Autor Wątek: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22  (Przeczytany 7964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« dnia: 26-02-2006, 09:24:30 »
Po dokładnych oględzinach samochodu okazało się, że mam urwany kabelek (nie ma blaszki) do ogrzewania tylnej szyby w liftbacku (przez to nie działa mi ogrzewanie) - jak to się naprawia i czy kogoś polecacie ?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #1 dnia: 26-02-2006, 20:25:17 »
Poszukaj na szrocie takiego kabelka  i połacz go ze swoim za pomocą lutowania, a do szyby przykleisz za pomocą specjalnego kleju, który mozna kupić w sklepie z częściami elektronicznymi. Nazwy tego kleju niestety nie pamietam, ale gostek w sklepie od razu wiedział o co mi chodzi i miał taki towar. Naprawiałem tym kiedyś u siebie w reno. :)
E18_Prestige_MultidriveS

Offline tomekw112

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #2 dnia: 26-02-2006, 20:58:45 »
Co do kleju to tak--też to przerabiałem w innym aucie lecz jest to później bardzo delikatne i wrażliwe na uszkodzenia :(
pozdrawiam

Toyo69

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #3 dnia: 27-02-2006, 00:16:58 »
Ja u siebie normalnie przylutowałem tą urwaną blaszkę, tylko precyzyjna lutownica nie jkiś palnik zeby szyba nie pakła.

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #4 dnia: 27-02-2006, 20:09:47 »
Ja u siebie normalnie przylutowałem tą urwaną blaszkę, tylko precyzyjna lutownica nie jkiś palnik zeby szyba nie pakła.
???
stanowczo nie polecam
E18_Prestige_MultidriveS

Toyo69

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #5 dnia: 27-02-2006, 22:58:58 »
YogiBabo a dlaczego u mnie to już 3 lata działa a po niby specjalnym kleju urywało się kilkakrotnie :(

Bubu

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #6 dnia: 28-02-2006, 11:47:14 »
tia te kleje to sa wszystki g. warte odskrob delikatnie na szybie miedz i lutuj

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #7 dnia: 28-02-2006, 12:23:18 »
Apropo dlaczego w mojej ave ogrzewanie tylnej szyby działa w żółwim tempie? Po 5 min dopiero zaczyna coś odłazić i to tylko z jednej strony szyby. W moim poprzednim aucie (vw) po 3 minutach wszystko zaczynało spływać. Czy wszystkie toyoty tak mają? Ja nie jestem zadowolony i już dawno miałem o to zapytać. :(
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #8 dnia: 28-02-2006, 15:19:55 »
YogiBabo a dlaczego u mnie to już 3 lata działa a po niby specjalnym kleju urywało się kilkakrotnie :(
Nie wiem. Ja u siebie za nic nie mogłem przylutować, a potem dowiedziałem się, że grozi to pęknięciem szyby. Natomiast ten gó..... klej jak go nazwaliście trzymał się szyby bardzo mocno
E18_Prestige_MultidriveS

Toyo69

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #9 dnia: 28-02-2006, 21:19:10 »
No bo może nie oskrobałes delikatnie tej powłoki, tak zeby była czysta miedź

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1417
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #10 dnia: 28-02-2006, 21:34:12 »
No bo może nie oskrobałes delikatnie tej powłoki, tak zeby była czysta miedź
Rzeczywiście nic nie skrobałem. Zarówno blaszka na szybie, jak i zakończenie kabelka były pobielone cyną i skrobanie nie wydawało mi sie konieczne.
Swoją drogą Alien_... wdepnąłeś chyba w niezły shit z tym egzemplarzem AVE :o :o A przecież na rynku wtórnym samochodów mamy bez liku. Mozna przebierac i wydziwiac do woli.  ;D
E18_Prestige_MultidriveS

Bubu

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #11 dnia: 28-02-2006, 22:55:48 »
jak sie uprzesz to cyne do papieru dokleisz lutownica ale to nie bedzie lut. tak jak pisal Toyo96 i ja nalezalo delikatnie odskrobac miedz co do Aliena to rzeczywiscie na jakiegos lacha trafil :\

vox.mortis

  • Gość
Odp: Ogrzewanie tylnej szyby - Ave T22
« Odpowiedź #12 dnia: 04-01-2007, 23:34:09 »
Witam.
Od niedawna pomykam Ave D-4D T22 po FL.

W trakcie jazdy, niedługo po ruszeniu i włączeniu ogrzewania tylnej szyby, po jakiejś minucie, nagle zapaliła się kontrolka silnika i ładowania, a silnik zgasł.

Mam do wymiany pasek (odrobina luzu choć naciągnięty już został) i nie wiem w jakim stanie jest akumulator (jeszcze przed pomiarem jestem) - czy może być tego jakaś bardziej skomplikowana przyczyna poza ew. słabym ładowaniem i/lub akumulatorem??


 

Beesafe.pl