Autor Wątek: Co może oznaczać !!!!!!!!!! - pomarańczowa kontrolka  (Przeczytany 10538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

urbitek

  • Gość
Witam ! Już podczas mrozów zaczęła zapalać mi się czasami kontrolka pomarańczowa na desce w prawym rogu, jak od oleju " konewka " pod nią spirala ????? Dzieje się to podczas jazdy, jak wrzucę na chwilę luz to gaśnie i po jakimś czasie znowu potrafi się zapalić. Co to może być, oznaczać ????? ??? V6 GX '92. Pozdrawiam !

Wojtek





Sprecyzowałem temat wątku dla potrzeb przejrzystości :) - Marcjan
« Ostatnia zmiana: 24-02-2006, 23:16:01 wysłana przez Marcjan »

grzechuuu

  • Gość
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 21-02-2006, 21:18:07 »
czyli masz za mało oleju w silniku.... dolej troche lub wymin i bedzie OK  ja tez tak miałem!!;)

przemo.

  • Gość
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 22-02-2006, 00:36:37 »
witam, dokładnie tak... masz za mało oleju.  :)

urbitek

  • Gość
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 22-02-2006, 19:02:35 »
Dzięki ! Ale za mało tzn. ile, bo poziom jest ponad minimum ? Spróbuję dolać i zobaczę co się będzie działo. Olej wymieniłem jak tylko ją kupiłem w listopadzie. A tak w ogóle to ile oleju może brać taka Camry ?

grzechuuu

  • Gość
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 22-02-2006, 20:55:19 »
poprostu na zakretach albo nierównosciach poziom oleju sie zminia i sie zaswieca  ta kontrolka gdzy poziom oleju bedzie mniejszy niz min. (na bagnecie moze być lekko powyżej minimalnej kreski) ale na nierównosciach olej jest w ruchu i dlatego sie zapala (ostrzega ze jest juz mało)     mi pali bardzo mało oleju jak wymieniam olej (wlewam prawie maks.) to gdy przejade ok.15.000km (nastepna wymiana) to na bagnecie ubywa jakies 5mm. - czyli chyba u mnie jest wporzo... (i wogóle te silniki biora bardzo mało oleju jezeli są sprawne...;)  pozdro....

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 23-02-2006, 01:10:46 »
Dzięki ! Ale za mało tzn. ile, bo poziom jest ponad minimum ? Spróbuję dolać i zobaczę co się będzie działo. Olej wymieniłem jak tylko ją kupiłem w listopadzie. A tak w ogóle to ile oleju może brać taka Camry ?

ma być na równo z górną kreską. może być nawet trochę więcej - te silniki nie mają hydraulicznych popychaczy zaworowych, jak np. Opel, więc nadmiar oleju im nie szkodzi.
trzymaj cały czas na full, bo niedosmarowany wał to szybsza wymiana panewek, czego nikomu nie życzę ( zwłaszcza głównych ). pzdr
3VZ.pl



urbitek

  • Gość
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!! - pomarańczowa kontrolka
« Odpowiedź #6 dnia: 25-02-2006, 20:49:13 »
Dzięki ! Dolałem trochę oleju i jest OK ! Nie myślałem, że tak wcześnie może dawać znać o niskim poziomie. Pozdrawiam !

grzechuuu

  • Gość
Odp: Co może oznaczać !!!!!!!!!! - pomarańczowa kontrolka
« Odpowiedź #7 dnia: 25-02-2006, 22:04:09 »
toyotas pożądna firma i informuje wczesnie heheheh  pozdr...:)


 

Beesafe.pl