Autor Wątek: bluetooth do Ave 1,6 2003  (Przeczytany 6142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mjarekm

  • Gość
bluetooth do Ave 1,6 2003
« dnia: 16-02-2006, 20:45:11 »
Witam Serdecznie

Mam ofertę zamontowania bluetooth firmy THB Czy to ktoś zna. Jak to dział i czy dobrze działa.
Może mają Państwo jakąś radę

Pozdrawiam
Jarek

Looke

  • Gość
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #1 dnia: 17-02-2006, 17:08:21 »
Hej,
Też będe miał bluetooth`a ale jakiej firmy to nie wiem nie pytalem salon`u :| a jak działa? też nie wiem bo jeszcze nie odebrałem autka  ::) Niedługo będe mógł coś więcej napisać na ten temat ...

Offline pma

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #2 dnia: 22-03-2006, 07:47:40 »
Witam.
  Podbijam temat.
  Czy są jakieś wrażenia użytkowania zestawu bluetooth?
  Czy ktoś ma zestaw THB? Jeśli inny -to jaki?
  Jak z wybieraniem głosowym? Z doświadczenia ze starszymi SonyEricsson (T39, T68) wiem, że często szumy otoczenia dyskwalifikują tą funkcjonalność.
  Jak współpraca z rożnymi markami telefonów?
  Ktoś ma zestaw w Ave 2002 - jak współpraca z zestawem audio - czy współpraca polega na wycięciu głośników?
  Jak sprawuje się mikrofon?

Pozdrawiam

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #3 dnia: 22-03-2006, 10:15:50 »
Ja założyłem ojcu do Ave 2003 zestaw SonyEricsson, zdaję się HBH-300.
Generalnie jakością rozmów znaczie przewyższa poprzedni zestaw dedykowany z Siemensem. Jest tylko taki problem, że jeśli za mocno podkręcę głośnik, to rozmówca z drugiej strony zaczyna gorzej słyszeć. No i czasem zdaża mu się nie połączyć z telefonem. Ma możliwość sparowania z pięcioma telefonami.
A co do wybierania głosowego to ojciec z tego nie korzysta. JA trochę się tym bawiłem i nie jest źle.

Looke

  • Gość
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #4 dnia: 23-03-2006, 15:56:26 »
Auto jest, wiec moge cos na ten temcik odpisac:

Zestaw jest firmy THB model`u niestety już nie pamiętam gdyż pudełko odrazu poszło w kibel. Zestaw składa się z:
- mikrofonu (u mnie zamontowany na słupku lewym na górze)
- "pilot`a" (dzięki niemu, wybierasz głosowo do kogo ma dzwonić, łączysz się z telefonem jeśli tel. nie zrobił tego automatycznie, no i rzecz jasna, podgłaśniasz lub ściszasz głośnik)
- głośnika (który jest zakamuflowany, podejrzewam, że jest on z lewej strony bynajmniej tak jakoś dzwięk odchodzi z tamtych okolic, a może się mylę)
- centrali sterującej (to ona ma za zadanie, wyciszanie radia/cd czy co tam słuchasz jeśli ktoś do Ciebie dzwoni lub jeśli ty chcesz do kogoś zadzwonić)

Zestaw działa na zasadzie BLUETOOTH`A zadnych mocowań do telefonu, co tylko szpeci(zagraca) auto i też kusi ludzi którzy lubią zaglądać do cudzego auta.
Poprostu wsiadam do auta, odpalam silnik i automatycznie telefon łączy mi się z zestawem w aucie, nic więcej się nie martwię (jedyny mankament to nie widzę kto do mnie dzwoni) ale chyba są i takie modele co mają wyświetlacze, cena zapewne też jest "wyjątkowa".

Załączam zdjęcie "pilota"
Fotografia była zrobiona głównie dla dokumentacji (szpara) którą serwis miał zniwelować i im się udało.

ACHA !! te.. białe paseczki po prawej stronie każdego guzika, to są miejsca gdzie wychodzi kolor podświetlenia wieczorem, jest on identyczny z kolorem podświetlenia deski rozdzielczej także wszystko idealnie się komponuje, nic się nie wyróżnia. Bardzo ładnie to wygląda.



Offline pma

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #5 dnia: 24-03-2006, 09:06:58 »
Dzięki.
Jest to zestaw THB (na allegro 299zł). (wystarczy wpisać w wyszukiwarce THB).
Ten sam zestaw ale z kabelkiem do Toyoty 349zł ("Montaż polega na wpięciu dwóch wtyczek do oryginalnej instalacji audio Toyoty")
Według opisu wykorzystuje istniejące głośniki (albo jeden głośnik) samochodowe.
Zastanawiam się czy nie zakupić sobie takiego ustrojstwa (i samemu zamontować :| ) ...
Pozdrawiam.

Looke

  • Gość
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #6 dnia: 26-03-2006, 09:14:12 »
Hmmm....

W takim razie całkiem możliwe, że dzwięk idzie z lewego głośnika przednich drzwi. Osobiście jestem zadowolony, tylko jak już mówiłem, jeden mankament to taki, że nie widze kto do mnie dzwoni. Chociaż to Ja częściej wykonuje rozmowy. Klikam gorny przycisk... mam sygnał mówie komende no i po chwili mam juz sygnał dzwoniący do danej osoby. :D proste i dobre :]

mmisiek75

  • Gość
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #7 dnia: 20-04-2006, 11:41:47 »
Witam,
Kupilem AVE 2003 ktora ma ten magiczny przycisk na kierownicy do obslugi Bluetooth'a ale takowego nie zamowilem, a zaluje teraz :(. Jakis pomysl poza odwiedzinami w ASO i montazem orginalu ?
Pozdrawiam
Misiek

darku

  • Gość
Odp: bluetooth do Ave 1,6 2003
« Odpowiedź #8 dnia: 20-04-2006, 21:37:16 »
Kolego Misiek ten przyciesk na kierownicy to nie przycisk do zestawu glosnomowiacego, to przycisk do obslugiwania komendami glosowymi radia:). Ogolnie THB jest dobre ale szpeci wyglad deski. Wiem gdzie mozna kupic tanio zestaw bluetotha do nokii a wiadomo ze zestaw bluetooth jest uniwersalny czy do nokii czy do innych telefonow(sam sprawdzalem i wiem ze pasuje do wszystkich telefonow z bluetoothem). Pozdrawiam.


 

Beesafe.pl