Autor Wątek: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia  (Przeczytany 10172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« dnia: 21-02-2006, 23:21:37 »
Witam. Mam dwa pytania odnosnie klocków hamulcowych w E12.
1. Czy ktoś spotkał sie już z sygnalizacją zużytych klocków w E12 ? W instrukcji pisze, ze podczas jazdy ( nie hamowania)będzie piskliwy dźwięk - da się to usłyszeć w kabinie, słuchajac radia ? Ile km można przejechać z takimi objawami nie niszcząc tarcz (zakładam, że jak będzie ta sygnalizacja to zanim dotrę do serwisu bedę musiał jeszcze przejechać ok. 200km) ?
2. Jak grube są okładziny cierne w nowych klockach ?
PS. Chciałem poczytać FAQi ale nie otwierają się  :-[
E18_Prestige_MultidriveS

żółwik

  • Gość
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #1 dnia: 22-02-2006, 10:49:32 »
uslyszysz,gdyz ta sygnalizacja to blaszka metalowa przynitowana do klocka,wiec tarcie metal o metal raczej dla ucha bedzie odczuwalne. Grubosc okladziny to 12 [mm]. klocki najlepiej kupic albo TEXTARA albo PAGIDA (beda te same co oryginalne a na pewno tańsze)

Toyo69

  • Gość
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #2 dnia: 26-02-2006, 02:16:38 »
PS. Chciałem poczytać FAQi ale nie otwierają się  :-[

Sprawdź teraz powinny działać dobrze :) :)

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #3 dnia: 26-02-2006, 03:20:43 »
Ile km można przejechać z takimi objawami nie ...

To zależy. Ze znajomym z Toyoty rozmawialismy ostatnio o długosci dystansu między zmianmi klocków. I u nas w E9 zmieniamy co 12-13 kkm. Niektórzy zmieniają co 5-6 kkm, a jeszcze inni co 70-80 kkm więc rozciągłosci są straszne. Jeden przejedzie na piszczącym 250 km, a drugi 20 km.

Pomysl o jakis lepszych klockach jak chcesz poprawic hamowanie. Może EBC??
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #4 dnia: 26-02-2006, 20:16:04 »

Sprawdź teraz powinny działać dobrze :) :)
[/quote]
OK. juz mozna je odczytać  :)
E18_Prestige_MultidriveS

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #5 dnia: 26-02-2006, 20:19:10 »
Ile km można przejechać z takimi objawami nie ...
Pomysl o jakis lepszych klockach jak chcesz poprawic hamowanie. Może EBC??
Auto jest na gwarancji i wsadzę takie jakie zaproponuja w ASO. Zostały mi ze 2 mm grubości, tak więc w tym tygodniu muszę je koniecznie wymienić. :(
E18_Prestige_MultidriveS

żółwik

  • Gość
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #6 dnia: 28-02-2006, 10:39:21 »
"auto jest na gwarancji i wsadzę takie jakie zaproponuja w ASO. Zostały mi ze 2 mm grubości, tak więc w tym tygodniu muszę je koniecznie wymienić. :("

skoro lubisz przeplacac!!!jak juz dostaniesz nowe klocki od Pana serwisanta, niech Ci je najpierw pokarze (zobaczysz ze napisane na pudelku bedzie TOYOTA PAGID made in germany).

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #7 dnia: 28-02-2006, 15:10:04 »
A mozna samemu kupić i zawieźć do wymiany, gdy auto jest na gwarancji ?
E18_Prestige_MultidriveS

żółwik

  • Gość
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #8 dnia: 01-03-2006, 22:51:11 »
tak jak olej mozesz miec swoj tak i klocki bedziesz mogl przywiezc swoje, policza Ci tylko za robocizne(osobiscie to dla mnie szkoda pieniedzy na serwisy). Nikt za darmo klockow nie wymieni gdyz nei podlegaja gwarancji

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #9 dnia: 01-03-2006, 23:21:02 »
Ale czasmi uznają gwarancję tarcz - ale na pewno nie przy nie seryjnych klockach...

żółwik

  • Gość
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #10 dnia: 01-03-2006, 23:24:25 »
gwarancje tarcz uznaja tylko przy biciu( a bicie musi byc dosyc mocno odczuwalne,sa pewne granice bicia od-do), zuzycie tarcz podczas gwarancji nie wchodzi  wgre.

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #11 dnia: 02-03-2006, 08:50:29 »
Żółwik sorry ale są różne przypadki...
Więc Ciebie nie rozumiem. Sorry ale do póki autko jest na gwarancji to nie ryzykowałabym z nieorginalnymi częściami - bo zawsze można wtedy powiedzieć że powodem są nieorginalne części.

A co do długości wytrzymywania klocków to moje ~ 25 kkm wytrzymują (panowie przy przeglądzie zawsze mówili że klocki starczą jeszcze na tyle a tyle km - i to się zgadzało) a tarcze to 100 kkm przekroczą ;D ;D

żółwik

  • Gość
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #12 dnia: 02-03-2006, 09:31:12 »
mam jedno podstawowe pytanie, toyota ktora uzytkujesz to ktora twoja toyota???klocki w E12 starczaja mniej wiecej na 45kkm (przy normalnej jezdzie), tarcza jest elementem eksploatacyjnym tak jak filtry, wiec normalne ze ulega zuzyciu (w zaleznosci od typu jazdy-predzej lub wolniej). Mowiac  ze klocki PAGIDA nie sa oryginalnymi klockami w tym samochodze wnioskuje ze za bardzo nie znasz sie na czesciach jakie wystepuja w Twoim aucie. PAGID i TEXTAR robia klocki do tej corolli na montaz fabryczny!!!a w fabryce klockow zarowno te dla toyoty jak i te na aftermarket sa robione na tej samej linii produkcyjnej, tyle ze te pierwsze pakowane w pudelko z napiem toyota a te drugie w firmowe Pagida lub Textara. Ja eksploatuje 3 corolle, w tym 2 e12 D4D i jedna E11 D4D wiec wiem co pisze!!!

Offline Gosiek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1362
  • Płeć: Kobieta
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #13 dnia: 02-03-2006, 10:10:25 »
Nie ważne która to moja Toyota...

A tak kończąc masz 100% pewność że jeśli kolega zamontuje te klocki to w przypadku problemów uznają mu gwarancję - bo ja nie.
Pozatym sorry ale części oryginalne to te ze oferowane przez Toyote a reszta (nawet jeśli pochodzi z tej samej fabryki i nawet na tej samej półce leżała) jest traktowana jako zamiennik.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Klocki hamulcowe - sygnalizacja zużycia
« Odpowiedź #14 dnia: 02-03-2006, 11:14:22 »
 Z braku czasu jeszcze nie wymieniłem ( stare jeszcze jakoś się trzymają), ale zgadzam się z Gosikiem, że dopóki auto jest na gwarancji to części eksploatacyjne, takie jak klocki, które mają wpływ na inne podzespoły, czyli tarcze, powinny być zabrane z półki stojącej w magazynie ASO i dopiero zamontowane w samochodzie. W przeciwnym razie, każdy defekt hamulców, tarcz itp. może być zakwalifikowany przez TMP jako uzywanie części niezgodnych z zaleceniem producenta, co może być podstawą do odmówienia naprawy gwarancyjnej.
E18_Prestige_MultidriveS


 

Beesafe.pl