Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Klimatyzacja w Yarisie  (Przeczytany 28237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

budmiler

• Gość
Odp: Klimatyzacja w Yarisie
« Odpowiedź #15 dnia: 16-07-2012, 19:20:09 »
Wedłóg serwisówki oleju 40cm3 a czynnika 430 +/- 30g.

Offline jekr

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 13-07-2013, 21:23:58 »
Witam.
Mam problem z klimatyzacją w mojej Yarisce. Otóż raz działa , za chwilę przestaje, po jakimś czasie znowu działa i tak w kółko. Byłem już w serwisie i warsztacie zajmującym się klimatyzacją i nic. Na złość wtedy działała i w obydwóch przypadkach powiedzieli mi ,żeby przyjechać jak przestanie chłodzić. Reasumując - obwód napełniony , sprężarka chodzi a jednak coś nie tak. Najgorsze ,że komputer nie zarejestrował żadnych błędów i nawet fachowcy w serwisie nie potrafili mi pomóc . czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem?

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
  • była Corolla 1.4 VVTI jest Auris 1.4 D4D
« Odpowiedź #17 dnia: 17-07-2013, 07:10:41 »
Witam.
Mam problem z klimatyzacją w mojej Yarisce. Otóż raz działa , za chwilę przestaje, po jakimś czasie znowu działa i tak w kółko. Byłem już w serwisie i warsztacie zajmującym się klimatyzacją i nic. Na złość wtedy działała i w obydwóch przypadkach powiedzieli mi ,żeby przyjechać jak przestanie chłodzić. Reasumując - obwód napełniony , sprężarka chodzi a jednak coś nie tak. Najgorsze ,że komputer nie zarejestrował żadnych błędów i nawet fachowcy w serwisie nie potrafili mi pomóc . czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem?
A po czym sadzisz że sprężarka chodzi?
Ja obstawiam na awarię sprzęgła sprężary.....
Obi

Offline galaxteck

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: 17-07-2013, 11:54:32 »
Mam inny problem dotyczący klimatyzacji tzn. w sumie pytanie.. Moja Yariska niestety jej nie ma i jestem ciekaw czy jest możliwość założenia klimy? Czy to kosmiczne koszty wyjdą..? :o

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #19 dnia: 17-07-2013, 14:12:28 »
Mam inny problem dotyczący klimatyzacji tzn. w sumie pytanie.. Moja Yariska niestety jej nie ma i jestem ciekaw czy jest możliwość założenia klimy? Czy to kosmiczne koszty wyjdą..? :o
kiedyś założenie klimy wiazało się z kosztem ok. 4000 zł (ok. 800 EUR sprzęt, reszta robocizna) ale teraz pewnie są inne ceny
Obi

Offline Kwieczor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #20 dnia: 30-07-2013, 11:51:26 »
Witam.

Miałem ten sam problem w Y Verso, przy czym łatwo nie było, bo do silnika 1.5 nie pasuje żadna popularna Yarkowa sprężarka

klima działała i przestawała, potem znów działała.
Powodem była uszkodzona cewka przy sprężarce - podobno ta odpowiedzialna za załączanie sprzęgła, facet stał ze mną rzy aucie 45 minut z pracująca klimą i podpiętymi miernikami - aż w końcu złapał usterkę
cewkę dopasowali mi od czegoś innego i potem już było OK
całość kosztowała ok 650 PLN brutto na fv, robiłem w zakładzie napraw klimy gdzieś w okolicach Wiatracznej w Wawce
"usmiechnij się, dziś jest pierwszy dzień z reszty Twojego życia"

Offline Piotr Sas

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #21 dnia: 31-07-2013, 07:11:26 »
Witam.

Miałem ten sam problem w Y Verso, przy czym łatwo nie było, bo do silnika 1.5 nie pasuje żadna popularna Yarkowa sprężarka

klima działała i przestawała, potem znów działała.
Powodem była uszkodzona cewka przy sprężarce - podobno ta odpowiedzialna za załączanie sprzęgła, facet stał ze mną rzy aucie 45 minut z pracująca klimą i podpiętymi miernikami - aż w końcu złapał usterkę
cewkę dopasowali mi od czegoś innego i potem już było OK
całość kosztowała ok 650 PLN brutto na fv, robiłem w zakładzie napraw klimy gdzieś w okolicach Wiatracznej w Wawce
trocę drogo.
ja za naprawę cewki sprzęgła sprężarki dałem 120 zł..... fakt jeden nie w Warszawie....
Obi

Offline Kwieczor

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #22 dnia: 31-07-2013, 10:43:08 »

trocę drogo.
ja za naprawę cewki sprzęgła sprężarki dałem 120 zł..... fakt jeden nie w Warszawie....

Ja uważam, że tanio: prawie godzina diagnostyki, potem jeżdżenie i dopasowywanie "na oko", która cewka będzie pasować, bo katalog denso na Polskę w tej kwestii nie mówił nic, potem 2 godziny robocizny, nabicie od nowa....

Zrobione profi i jestem zadowolony, tym bardziej że przy próbach w innych warsztatach proponowano mi od razu zakup nowej sprężarki
"usmiechnij się, dziś jest pierwszy dzień z reszty Twojego życia"

Offline mileykob

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 13-10-2014, 10:14:18 »
Witam wszystkich na forum
Jestem nowy wiec prosze o wurozumiałość
@do yekr
ROZWIAZANIE TEMATU WŁĄCZAJACEJ SIE I WYŁĄCZAJACEJ KLIMATYZACJI
Otóż... JAkis czas miałem ten sam problem. Klima po włączeniu pochodziła minute a pozniej co 20sek wł/wył. Z nawiewu min 12st. Odpowiedzialny za to jest czujnik temperatury za parownikiem. U mnie był wyjątkowo zabrudzony. Wystarczy go wyjąć i wymyć. Po tej operacji klima chodzi elegancko. Jesli chodzi o miejsce to wyciągamy zegary (osłona i 4x śruby) i mamy wszystko jak na tacy. Termistor jest wcisnięty zaraz za parownikiem dokładnie pod sterownikiem klimatyzacji. Poważamy bądź czym i wyskakuje, pozniej delikatnie do góry.
Teraz tak:
Diagnoza: Termostor o ujemnej rezystancji. Po wypięciu sprężarka w ogóle sie nie powinna załączyć. Po wsadzeniu spinacza klima chodzi jak złoto. Zero rozpięć sprężarki, z kratek 3st a wentylator naparza...
Operacja mycia rozwiązuje problem.

Jesli chodzi o rozłączanie sprężarki przy "kopaniu" w gaz, to jest to normalne. ECU myśli ze gwałtownie przyśpieszamy wiec rozpina klime w wiadomym celu... moc.
Powodzenia.

P.S. Ponieważ jestem fanatykiem grzebania postaram sie udzielać ile tylko będę mogł.
Okolicznych zapraszam na Intelligent tester 2 :)

Jeszcze z tym "kopaniem w gaz" mysle ze procz tego ze moc, to chodzi tam jeszcze i zabezpieczenie przed gwałtownym wzrostem cisnienia w przewodach.
« Ostatnia zmiana: 13-10-2014, 11:13:55 wysłana przez mileykob »
Intelligent tester 2

Offline mar.bor.37

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 13-10-2014, 22:23:32 »
@mileykob zainteresował mnie twój wpis bo zastanawia mnie klima w moim Yarku (ts 2001r). W lato zaraz po zakupie auta dobijałem czynnika (nie brakowało wiele) i wymieniałem filtr przeciwpyłkowy. Obiektywnie powiem ze klima chodzi słabo. Tak jak pisałeś ok 13-15st. Czy  przyczyna tego moze byc zabrudzony czujnik?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline mileykob

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 13-10-2014, 22:37:16 »
@mar.bor.37
Musisz dobrze popatrzeć. Są dwa typy sprężarek w Yarisach, ze sprzęgłem elektromagnetycznym (sluchac charakterystyczne cyknięcie przy załączaniu) i z zaworem regulującym (spręzarka pracuje cały czas a wydatkiem steruje zawór). Mysle ze powinienneś zacząc od tego, co masz pod maską (posłuchać czy załącza/rozłącza a moze w ogole kuknij co to za kompresor). Pozniej do dobrego fachmana sprawdzić cisnienia na niskim i wysokim, ogolnie co się dzieje w rurach podczas pracy. A na końcu czujniki. Mozesz dla sportu wyjąć zegary i zmostkowac wtyczke od tego termistora. Roboty doslownie na 5 min... a może ;)
Oczywiście mysle ze brud w klimie ma duże znaczenie...  na wydajność ujemną naszej chłodziarki oczywiście.
Intelligent tester 2

Offline mileykob

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 13-10-2014, 22:50:52 »
Witam. Mam problem z klimatyzacją w mojej Yarisce. Otóż raz działa , za chwilę przestaje, po jakimś czasie znowu działa i tak w kółko. Byłem już w serwisie i warsztacie zajmującym się klimatyzacją i nic. Na złość wtedy działała i w obydwóch przypadkach powiedzieli mi ,żeby przyjechać jak przestanie chłodzić. Reasumując - obwód napełniony , sprężarka chodzi a jednak coś nie tak. Najgorsze ,że komputer nie zarejestrował żadnych błędów i nawet fachowcy w serwisie nie potrafili mi pomóc . czy ktoś spotkał się już z takim przypadkiem?
A po czym sadzisz że sprężarka chodzi? Ja obstawiam na awarię sprzęgła sprężary.....

W sprzęgle elektromagnetycznym praktycznie nie ma sie co psuć
Intelligent tester 2

Offline kupisznik

• Początkujący
« Odpowiedź #27 dnia: 14-10-2014, 10:16:27 »
Witam.
Moja Żona posiada Toyotę Yaris z 2003r 1.0 padła w niej sprężarka klimy (zerwane sprzęgło) czy można zamontować sprężarkę starszego typu ze sprzęgłem elektromagnetycznym czy będą pasowały króćce i elektryka?.

Offline mileykob

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 14-10-2014, 10:19:53 »
??
Nie jestem pewny na 100% ale na 90% NIE.
A ciekawe co tam sie u Ciebie stało? zatarło czy co? jak zatarło to układ do czyszczenia pewnie
Intelligent tester 2

Offline tomektm88

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 20-10-2014, 16:10:14 »
hej mileykob, jesteś w stanie zaŁączyc zdjecie jak wygląda ten czujnik klimatyzacji? ja mam klime sprawna, nabitą wszystkie ciśnienia OK do tego z zregenerowana sprezarka a chlodzi mi tylko do ok 11C

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 20-10-2014, 16:10:14 »