Autor Wątek: Pokrowce i dywaniki  (Przeczytany 7482 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

michalek25-75

  • Gość
Pokrowce i dywaniki
« dnia: 15-02-2006, 19:28:41 »
Witam Was!!!
Mam małe pytanie odnośnie dywaników i pokrowców welurowych. Mam zamiar sobie takie kupić do mojego Yariska ale zastanawiam sie nad wyborem ponieważ znalazłem kilka rodzajów. Może ktoś z Was kupił któreś z nich lub może zna jakieś inne, fajne. Bardzo zależy mi na tym bo wiem że fajnie wyglądają w aucie. Poradźcie coś....

Dywaniki.
http://allegro.pl/show_item.php?item=86430369
http://allegro.pl/show_item.php?item=86451618

Pokrowce.
http://www.fryda.com.pl/store/easyshop.cgi?vid=qfpyrspacrsxrsmmccimdpmfvoqpncka&com=PT/2303
http://www.otopokrowce.pl/index.php?d=produkt&id=26&PHPSESSID=68d8cc483b6e8a8be95f500bf8e901d5

Co o nich sądzicie????

vaaks

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2006, 20:57:37 »
Odnośnie pokrowców nie polecam zadnych - ładnie wyglądają na fotkach. Kupiłem jedne - nie pasowały - zwróciłem. Kupiłem drugie - miały być szyte na miarę, miały... daleko im do tego. Na siedzisku się rozciągnęły, i wygląda
ją jak wory rzucone na fotel, a rzep przy zagłówku odpina sie za każdym " siądnięciem" . Nawet już nie zapinam, bo i po co... Niestety nie wygląda to estetycznie i na wiosnę wyrzucę.
Dawno temu w maluchu miałem szyte na miarę i teraz też bym chciał mieć takie, chyba sobie obstaluję. ;D
« Ostatnia zmiana: 15-02-2006, 21:02:04 wysłana przez vaaks »

mugger

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #2 dnia: 15-02-2006, 23:39:37 »
Co do dywaników, "na oko" te 2 przez ciebie podane powinny lepiej pasować.
Jeśli chodzi o pokrowce... to chyba lepiej sobie odpuścić...
Ja kupiłem w zeszłym roku fryde. Tutaj link do zdjęć: http://www.toyota.org.pl/index.php?topic=3821.msg64427#msg64427
moje spostrzeżenia po prawie roku użytkowania:
- ''szyte na miare'' jest dość naciągnięte, dopasowanie kiepskie - sporo mnie wysiłku kosztowało, żeby to tak wyglądało,
- jakość materiału pozostawia wiele do życzenia
- jak siedziska jeszcze ujdą to tyty pokrowców (wykonane z innego materiału) tragedia - pruje się, zaciągają się nitki
- materiał się wyciągnął, ciężko się go czyści

Moje wnioski:
W tym roku fryde wywalam i zamawiam nie tyle pokrowce co materiał na poszczególne części foteli. Wszystko oczywiście z wymiarów oryginalnej tapicerki siedzeń. Jeśli chodzi o materiał - welur odpada, wybrałem alcantare - lepiej wygląda, nie ma problemów z czyszczeniem i jest milutka w dotyku.

adi

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #3 dnia: 16-02-2006, 09:38:58 »
tez mam frydy i nei polecam....po pol roku wygladaly jak bym je uzytkowal z 10 lat :P

michalek25-75

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #4 dnia: 16-02-2006, 13:29:25 »
co to za materiał alcantare??? gdzie i za ile go można kupić?? a skąd masz wymiary? sam bedziesz szył?? nigdy nie spotkałem sie z takim materiałem ale skoro wszystkie komentarze odnośnie pokrowców są negatywne to warto sie nad nimi zastanowić. Dzięki za pomoc Panowie

mugger

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #5 dnia: 16-02-2006, 13:53:40 »
tutaj masz link chodzby do allegro, gdzie można kupić alcantare: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84934314
Jak chcę to zrobić?
proste, na wiosnę zdejmę materiał z siedzeń, posłuży on na miarę do nowych. Jak już napisałem nie chcę pokrowców, tylko nową tapicerkę siedzeń. Szyć sam nie będę, komuś to zlecę. Koszt jest oczywiście dużo większy od zakupu pokrowców, ale ja wole efekt. Dodatkowo, zrobię przy okazji nowe boczki na drzwi (w zeszłym roku zrobiłem boczki z tego samego materiału co pokrowce frydy)
Jak mnie napadnie to wykończe alcanarą coś jeszcze ;)

czamat

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #6 dnia: 18-02-2006, 10:50:49 »
Cześc, jako nowy chciałbym wszytskich przywitać :)
a co do temtu.. z dywaników to mam oryginalne gumowe toyoty bo akurat dało sie załatwić i są dobre, jednak minusem ich jest to że nie mają haczyka przez co strasznie sie przemieszczają :(
co do pokrowców to mam pokrowce firmy której nazwy teraz nie pamiętam, ale łatwo je dostac w każdym markecie i nawet na nich nie pisze ze sa do yarisa ale pasują..cena około 69 zł.. minusem jest ze nie mają dzielonej kanapy tylniej i mam ja połączoną..ale materiał dobry, nie niszczą się i dobrze wyglądają :-X

GAK

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #7 dnia: 18-02-2006, 11:28:03 »

proste, na wiosnę zdejmę materiał z siedzeń, posłuży on na miarę do nowych. Jak już napisałem nie chcę pokrowców, tylko nową tapicerkę siedzeń. Szyć sam nie będę, komuś to zlecę.

tylkko jak zrobisz caly pokrowiec z tego czegos to bedzie to bardzo niemile w dotyku... nie mowiac juz ze jak w lato usidadziesz w krotkich spodniach to sie przykleisz do tego a tylek Ci sie przepoci...

zeby uzywac tej sztucznej skory sa inne rozwiazania... dajesz ja po bokach a po srodku centralnie pas z weluru tak ze siedzisz na welurze i jest ok.


mugger

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #8 dnia: 18-02-2006, 15:52:45 »
GAK zaryzykuję, okaże się...
na razie opieram się na tym co się dowiedziałem, a mianowicie:
z alcantary tapicerki fabrycznie wykonywane są min. w Lancii, niektórych BMW i Land Roverach.
Martwi mnie to, co przeczytałem na jednej ze "stron tapicerskich", że w przypadku niektórych rodzają alcantary w zakładach tapicerskich życzą sobie więcej niż za tapicerkę ze skóry.

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #9 dnia: 10-09-2007, 08:41:34 »
Czy któryś z użytkowników ma u siebie w Yarku gumowy dywanik w bagażinku ???
Ostanio ojciec sprawił sobie taki do Octavki i bardzo mi się spodobał :-)
tyle że w Octavi nie ma przesuwanych tylnych siedzeń :|
Prosił bym o wypowiedź w tym temacie i ewntualne uwagi czy wskazówki...

gorek86

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #10 dnia: 10-09-2007, 10:21:15 »
Ja mam od samego początku, kupiony albo dostaliśmy w ASO.
Tyle, że ja mam taki bardziej plastikowy niż gumowy. Giętkie to jest,ale napewno nie tak jak zwykły dywanik samochodowy.
Fajna rzecz jak ktoś wozi brudne rzeczy w bagażniku,a przedewszystkim jak coś sie może wylać.
Co do przesuwanych siedzeń to nie ma tematu, bo pasuje on do bagażnika normalnego,jak przesuniesz masz troche wolnej przestrzeni.
U mnie nie jest źle, bo mam jeszcze siatkę na pierdoły, która idealnie pasuje do tego wolnego po przesunięciu, a jak nie trzeba to leży normalnie na dywaniku.

Jak chcesz mogę Ci zrobić fotki.

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #11 dnia: 10-09-2007, 12:40:23 »
dzięki gorek86 za opnie :-)
przekonałeś mnie :cool:
robienie fotek jest zbedene bo z pewnościa posaidasz coś takiego:

jak już wcześniej pisałem mój tato mam dywanik wykonany z takiego samego tworzywa tyle że w Octavi II i jest całkiem niezły :laugh:

gorek86

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #12 dnia: 10-09-2007, 13:03:21 »
No coś takiego tylko delikatnie inny wzór(napis Yaris na środku i jakieś tam pierdoły jeszcze).,bo to jest z allegro pewnie,a ja tak jak pisałem mam z ASO.Kształt identyczny.

Pzdr

Juwisz

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #13 dnia: 10-09-2007, 13:41:45 »
Czy mozecie podpowiedziec, gdzie mozna kupic 1 dywanik gumowy dla kierowcy (na podloge) - mam oryginalny komplet i niestety po niecalych 2 latach guma przetarla sie w miejscu stopy pod pedalem gazu. na allegro nie znalazlem, a kiedys kupilem wlasnie przez Allegro. W ASO maja komplety. Ten dywanik ktorego szukam ma taki klapec z przodu dywanika po jego lewej stronie - przez co tapicerka obok pedalu sprzegla nie brudzi sie.

gorek86

  • Gość
Odp: Pokrowce i dywaniki
« Odpowiedź #14 dnia: 10-09-2007, 14:50:57 »
Przerabiałem ten wątek ostatnio,u Brata w aucie(ma identyczny problem). Pytałem pare osób na allegro i jeden gość zgodził się na dwa przednie,ale różnica w cenie była coś koło 10zł w stosunku do kompletu więc porzuciłem temat. Wydaje mi się, że bedziesz miał cięzko ze znalezieniem jednego. Jak by Ci się gdzieś udało to daj znać, z ciekawości się dowiem przy okazji czy dla Brata by nie mieli.

Pzdr


 

Beesafe.pl