Autor Wątek: zdjęcie  (Przeczytany 5621 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

l15

  • Gość
zdjęcie
« dnia: 15-02-2006, 22:06:29 »
witam.
mam wielką prośbę. pojutrze zdaję prawo jazdy, okazało się że na toyocie yaris. teraz na egzaminie wymagana jest znajomosc rozmieszczenia pod maską poszczególnych elementów.
Podczas jazdy na placu trzeba będzie przygotować samochód do jazdy (sprawdzić poziom oleju, płynu chłodzącego, hamulcowego i do spryskiwaczy).
Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek zdjęcia, schematy tego co ma pod maską Yaris, gdyż nie będę miała bezpośredniego kontaktu z tym autem aż do egzaminu. takie zdjęcie pomogłoby mi się cokolwiek zorientować.
pozdrawiam

Oakhallow

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #1 dnia: 15-02-2006, 23:08:12 »
Mi do jutra raczej nie uda się zrobić zdjęcia, zwłaszcza jeśli od rana będzie sypać jak zapowiadają (parking pod chmurką).
Ale czy nie uważacie, że to totalnie bezsensowny pomysł?? Co z tego, że ktoś się nauczy gdzie co jest w yarisie? Jaką wyniesie z tego korzyść jeśli nie będzie miał yarisa?
I w ogóle jak sprawdzić poziom płynu do spryskiwacza?? Jedyny sposób jaki mi przychodzi do głowy to przez uzupełnianie płynu, wyleje się lub nie. Zbiornik jest schowany i z mało przezroczystego plastiku. A w matizie to w ogóle był schowany pod blachą. Chyba kolejny pomysł na wyciąganie kasy, nawet nie trzeba wsiadać teraz do auta żeby oblać.
Ciekaw jestem też czy do sprawdzenia poziomu oleju zapewniają jakąś szmatkę lub ręcznik papierowy. Mnie zawsze uczono, że najpierw trzeba wyjąć bagnet, przetrzeć, włożyć i dopiero wtedy jest w miarę rzetelny pomiar, a nie to co nachlapało na bagnet.

Oakhallow
« Ostatnia zmiana: 15-02-2006, 23:10:18 wysłana przez Oakhallow »

l15

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #2 dnia: 15-02-2006, 23:58:32 »
Być może że wystarczy tylko pokazać gdzie co jest. W każdym razie nie chciałabym zgadywać na egzaminie gdzie co jest :)) Jeśli ktoś mogłby mi pomóc, to bardzo proszę.... Szukam jakiegoś zdjęcia albo rysunku na necie, ale ciężko to idzie :/

Dzięki za wszelką pomoc
pozdrawiam

bigman

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #3 dnia: 16-02-2006, 02:53:51 »
Podczas jazdy na placu trzeba będzie przygotować samochód do jazdy (sprawdzić poziom oleju, płynu chłodzącego, hamulcowego i do spryskiwaczy).
rozmieszczenie tych zbierników jest w każdym aucie niemal identyczne:

na fotce komora silnika jest nieco zdeformowana (miałem wypadek) ale dla Ciebie wystarczy
http://prozac.bsdzine.org/~bigman/rozne/yaris_pod_maska.jpg

oznaczenia fotki
1) płyn do spryskiwaczy - po lewej stronie tuż za reflektorem - niebieski korek
2) olej - żółte plastikowe kółko w bloku silnika - z przodu po lewej stronie 
3) płyn chłodniczy - zbiornik wyrównawczy przy chłodnicy
4) płyn hamulcowy - po prawej stronie w głebi maski, charakterystyczny zbiornik w kształcie sześcianiu

poziom płynów powinień być mięszy min-max albo low-full, oznaczenia są z boku zbiorniczka, tylko olej ma skalę na bagnecie

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #4 dnia: 16-02-2006, 06:36:09 »
A co do sprawdzenia poziomu w spryskiwaczach to podejrzewam że patent jest taki sam jak w Corollce - czyli: zanim zaczniesz zdejmowac korek naciśnij i trzymaj środek korka (powinno w rurce co jest pod korkiem zachować ile masz płynu) następnie nie puszczając zdejmij korek i sprawdz poziom w rurce...

Ale powiem szczeże że na początku mi sprawdzanie nie wychodziło - a teraz to widzę po zachowaniu spryskiwaczy kiedy mam się w nowy zaopatrywać ;D ;D ;D

l15

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #5 dnia: 16-02-2006, 08:32:02 »
dzieki wielkie za pomoc!!!

adi

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #6 dnia: 16-02-2006, 09:35:19 »
a w jakim miescie na yarisach sie zdaje??

l15

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #7 dnia: 16-02-2006, 09:56:36 »
w skierniewicach

Oakhallow

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #8 dnia: 16-02-2006, 11:00:42 »
Sie miasto wzbogaciło  ;D
Ja w Skierniewicach zdawałem na Micrze. I też były problemy, bo wszędzie uczono jeszcze na Punto.

Patent ze spryskiwaczem musze wypróbować przy najbliższej okazji. Ale czy nowy yaris przypadkiem nie informuje sam, co mu się kończy?? VW Passat informuje, więc grzebanie w pojemniczkach zbędne.

Oakhallow

mugger

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #9 dnia: 16-02-2006, 11:31:19 »
A co do sprawdzenia poziomu w spryskiwaczach to podejrzewam że patent jest taki sam jak w Corollce - czyli: zanim zaczniesz zdejmowac korek naciśnij i trzymaj środek korka (powinno w rurce co jest pod korkiem zachować ile masz płynu) następnie nie puszczając zdejmij korek i sprawdz poziom w rurce...

niestety w yarisie tak nie ma  :-\ przynajmniej japońskim

Cytuj (zaznaczone)
Patent ze spryskiwaczem musze wypróbować przy najbliższej okazji. Ale czy nowy yaris przypadkiem nie informuje sam, co mu się kończy?? VW Passat informuje, więc grzebanie w pojemniczkach zbędne.
ja wlaśnie coś takiego składam do mojego yariska ;D

JuJinn

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #10 dnia: 16-02-2006, 16:41:55 »
To moze bys sie podzielil swoja wiedza jak taki fajny bajer zamontowac do Yariska.  ;)
Pzdr 

mugger

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #11 dnia: 16-02-2006, 18:41:45 »
To moze bys sie podzielil swoja wiedza jak taki fajny bajer zamontowac do Yariska.  ;)
Pzdr 

no ba... zamieszcze na forum DIYa prawdopodobnie na weekendzie, jak się za to zabiore... teraz jeszcze nie mam czasu i garaż strasznie zasyfiony - musze najpierw wysprzątać  :D

flymar

  • Gość
Odp: zdjęcie
« Odpowiedź #12 dnia: 16-02-2006, 22:20:30 »
Bigman opisał to dokładnie. Od siebie dodam, że korek do płynu do spryskiwaczy nie musi być niebieski (u mnie czarny). Płyn chłodniczy sprawdza się dość niewygodnie, bo zbiornik jest całkiem z przodu, trzeba się pochylić.
Powodzenia i koniecznie napisz jak Ci poszło:)


 

Beesafe.pl