Autor Wątek: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych  (Przeczytany 59290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kombinator

  • Gość
NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« dnia: 05-02-2006, 18:13:32 »
Zastanawiam się nad kupnem nowej toyoty yaris i uzbierało mi się kilka pytań. Tak się składa, że leżę (niestety sam) w łóżku powalony grypą na łopatki i mam czas (na szczęście) aby zagłębić się w trudny proces wyboru wozu.

Czy ktoś zna odpowiedzi na poniższe pytania (może chociaż na jedno? :wink:)

1) czy lakier niemetalizowany czerwony 3p0 to ten sam lakier, który można spotkać na yariskach1? Mam obydwa katalogi (totyota przesyła nowy w ciągu dwóch dni na dowolny adres) i chociaż numer lakieru sie zgadza to w katalogu Yaris2 jest on wyraźnie ciemnieszy.

2) czy wiadomo ile będą kosztowały przeglady gwarancyjne nowej yariski? tyle samo co "starej"? więcej? mniej?

3) czy do wersji TERRA można dokupić w ASO centralny zamek ?

4) czy listwy boczne i dywaniki są w cenie auta?

5) "dźwięk" silnika 1.0 - kiedy czyta się testy w prasie motoryzacyjnej można odnieść wrażenie, że ten 3-rzędowy silnik wydaje z siebie wręcz makabryczny dźwięk (tak jak vw fox1.2, corsa1.0, czy skoda1.2htp). Czy to prawda? Ktoś inny charakteryzował go jako "niski, spokojny" dzwięk. Ktoś znowu twierzi, że najgorzej jest na biegu jałowym i podczas przyspieszania, kiedy oprócz dźwięku czuje się "nieprzyjemne drgania"?
Czy jest aż tak żle?, czy dzwięku silnika nie można zagłuszyć radiem?

6) czy jest jakiś "skokowy" zakres regulacji tylnej kanapy (15cm), czy też są tylko dwa ustawienia" max lub min i nie ma pośrednich (np. zwiększamy wielkośc bagaznika o 7cm, a nie o całe 15cm).

7) czy warto kupować w toyocie alarm do yarisa (pewnie w ASO jest drogo-ale moze nie mozna instalować czegokolwiek poza ASO bez 3-letniej utraty gwarancji). Czy da się wyciagnąć taki alarm albo/i opony zimowe gratisowo od dealera (wszak wiadomo, że na rynku nowych samochodów niewiele się dzieje i ten rok ma być jeszcze gorszy od zeszłego).

8) czy zwiększyła się troszkę przestrzeń dla kierowcy z przodu w porównaniu do yaris1?

9) w wersji 3-drzwiowej szyby z tyłu opuszczane są do końca (do "framugi okiennej").

10) czy zastosowany w toyocie System Ochrony Kręgosłupa WIL - to to samo co aktywne zagłówki ?

11) czy ktos ma testy elastyczności silnika benzynowego 1.3 w toyocie yaris2 (60-100km/h i 80-120km/h?

z góry dzięki za odpowiedzi
Robert

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #1 dnia: 05-02-2006, 19:38:59 »
6) czy jest jakiś "skokowy" zakres regulacji tylnej kanapy
W poprzednim Yarisie jest kilka (nie liczylem) zaskokow,wiec pewnie i w nowym bedzie tak samo.

11) czy ktos ma testy elastyczności silnika benzynowego 1.3 w toyocie yaris2 (60-100km/h i 80-120km/h?
Porownalem w CarTest starego Yarisa z nowym ,przy zalozeniu ze sa te same przelozenia skrzyni (?).
Jedyna roznica to masy - przyjalem najlzejsze wersje :
stary Yaris - 895 kg
nowy Yaris - 1010 kg

Selected Cars:
1.  TOYOTA YARIS 1.3-(stary)
2.  TOYOTA YARIS 1.3-(nowy)
                               

przyspieszenie od 0 - 100 km/h :
10.2 s
11.3 s


czas (szybkosc) na dystansie 400m :
17.4 s (127.4 km/h)
18.0 s (123.4 km/h)


czas (szybkosc) na dystansie 1000 m :
32.4 s (157.1 km/h)
33.4 s (153.3 km/h)

 
 Time to Speed                                                             
 0-40  kmh....         2.3       2.6
 0-60  kmh....         4.7       5.1                                       
 0-80  kmh....         7.1       7.8                                       
 0-100 kmh....       10.2      11.3                                       
 0-120 kmh....       15.4      17.0                                       
 0-140 kmh....       21.8      24.4                                       
 0-160 kmh....       34.8      39.3                                       
                                                                           
 5-100kmh,start z 1-go biegu :
                          11.3      12.5                                       
                                                                           
 40-80 kmh                                                                 
 2nd Gear.....          4.9       5.4                                       
 3rd Gear.....           7.9       8.9                                       
 4th Gear.....         11.5      12.9                                       
 5th Gear.....         15.8      17.8   

 60-100 kmh                                                                 
 2nd Gear.....          5.5       6.2                                       
 3rd Gear.....           7.8       8.7                                       
 4th Gear.....         11.2      12.6                                       
 5th Gear.....         15.2      17.2                                    
                                                                           
 80-120kmh                                                                 
 3rd Gear.....          8.4       9.4                                       
 4th Gear.....         11.9      13.4                                       
 5th Gear.....         16.5      18.8                                       

 Top Speed....     175       175
« Ostatnia zmiana: 05-02-2006, 20:05:47 wysłana przez etom »

gorek86

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #2 dnia: 05-02-2006, 20:08:10 »
3) czy do wersji TERRA można dokupić w ASO centralny zamek ?

Napewno można, ale nie wiadomo czy będzie to opłacalne i nie lepiej zrobić to nie w ASO.

4) czy listwy boczne i dywaniki są w cenie auta?

Raczej wątpie, ale właśnie to możesz wyciągnąc od dilera.


8) czy zwiększyła się troszkę przestrzeń dla kierowcy z przodu w porównaniu do yaris1?

Moim zdaniem tak.


Offline Pasikonik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #3 dnia: 05-02-2006, 20:25:32 »
Cytuj (zaznaczone)
1) czy lakier niemetalizowany czerwony 3p0 to ten sam lakier, który można spotkać na yariskach1? Mam obydwa katalogi (totyota przesyła nowy w ciągu dwóch dni na dowolny adres) i chociaż numer lakieru sie zgadza to w katalogu Yaris2 jest on wyraźnie ciemnieszy.

Mam Y1 z 3P0 (czerwony niemetalik). Kolor, a zwłaszcza jego odcień nie ma dla mnie większego znaczenia, ważne że był bez dopłaty :)


Cytuj (zaznaczone)
2) czy wiadomo ile będą kosztowały przeglady gwarancyjne nowej yariski? tyle samo co "starej"? więcej? mniej?

Podejrzewam że będzie na podobnym albo niewiele większym poziomie.


Cytuj (zaznaczone)
3) czy do wersji TERRA można dokupić w ASO centralny zamek ?

Dealer do każdej wersji może zamontować centralny zamek (ja dostałem gratis :)


Cytuj (zaznaczone)
4) czy listwy boczne i dywaniki są w cenie auta?

Nie i nie. Można dokupić albo wytargować.


Cytuj (zaznaczone)
5) "dźwięk" silnika 1.0 - kiedy czyta się testy w prasie motoryzacyjnej można odnieść wrażenie, że ten 3-rzędowy silnik wydaje z siebie wręcz makabryczny dźwięk (tak jak vw fox1.2, corsa1.0, czy skoda1.2htp). Czy to prawda? Ktoś inny charakteryzował go jako "niski, spokojny" dzwięk. Ktoś znowu twierzi, że najgorzej jest na biegu jałowym i podczas przyspieszania, kiedy oprócz dźwięku czuje się "nieprzyjemne drgania"?
Czy jest aż tak żle?, czy dzwięku silnika nie można zagłuszyć radiem?

To zależy czy chodzi o dźwięk wewnątrz czy na zewnątrz. Dźwięk wewnątrz w dużym stopniu zależy od wygłuszenia, a na zewnątrz wszystkie 3-cylindrówki wydają podobny charakterystyczny dźwięk. Z tym że HTP ma wałki wyrównoważające które uspokajają pracę silnika ale zwiększają zużycie paliwa. Y2-1.0 nie ma wałków, ale podobno jakieś nowatorskie zawieszenie silnika.


Cytuj (zaznaczone)
6) czy jest jakiś "skokowy" zakres regulacji tylnej kanapy (15cm), czy też są tylko dwa ustawienia" max lub min i nie ma pośrednich (np. zwiększamy wielkośc bagaznika o 7cm, a nie o całe 15cm).

W Y1 jest skokowy (są pośrednie ustawienia), podejrzewam że w Y2 też.


Cytuj (zaznaczone)
7) czy warto kupować w toyocie alarm do yarisa (pewnie w ASO jest drogo-ale moze nie mozna instalować czegokolwiek poza ASO bez 3-letniej utraty gwarancji). Czy da się wyciagnąć taki alarm albo/i opony zimowe gratisowo od dealera (wszak wiadomo, że na rynku nowych samochodów niewiele się dzieje i ten rok ma być jeszcze gorszy od zeszłego).

Moim zdaniem alarmu w ogóle nie warto kupować, ani w ASO ani gdzie nigdzie indziej. Nie chciałbym nawet za darmo.
Bo i po co? Zresztą to temat na osobną dyskusję.


Cytuj (zaznaczone)
8) czy zwiększyła się troszkę przestrzeń dla kierowcy z przodu w porównaniu do yaris1?

Nie wiem.


Cytuj (zaznaczone)
9) w wersji 3-drzwiowej szyby z tyłu opuszczane są do końca (do "framugi okiennej").

Nie spotkałem się jeszcze z autem 3d, w którym tylne szyby są opuszczane. Są nieruchome albo uchylane.
W bardzo wielu autach 5d nie da się tylnych szyb opuścić do końca (z przyczyn technicznych albo dla bezpieczeństwa dzieci).

Cytuj (zaznaczone)
10) czy zastosowany w toyocie System Ochrony Kręgosłupa WIL - to to samo co aktywne zagłówki ?

Nie wiem. Po co ci takie szczegóły - ważne ze ma 5*.


Cytuj (zaznaczone)
11) czy ktos ma testy elastyczności silnika benzynowego 1.3 w toyocie yaris2 (60-100km/h i 80-120km/h?

Nie porównuj wyników elastyczności różnych aut! Takie dane w bardzo wysokim zależą od długości przełożeń biegów. Np. Ibiza czy Fabia z silnikiem 64KM ma bardzo "krótkie" biegi i przez to lepszą elastyczność niż z silnikiem 75KM! Ale mocniejszej wersji możesz spokojnie zredukować bieg, a w słabszej już nie bardzo.

Offline ravka

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 965
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #4 dnia: 06-02-2006, 10:48:03 »
Cytuj (zaznaczone)
9) w wersji 3-drzwiowej szyby z tyłu opuszczane są do końca (do "framugi okiennej").

Nie spotkałem się jeszcze z autem 3d, w którym tylne szyby są opuszczane. Są nieruchome albo uchylane.
W bardzo wielu autach 5d nie da się tylnych szyb opuścić do końca (z przyczyn technicznych albo dla bezpieczeństwa dzieci).

Jednak w YI, w 5d są opuszczane do końca!
1. GT 86 Biała Perła
2. Żonowóz - Ave III 1.8

bigman

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #5 dnia: 06-02-2006, 13:46:40 »
na pytania 1-6 na pewno odpowie każdy sprzedawca


7) czy warto kupować w toyocie alarm do yarisa (pewnie w ASO jest drogo-ale moze nie mozna instalować czegokolwiek poza ASO bez 3-letniej utraty gwarancji). Czy da się wyciagnąć taki alarm albo/i opony zimowe gratisowo od dealera (wszak wiadomo, że na rynku nowych samochodów niewiele się dzieje i ten rok ma być jeszcze gorszy od zeszłego).
montaż alarmu w większości aso idzie po kosztach i po łebkach więc lepiej to robić w wyspjalizowanych serwisie chyba, że masz pewność, że to konkretne aso zrobi to dobrze

alarm i dywaniki można wytargować - to kwestia ceny auta

Cool czy zwiększyła się troszkę przestrzeń dla kierowcy z przodu w porównaniu do yaris1?
znacznie się zwiększyła

9) w wersji 3-drzwiowej szyby z tyłu opuszczane są do końca (do "framugi okiennej").
dziwne pytanie - w 3D tylne szyby są przyklejone więc opuścić się ich nie da


11) czy ktos ma testy elastyczności silnika benzynowego 1.3 w toyocie yaris2 (60-100km/h i 80-120km/h?
a jakie ma to znaczenie? sprawdzasz jak wielkie zagrożenie będziesz stanowił na drodze wyprzedzając na V?

kombinator

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #6 dnia: 08-02-2006, 09:15:32 »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi!

Nastawiam się na kupno czerwonej Y2 5d 1.0 - te kolory będą dobiero w kwietniu (teraz są tylko srebne, grafitowe i granatowe). Zastanawiam się jeszcze troszkę nad oplem classic 1.4 w promocji z 2005 roku (36tyśpln), ale Y2 zdecydowanie bardziej mi się podoba i zanim podejmę ostateczną decyzję to pewnie tych opli dawno juz nie będzie i nie będzie już się nad czym zastanawiać.

Grande Punto 1.4 ? nie mam zaufania do fiata :| , może gdybym wyczytał w gazecie, że fiat wymienił we Włoszech 90% załogi i zaczął montować punciaki z części alfy romeo, czy lancii to bym ewentualnie zmienił zdanie mógł podjąć to ogromne RYZYKO i jeszcze raz zakupić produkt makaroniarzy... co więcej za kolor czerwony i podstawowe wyposazenie (trzeci zagłówek, trzeci 3punktowy pas z tyłu, aktywne zagłówki, itp) trzeba w grande dopłacić kolejne złotówki.

Skoda Fabia 1.4 ? Teraz są promocje i pewnie będą jeszcze większe, bo cena rocznika 2005 (jeśli dokupić 2 poduszkę, el.szyby, CZ, itp) i porównać z grande punto 1.4 to cena jest tak sama, a grande ma 5NCAP, jest z 2006r i ,co muszę uczciwie przyznać, jest zdecydowanie najładnieszy od fabii. Fabia w/g raportów DEKRA po 5-latach jest tak samo awaryjna jak punto.

Renault Clio III 1.2 16V - cena w promocji rocznika 2005 = cena rocznika 2006 Y2 1.0 - osiągi (o dziwo!)podobne, awaryjność większa u clio, "nowatorski" sposób mocowania zapasowego koła w clio do mnie nie przemawia, w dodatku za te same pieniądze mogę mieć model Y2 z tego roku... i po co przepłacać  :wink: 
 
Honda Jazz 1.2s - to samo co clio III -czyli cena w promocji = Y2 1.0 2006 , A osiągi porównywalne, też nie ma CZ i el.szyb i w dodatku tylko 4NCAP. Chociaż na plus trzeba dodać, że to produkt "made in Japan", co wcale mu nie pomogło w raportach awaryjności (Yaris najmniej awaryjny z "maluchów"!)

Suzuki Swift 1.3 - 4NCAP, słaba elastyczność1.3 (80-120 V 36sek!), mały bagażnik 213L i podobno niewygodne siedzenia...jak dla mnie wystarczy i jakość wykonania w niczym mu już nie pomoże.

Suzuki Ignis 1.3 - nawet nie ma testu zderzeniowego NCAP dla tego modelu produkowanego na Węgrzech, a szkoda, bo bardzo mi się podoba jego wygląd (taki mini SUV z prześwitem w sam raz na polskie drogi).  Niestety bagaznik tylko 236L, zależne tylne zawieszenie (skacze jak piłecza do ping-ponga) no i cena 39900pln (suzuki nie stosuje promocji -przynajmniej w Polsce, bo koplet opon to oni mogą sobie ... :-o)

Nissan Micra 1.2/65KM- jeden z moich faworytów, ale odpadł bo 4NCAP (tylko 9 pkt za zderzenie czołowe!), słaby silnik i ... w/g raportu TUV rocznik 2004 był strasznie awaryjny! (raport nie obejmował rocznika 2005), tak samo strasznie jak nissan almera !!!! Przyznam, że lekko zgłupiałem kiedy to przeczytałem, bo miałem zupełnie inne zdanie o japończykach. Może Nissan otworzył jakąś fabrykę w Rosji? czy na innym  zakałkaziu???

Ford Fiesta 1.25 - rabat 2005(40900pln) = Y2 1.0, fiesta jest bardziej awaryjna, 4NCAP i niewygodne fotele dobijają ją ostatecznie


faktycznie można się jeszcze zastanawiac nad oplem astrą2 - bo to większy samochód, silnik bardziej elastyczny od Y2 1.0, cena promocyjna2005 atrakcyjna, ale samochód lekko mówiąc ma przestarzały wygląd deski, silniki "piją" olej (przynajmniej wiem, że tak robił stary 1.6), 4NCAP i zapewne jest bardziej zawodny od toyoty.


Przy okazji uzupełniam informacje, które wygrzebałem w internecie o Y2:
 
Alarm mozna kupić tylko w ASO, bo inaczej traci się gwarancję na elektrykę (alarm kosztuje 1400pln, więc chyba można sie targować bo to na pewno nie jest "po kosztach"). Przy okazji, koszt założenia blokady skrzyni biegów to 450pln, a centralny zamek w 5d kosztuje dodatkowo 650pln.

pozdro!
gość z pokolenia Y2  8-)

beep

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #7 dnia: 08-02-2006, 10:51:10 »
Na twoim miejscu bralbym Grande Punto - moim zdaniem najladniejsze obecnie autko z segmentu B. :)
Ogladalem go w salonie Fiata i musze przyznac, że wlosi sie naprawde postarali. Jedynie co mnie razilo to kiepska jakosc plastikow wewnątrz auta. Co do jazdy to wg. dziennikarzy prasy moto. autko b. dobrze sie prowadzi.

Co do nowego Yarka to autko o klase lepsze od poprzedniego modelu zarówno w kwestii wykonania i prowadzenia. Jesli mialbym go brac to tylko z silnikiem 1.3 albo D4D. Różnica w cenie pomiedzuy 1.0 a 1.3 jest niewielka (okolo 2000 zł), a przyjemnosc prowadzenia znacznie wzrasta :D

kombinator

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #8 dnia: 08-02-2006, 12:29:19 »
grande punto też mi się z wyglądu podoba, ale ja potrzebuję samochód głównie do przemieszczania się z miejsca na miejsce, a nie na podryw...zwłaszcza, że jestem juz żonaty i zadowolony z wyboru (tu akurat wygląd miał znaczenie  8-) ).
Pewnie, że też bym wolał Y2 z silnikiem 1.3, ale niestety różnica jest jednak zbyt duża (5600pln). Te niecałe 2000pln o których piszesz (a dokładnie 1700pln) to jest różnica między 1.0,a 1.3 w wersji LUNA. Ja cały czas myślę o Y2 1.0 5d TERRA za prawie 40000pln. I tak to jest duźo, zwłaszcza, że trzeba jeszcze doliczyć OC, AC, listwy boczne, centralny zamek i alarm (może ten ostatni dostanę gratis?).
Cena Y2 1.3 (ok.47tyśPLN) jest poza zasięgiem.

Grande punto... nie mam zaufania do fiata, już raz kupiłem ich produkt i owszem silnik i inne ważne podzespoły sie nie psuły, ale co rusz nękały mnie drobne "gów..nka", a to zamek w drzwiach się zepsuł, a to pasy się nie zwijały, reflektory zachodziły mgiełką, alternator nie ładował akumulatora, itp itd.

Przy okazji rankingu awaryjności: powyzej napisałem, że w/g TUV nissany z 2004 są bardzo awaryjne. Sorry! pomyliłem się. To nie był raport TUV tylko ADAC (nie wiem jaka jest między nimi różnica, w kazdym bądź razie obydwie organizacje są niemieckie i dosyć dobrze znane).

Jakby ktoś nie wierzył to ponizej podaję link :

http://www.weltzeituhr.com/reise/adac-pannenstatist1.shtml

Z którego wynika, że nissan micra z 2004 roku był bardziej awaryjny niż fiat punto z tego samego roku. Co więcej nissan almera z lat 2003 i 2004 bardziej się sypie niż fiat stilo. Czy ktoś jest mi w stanie to jakoś logicznie wytłumaczyć???

p.s. szkoda, że na tym forum nie można załączać plików graficznych to wstawiłbym obydwie tabelki (kleineklasse i mittelkalsse).
p.s.II   - toyota yaris miejsce 3, za Audi2 i BMW mini, a toyota corolla taże miejsce trzecie za mercedesem A-klasse i Fordem focusem.

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #9 dnia: 08-02-2006, 12:46:43 »
Może na jakość Nissanów ma wpływ małżeństwo z Renault?


Co do kupna Yarisa 1.0. Polecałbym dopłacić trochę do metalika i kupować teraz.
Model ze stycznia czy lutego będzie miał znaczną przewagę nad tym z kwietnia-
będzie wyprodukowany w Japonii!!!!

bigman

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #10 dnia: 08-02-2006, 13:47:41 »
Nastawiam się na kupno czerwonej Y2 5d 1.0
skoro oszczędzasz $ to zdecydowanie lepiej oszczędzić na dodatkowych akcesoriach niz na silniku, 1,0 do YII jest zbyt słaby, dlatego lepiej kupić od razu auto z nieco lepszym silnikiem niż potem pluć sobie w brodę

centralny zamek zawsze możesz dołożyć ale silnika już nie zmienisz




zaczął montować punciaki z części alfy romeo, czy lancii to bym ewentualnie zmienił zdanie mógł podjąć to ogromne RYZYKO i jeszcze raz zakupić produkt makaroniarzy...
niestety tendecja jest odwrotna części fiata montuje się w lanciach, a problem fiatów nie jest ich konstrukcja ani jakość wykonania tylko żenująco niski poziom serwisu w PL


Fabia w/g raportów DEKRA po 5-latach jest tak samo awaryjna jak punto.
raportami dekry nie ma się co podniecać bo są w znikomej korelacji z tym co się dzieje w PL, wszak nie będziesz serwisował auta w niemczech i może się okazać, że w twoim miejscu zamieszkania serwis skody/fiata/renault będzie akurat 10x lepszy niż toyoty



awaryjność większa u clio, "nowatorski" sposób mocowania zapasowego koła w clio do mnie nie przemawia
skąd masz dane o awaryjności nowego modelu?
mocowanie koła to stary francuski wynalazek

 
faktycznie można się jeszcze zastanawiac nad oplem astrą2 - bo to większy samochód, silnik bardziej elastyczny od Y2 1.0
większy i bardziej komfortowy, ale szybciej się zużywa a silnik wymaga większej uwagi niż w yarisie (rwące się paski)



alarm kosztuje 1400pln, więc chyba można sie targować bo to na pewno nie jest "po kosztach"
przekonasz się gdy założysz ;-)


Przy okazji, koszt założenia blokady skrzyni biegów to 450pln
zbędne żelastwo utrudniające życie właściciela, ale skoro Ciebie stać ...


btw.
chcesz kupić ciężkiego YII z wysoobrotowym i zbyt słabym w stosunku do masy auta silnikiem - zapomniaj o "elastyczności" jako kryterium wyboru i oceniania konkurencji

kombinator

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #11 dnia: 08-02-2006, 16:20:39 »
faktycznie z awaryjnością clio3 to przesadziłem. Jeszcze nic nie wiadomo, może nawet grande punto nie będzie aż tak awaryjne, kto wie. Jednak wolę nie ryzykować, niech inni się przekonają czy samochody na "f" są już lepszej jakości.
 Wiem, że silnik 1.0 w Y2 to żadna rewelacja. Niestety różnica między Y2 1.0Terra,a Y21.3Luna jest zbyt duża. Do tych 39600 będę musiał dopłacić jeszcze OC/AC (pewnie z jakieś 1500pln w PZU 60%zn), alarm (zakładam, że Toyota nie pójdzie mi na rękę i te 1400pln trzeba będzie wtopić), CZ (wiem, że w Lunie jest to standard, jak i kilka innych dodatków, ale 650pln to nie 5k z hakiem), blokada skrzyni tak jak alarm, czy immobilizer są do przejścia dla złodzieja, w tym przypadku bardziej liczy się opóźnienie niż system "nie do przejścia", chyba że masz jakiś lepszy "patent" na złodzieja?
...a Y2 1.3 luna kosztuje pow. 47000pln i też trzeba do tego dodać OC/AC, alarm itp....

ach może zagram w totka :-( :cry:

bigman

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #12 dnia: 08-02-2006, 16:45:35 »
Niestety różnica między Y2 1.0Terra,a Y21.3Luna jest zbyt duża.
słusznie - my myślimy jeszcze w kategoriach starego yarisa gdy silnik 1.3 był dostępny w wersji terra bo podstawową linią wyposażenia był base

za tyle kasy to jednak olałbym ociężałego yarisa i kupił coś innego - mityczna bezawaryjność nie jest tyle warta


kupujesz 5D więc pewnie będziesz jeździł w więcej niż 2 osoby - pojedź na jeździe póbnej YII z silnikiem 1.0 we 3 lub 4 osoby i ocen czy ma to sens

ja na twoim miejscu atakowałbym astrę II lub fabię (min. 1.4 75km) tym bardziej, że skoda ma naprawdę rewelacyjną ofertę kredytową

kombinator

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #13 dnia: 08-02-2006, 18:53:32 »
moja rodzinka to 2+1, z tym, że ten "1" ma dopiero kilka miesięcy. Zanim podrośnie to zmienię wóz na coś większego... jak zwykle człowiek zakłada, że "jutro będzie lepiej".

Myslałem o Fabi 1.4 soul, ale promocja skody na roczniki 2005 bardzo mnie rozczarowała  :| , za promocyjną fabię mógłbym kupić nowe grande punto 1.4. ..a że raczej do fiata nie mam zaufania (z własnego doświadczenia) to fabii nie biorę pod uwagę dopóki skoda bardziej nie spuści z ceny.

Opla AstręII 1.4 ma mój sąsiad i muszę przyznać, że z zewnątrz mi się ona podoba. Opel też się postarał i dobry rabat dał (cena 36950pln), ale o silnikach opla to ja sie już sporo negatywnych rzeczy nasłuchałem (że piją olej na potęgę, że pasek pęka,że dużo spalają, itp), z tym , że opel ostatnio zmodernizował te silniki  (teaz to jest 1.4 twinport ecotec 90KM), ale opinii o tej modernizacji jest na razie jak na lekarstwo  :-o

Toyota kusi niską awaryjnością, wielkość też mi odpowiada... tylko ten silnik 1.0 ...
Jeździłem yarskią1 z silnikiem 1.0 i jak dla mnie w zupełności mi wystarcza. Na światłach się nie ściagam, na trasie (głównie Kaszuby i Mazury, raz na kilka lat "skok" w Sudety, czy Bieszczady z noclegami po drodze u licznej rodzinki) nie wyprzedzam samochodów poruszających się z prędkością powyżej 90km/h. W zasadzie 80km/h to moja optymalna prędkość (w miescie i poza nim).
Oczywiście ostateczną decyzję podejmę po przejechaniu się samochodem. Na razie przeanalizowałem chyba już cały rynek maluchów i kompaktów. Super cenę ma citroen c4, ale to za duże ryzyko...


 


bigman

  • Gość
Odp: NOWY YARIS2 - pytania do lepiej poinformowanych
« Odpowiedź #14 dnia: 08-02-2006, 21:00:56 »
moja rodzinka to 2+1, z tym, że ten "1" ma dopiero kilka miesięcy. Zanim podrośnie to zmienię wóz na coś większego... jak zwykle człowiek zakłada, że "jutro będzie lepiej".
ja kupiłem yarisa na szybko bo nie wiedziałem czy nie wezmą do wojska, teraz też mam już dziecko, kupiłem drugie większe auto z myślą o wożeniu dziecka, wózka i całej masy bagaży - wiem jedno przy dziecku żaden baażnik nie będzie zbyt duży ;-)
a do yarisa wciąż mam sentyment i nie mam zamiaru się  z nim rozstawać w jeszcze przez kilka lat


Jeździłem yarskią1 z silnikiem 1.0 i jak dla mnie w zupełności mi wystarcza.
w YI 1.0 w zupełności wystarczał nawet do dynamicznej jazdy - auto było lżejsze co najmniej o 200kg a silnik miał 4 cylindry - w takich warunkach to miało sens

YII w jeździe miejskiej jakoś sobie radzi ale od 90km/h nawet na niskich biegach wyraźnie brakuje mocy nawet przy pustym aucie

w YII 1.0 wogóle nie ma racji bytu bo auto waży tyle ile corolla - dlatego zachęcam do przejażdżki z kompletem pasażerów i bardzo chłodnej ocenie sytuacji


 

Beesafe.pl