się na przykręcenie anteny. Ale też nie wierciłem w karoserii, tylko kupiłem taki uchwyt na bagażnik, który przykręca się na dwa imbusy i ma jako uszczelki gumę, więc nie zostawia śladu, a antena się dobrze trzyma :) na mojej strej stronie miałem zdjęcia, więc jak coś mohgę przesłać na priv :)

pzdr.

mugger

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #11 dnia: 20-06-2006, 23:59:43 »
ja jezdze na unidenie 510, antena magnetyczna president florida - jest krotka, moge z nia do garazu zjechac, na miescie zawsze chowam do bagaznika. Stacjonarne anteny tez kradna i chyba nawet czesciej niz magnetyczne (te wlasciciele chowaja)
mkr mysle ze lepiej by ci radyjko odbieralo, gdyby antena stykala sie z karoseria  ;)

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #12 dnia: 21-06-2006, 08:09:31 »
Ja mam midland 1001Z. Fajne radio i ma to czego potrzebowałem, RF GAIN. Antena magnetyczna Hustler 100cm. Zawsze wrzucam ją do bagażnika. I tak radia używam raczej w trasie, więc nie jest to uciążliwe.

Medyc

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #13 dnia: 26-06-2006, 18:01:56 »
powiedzcie mi ile metrów kabla musi mie antena magnetyczna aby w yarisie wystarczyło mi aby z miejsca pod kierownicą kabel doszedł przez tylną lampę aż na dach ? Chyba się skuszę na Uniden 520 XL z antenąmagnetyczną..ale jedne mają 2,7 m a to chyba za mało? Jak mówicie? i jaka antena /nie za droga a dobra/

mugger

  • Gość
Odp: Gdzie zamontowac CB w yarisie?
« Odpowiedź #14 dnia: 26-06-2006, 18:16:58 »
kabla, ktory jest z antena napewno starczy ;) a co masz na mysli piszac przez tylnia lampe?
co do anteny to kup presidenta cos w granicach 120-160zł i bedzie brykac super ;)
ten uniden to dobre radyjko, nie warto to zaprzepascic oszczedzajac na antenie


 

Beesafe.pl