Autor Wątek: Celica - chce kupic - pytania  (Przeczytany 13067 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MaLy_RaDeK

  • Gość
Celica - chce kupic - pytania
« dnia: 21-02-2006, 14:33:51 »
Nosze sie z zamiarem zmiany autka...
Mysle o Celice i w zwiazku z tym mam do Was kilka pytan.
Znalazlem cos TAKIEGO.
Rocznik '95, silnik 2.0, cena kolo 19 tysi. Czy jest warta tej ceny i w ogole w jakich granicach cenowych "chodza" takie autka ?
Moze jest jakis model wart polecenia ? Chcialbym zamknac sie w 20 tysiacach.

1. Na co zwrocic uwage przy zakupie ? Jakie sa najczestsze usterki, ktore od razu moga rzucic sie w oczy/uszy... ?
2. Z jakim spalaniem moge sie liczyc i innymi kosztami utrzymania ?

Z gory dziex za odpowiedzi.

wroobel

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 22-02-2006, 14:58:27 »
Kwota którą dysponujesz spokojnie wystarczy Ci na zakup VI gen. 2.0GT .
Powiem tak: miałem już chyba z 5 różnych toyot, ale celicą jeżdzi mi się najlepiej.
Jeśli chodzi o VIgen (okularnik) 2.0GT 175KM to spalanie od 7 litrów w góre, w zależności jak bardzo Ci się spieszy :) (mój rekord to 18 litrów/100km na autostradzie przy 220 km/h). Mimo to, że auto na pierwszy rzut oka wydaje sie małe-niskie-płaskie, nie pozbawia go to użyteczności, bagażnik wcale nie jest taki mały jakby się mogło wydawać, wnętrze również jest w miare przestronne. Tylna kanapa posłuży Ci do przewozu dwóch osób do 170cm wzrostu. Przy zakupie należy zwracać uwagę na egzemplaże pokolizyjne, których jest niestety wiele oraz na stan zawieszenia. Silniki wytrzymują wysokie przebiegi pod warunkiem, że poprzedni właściciel nie był "katem" i co raz sprawdzał poziom oleju. Ogólnie auto godne polecenia.

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 22-02-2006, 17:17:34 »
A jak ze spalaniem w miescie i cenami czesci ?

wroobel

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 22-02-2006, 20:56:58 »
Jeśli patrzysz na spalanie to wybierz 1.8 115KM, spali Ci w mieście 8L, tak samo wygląda, tylko o wiele wolniej jeździ. Obydwa silniki posiadają wspólny blok ale:  1.8 4EFE to typowa konstrukcja Toyoty- stosowana w innych modelach np.Avensis, a 2.0 3SGE to zupełnie co innego- głowica zrobiona przez Yamahe, zupełnie inny kolektor wydechowy, jednostka ta jest stosowana również w MR2 i CarinieE GT.Ceny części zblizone do cen części CarinyE i aut z tego segmentu .Wybór więc pozostaje taki: albo mało pali, albo szybko jeździ. 

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 22-02-2006, 22:38:06 »
Szukam i na razie nic ciekawego albo ceny zaporowe albo po jakis masakrach...  :-\

A jak sie wsciekne, to kredyt i oporowy tuning Yarka  ;)

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 26-02-2006, 12:26:57 »
Szukam wersji z silnikiem 1.8. W obecnej sytuacji chyba nie byl bym w stanie utrzymac 2.0   :-\
Na samo paliwo w Yarku wydalem w zeszlym miesiacu ponad 700 zeta, wiec az strach myslec ile bym wydal
ne Cele, ktora pali prawie dwa razy tyle. Szczegolnie, ze jezdze duzo po miescie...

Poza tym, to nie bardzo sa chetni na moja furke, a za darmo jej nie oddam. Za duzo pracy wlozylem.
Mam na oku Cele z Olsztyna, ale dopuki nie mam kasy, to nawet nie jade ogladac...

Gdyby ktos z Was uslyszal o jakiejs C z Olsztyna lub Wawy, to bylbym wdzieczny za info.
Interesuja mnie wylacznie furki ponizej 10 latek i do ok 20 tysi...

wroobel

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 27-02-2006, 12:07:56 »
Szukaj a napewno znajdziesz. Idzie wiosna, więc i rynek motoryzacyjny powoli budzi się z zimowego zastoju i napewno pojawi się wiele ciekawych ofert.

pankuba

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 22-05-2006, 21:07:32 »
dołączam się tu co by nie zaczynać kolejnego, takiego samego tematu

kolega (stary Renówkowiec  :D) stwierdził że ma dosyć i kupił by sobie najchętniej - Celicę  ;D

namierzył już jakieś 2 sobie jedna 2000 (nie całe 50k) druga 1996 (coś koło 90k) obie 2.0

pytanie:

- ile toto pali
- czy są jakieś wyjątkowo dobre/złe opinie o tych rocznikach, który byście ew. polecili i dla czego, czy nie ma różnicy Celica to Celica - tylko jedna trochę starsza a druga młodsza (a może jakiś inny rocznik jest szczególnie wart uwagi)
- no i na co szczególnie zwracać uwagę (no bo że patrzeć czy nie był walony to wiadaomo :-\ )
- może ktoś jeszcze wie o czymś takim do sprzedania do 40k

RobertR

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 24-05-2006, 15:06:01 »
namierzył już jakieś 2 sobie jedna 2000 (nie całe 50k) druga 1996 (coś koło 90k) obie 2.0
No to namierzył dwie różne. Pierwsza to mk VII a druga to mk VI. O ile w przypadku drugiej możliwy jest silnik 2l to dla pierwszej były tylko 1,8 choć w dwóch różnych wersjach.

Cytat: pankuba
- ile toto pali
Zależy od wagi nogi kierownika. Od ok 9 w górę.
Cytat: pankuba
- czy są jakieś wyjątkowo dobre/złe opinie o tych rocznikach, który byście ew. polecili i dla czego, czy nie ma różnicy Celica to Celica - tylko jedna trochę starsza a druga młodsza (a może jakiś inny rocznik jest szczególnie wart uwagi)
Celica to Celica, ale te dwa modele są zupełnie różne. VI to jeszcze samochód z rajdową przeszłością, VII głównie wygląda jak sportowy samochód (choć TS'y jeżdżą nieźle). Zresztą dyskusją pomiędzy właścicielami VII i resztą nie ma końca.

Więcej możesz się dowiedzieć u nas na forum.

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 24-05-2006, 18:17:36 »
a moze corollka TSik 
2.0 mialem w Carince GTI, silniczek calkiem fajny (ja mialem 156KM) troche slabszy w zakresie do 3000obr, natomiast powyzeuj juz calkiem milo smigał, a od 4500obr to jakby turbinka sie wlaczala 
jesli chodzi o eksploatacje to moge sie wypowiedziec tylko o celice z 1996 roku, bo nowej nie znam, skomplikowane ma zawiesszenie przednie i ilosc sworzni, nie wiem czy mozna kupic je oddzielnie (jesli tak to luz) natomiast ja w swojej GTI musialem alnbo kupic caly wachacz w ASO (starczała caly wachacz na ca. 100-150kkm, bo tyle moja po polskich drogach jezdzila i wahcacz byl oryginalny - 900zł) albo dac do regeneracji i cena 4krotnie nizsza -ca. 150zł za regeneracje wachacza z dwoma sworzniami-ja wysylalem swoje wachacze do Poznania  vvti w nowszej celiczce juz ma lepsiejszy dół 2000-3000 obr. Ogolnie zawieszenie w celice (1996r) jest ciut bardziej skomplikowane, ale za to bardzo milo 3ma sie w zakretach, natomiast jesli chodzi o tylne zawieszenie to jest pdoobne do tego z np. carinyGTI i podobnie jak z przodem, albo ASO albo regeneracja, ale nawet po regeneracji przedniego wachacza jak rowniez tylnego wachacza poprzecznego zrobilem 35kkm i ani sladu luzu (a regenerowalem je)  ogolnie posprawdzac wachacze przednie i tylne i czy nie ma wycieków oraz mozna looknac na kolumne kierowniczą. To chyba wszystko 
Aaaaaaa wlasnie!!
spalanie w mojej GTI silnik 3SGE wynosilo srednio 10-11 litrów gazu przy dosc dynamicznej jezdzie 50/50 (trasa/miasto) jak jechalem spokojnie na trasie to spalała 8l, jak oko9lo 180km/h to palila 13-14 litrów gazu. Jak brac to albo 2.0 3SGE 175KM lub celiczke TS (ca. 192KM) ta 143KM jest moim zdaniem za słabą jednostką na takie autko 
Ja bym pomyslał o celiczce z turbinką 
po wiecej info: wejdz na strone przemo_z www.toyotaclub.hg.pl

RobertR

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #10 dnia: 25-05-2006, 12:15:42 »
.....o celice z 1996 roku, bo nowej nie znam, skomplikowane ma zawiesszenie przednie i ilosc sworzni...
Są dwa rodzaje zawieszenia w VI GT: zwykłe i Super Strut wzięte z wersji GT4. Różnica w prowadzeniu jest ogromna. Całość można regenerować, tylko potrzeba sprytnego zakładu.

pankuba

  • Gość
Odp: Celica - chce kupic - pytania
« Odpowiedź #11 dnia: 25-05-2006, 14:42:03 »
przypadku drugiej możliwy jest silnik 2l to dla pierwszej były tylko 1,8 choć w dwóch różnych wersjach.


ta druga to ta: ups też już kupiona  :-X

a pierwszą juz ktos kupił i nawet jej nie zobaczył, dałem mu linka do was i do przema  8)


 

Beesafe.pl