Autor Wątek: Zderzaki do yarisa z laminatu  (Przeczytany 4708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mugger

  • Gość
Zderzaki do yarisa z laminatu
« dnia: 23-02-2006, 14:59:23 »
Od następnego weekendu zabieram się do prac wstępnych nad nowymi zderzakami do yarisa.
Nie decyduję się na zakup gotowych tuningowych zderzaków, gdyż jak dla mnie wydają się za masywne, osobiście nie podobają mi się liczne wloty i nisko schodząca konstrukcja zderzaków oferowanych na stronach internetowych/allegro. Chcę coś praktycznego i "delikatnie" odróżniającego się od serii, no i nie ma być takiego 2 ;).
Mam zamiar wykonać je sam.
Jeśli chodzi o zderzak przedni, to podoba mi się rozwiązanie z TS-a, moja modyfikacja polegałaby na lekkim upodobnieniu środka zderzaka do rozwiązań proponowanych w nowych Audi.
Tylni zderzak będzie miał już inny rys w porównaniu z serią i dodatkowo będzie odrobinę niższy.

Poniżej zamieszczam zdjęcia yarisa z orientacyjnie naniesionymi przeze mnie zmianami (proszę o wysoką dozę wyrozumiałości - kompletnie nie znam się na grafice, programach graficznych i nie mam takowych zdolności). Jest to wstępny zarys jak chciałbym to zagadnienie rozwiązać. Proszę o opinie i wszelkiego rodzaju sugestie.

Przód generalnie od TS-a ma różnić się kolorem belki pod rejestracją - moja ma być czarna, ewentualnie będzie ona cieńsza. Planuję również delikatne różnice w profilu, dostosowanie do montażu halogenów nie toyotowskich (mniejsze koszty):


Tylni zderzak prawdopodomnie będzie musiał mieć niewielkie wycięcie z prawej strony na końcówkę wydechu choć zastanawiam się czy nie zrezygnować z niej:


Juniores

  • Gość
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #1 dnia: 23-02-2006, 15:13:32 »
jak dla mnie to przód wygląda jak AUDI albo Peugeot  ::)

ale gratuluję pomysłowości

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #2 dnia: 23-02-2006, 17:30:02 »
tyl bedize bardzo milutki!:)
cos podobnego kombinuje u sibie, tylko bez jakichkolwiek 'wlotow/wylotow'........ bede chcial zrobic z tylu 'kuleczke'!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

adi

  • Gość
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #3 dnia: 23-02-2006, 17:43:42 »
przed fajny tylko jak juz bym sie bawil to bym wydluzym grilla gornego i zrobil wciecie w zderzaku zeby  byla rownowaga miedzy gornym i dolnym grillem:) chociaz wiadomo kazdemu co innego sie podoba i wykonanei etz pewnie bbylo by trudniejsze.... za to nad tylem bym jeszce popracowal...troche za potezny, cos mi w nim nie pasuje.... w kazdym razie powodzenia;)


gorek86

  • Gość
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #4 dnia: 23-02-2006, 17:49:48 »
Przód bardzo mi się podoba. Ten czarny pas naprawde świetna sprawa.
Z tyłu coś mi nie pasuje,ale sam nie wiem co :)
Myślaleś nad tym aby z tyłu też taki pas zrobić?
Chociaż wtedy to będzie jak Panda 4x4 wyglądać.
Gratuluje pomysłu i odwagi przedewszystkim ;)
Czekamy na efekty i zdjęcia.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #5 dnia: 23-02-2006, 17:57:22 »
jelsi chodzi o prod to ja sie nie wypowiadalem, bo to co prezentuje foto - czyli zderzak od TS'a z czarnym pasem to orginalnosc zerowa!:(
w niemczech co drugi TS tak jest wylakierowany!;)

ale zakladajac ze bedize to przerobka zwyklego zderzaka to moze byc calkiem nie zle!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

mugger

  • Gość
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #6 dnia: 23-02-2006, 18:08:50 »
Sugestia z wyrównaniem górnego i dolnego grilla bardzo mi się podoba, ale... wiązać to się będzie ze zrobieniem nowego górnego grilla. Możliwe, że delikatnie cofnę do tyłu ten czarny pasek z rejestracją.
Tył obmyśliłem tak żeby rysami przypominał przód stąd cofnięty na całej wysokości środek.
Szybko to tego nie zrobie... teraz czeka mnie mierzenie zderzaków i karoserii auta. następnie budowa stelarza, na krótym powstanie odlew gipsowy i dopiero potem włókno i wykończenia.
Efekt końcowy - montaż na auto przy wolnym czasie jakim dysponuje widzę gdzieś w maju, no przy dobrych wiatrach w kwietniu.
Będzie to moja pierwsza taka konstrukcja więc troche zejdzie

Red_Point
zastanawiałem się nad grillem od góry do dołu, ale to by była przesada ;) A jak napisałem tą belkę może cofnę - i bedzie w miare oryginalnie ;D Staram się nie przegiąć bo mi jeszcze stjuningowany golw wyjdzie :D
« Ostatnia zmiana: 23-02-2006, 18:13:35 wysłana przez mugger »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #7 dnia: 23-02-2006, 18:14:36 »
ja w poprzednim Y chcialem robic tak:



..... ale szybciej sprzedalem autko a tego nie mam zamiaru tak przerabiac!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

mugger

  • Gość
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #8 dnia: 23-02-2006, 18:33:10 »
Dobra... to to jest 2 propozycja:

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #9 dnia: 23-02-2006, 19:31:29 »
Przód mi się podoba. Tył trochę za ciężki. Ale jak by nie wyszło, to i tak własna robota najbardziej cieszy.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #10 dnia: 24-02-2006, 12:05:17 »
Pomysł fajny, ale jeśli chodzi o przód to uważaj żeby nie przesadzić z wielkością tego grilla, bo na tych fotkach to jak dla mnie już przesada. Jak Ci fajnie wyjdzie to możesz potem produkować i na allegro sprzedawać :)

Tył wygląda na razie jak standardowy bodaj firmy EBA, troszke chyba za duży.

Tak czy siak już jest lepiej niż seria, ale uważaj żeby nie przesadzić. 95% tuningowanych aut wygląda śmiesznie właśnie dlatego że jest przesadzonych i ma pomontowane wszystkie możliwe plastiki i dokładki. Tutaj trzeba umiaru i dobrego smaku. Powodzenia!!
Seat Leon Cupra :D

mugger

  • Gość
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #11 dnia: 24-02-2006, 12:39:27 »
Sober:
Jeśli chodzi o tył, to foto nie oddaje do końca mój zamysł jak już napisałem nie znam się na grafice i zderzak wyszedł mi troche za masywny - w założeniu ma być smuklejszy, i mieć troche ostrzejsze rysy coś a`la przód. Zderzak EBA jest niższy i masywniejszy.
Jeśli chodzi o przedni zderzak to wielkość grilli nie jest jeszcze przesądzona, gdyż należy wziąć również pod uwagę aspekty techniczne tzn. odpowiednia wytrzymałość itp.

Poważnie zastanawiam się nad likwidacją wnęki na chromowany wydech i rozwiązaniu tego coś jak w polonezie tzn. rura nie wychodziła by poza zderzak

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Zderzaki do yarisa z laminatu
« Odpowiedź #12 dnia: 24-02-2006, 12:47:41 »
jezeli chodzi o zderrzaqk tylni EBA to mi sie on baaardzo podoba, ale tylko ciemny i jak jest zrobiona reszta......

najleprzym przykladme jest EBA zalozona u FOKI, ktora na zywo wyglada naprawde rewelacyjnie!!!!! - miomo ze to firmowy kit (gdyby byly na nim listwy tak jak w Y po FL to napenwo bym taki kupil)
ale w kolorze srebrnym i bez gleby - na forum tez ktos tak ma - wyglada to (wedlug mnie) nie smacznie.......
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede


 

Beesafe.pl