Autor Wątek: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie  (Przeczytany 9869 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ciborowski

  • Gość
Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« dnia: 28-02-2006, 22:17:30 »
Witam wszystkich
W moim Ave 98 padła tylna prawa szyba el. po rozbiórce stwierdziłem zerwaną linkę. Czy taka linka wystepuje jako część zamienna czy musze kupić cały mechanizm i jak to kształtuje sie cenowo.
Może ktoś miał podobne doświadczenia lub wie jak to ekonomicznie naprawić?
Z góry dziękuję
 

Bubu

  • Gość
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #1 dnia: 28-02-2006, 22:52:46 »
nie chce Cie straszyc ale duze pieniadze. W radomiu jest dziadek ktorego jak uprosisz to Ci to zrobi

tamigo

  • Gość
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #2 dnia: 28-02-2006, 23:40:04 »
miałem to samo w corolli. zerwała sie linka w przednich drzwiach. Pojechalem do serwisu do mościsk i wymienili mi samą linke. Zapłaciłem około 250zł z robocizną.

Ciborowski

  • Gość
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #3 dnia: 01-03-2006, 16:02:34 »
miałem to samo w corolli. zerwała sie linka w przednich drzwiach. Pojechalem do serwisu do mościsk i wymienili mi samą linke. Zapłaciłem około 250zł z robocizną.


Dzięki może podjade do Radości ciekawe co powiedzą ewentualnie poszukam na szrocie 

doktoreq301a

  • Gość
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #4 dnia: 27-07-2006, 00:52:50 »
witam
W moim ave d4d '99roku wczoraj padła linka  :(w lewych przednich drwiach. Rozkręciłem cały mechanizm i faktycznie jedna z linek była bardzo poszarpana i powodowała brak działania tej szyby. Mam pytanie czy ktoś wie jaka jest długość linek w mechaniźmie podnosnika i czy dwie linki są jednakowej długości, oraz (jeżeli linki sa różnej długości) czy ma znaczenie która podnosi lub opuszcza szybę. Boję się rozkręcić drzwi po stronie prawej bo jak je rozkręcę to mogę mieć niesprawne szyby po obu stronach POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDŹ ;D

Offline szybki

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #5 dnia: 28-07-2006, 12:35:58 »
Witam wszystkich. Ja miałem taki problem w cari. Wymieniłem wtedy dwie linki bo jedna sie zerwała a druga nie była w najlepszej kondycji. 250 zł to zdzierstwo ja zastosowałem dwie linki z MZ 250 GAZ. Trzy godzinki roboty i po bólu. Linki mają różne długości dlatego póżniej trzeba je skrócić. Cena jednej to 5,50 ;D Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 12-08-2006, 08:52:38 wysłana przez ayrsen »

bialy

  • Gość
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #6 dnia: 03-02-2008, 21:51:39 »
Witam wszystkich.
Wczoraj miałem okazję rozkręcić cały ten mechanizm. Nie mierzyłem długości linek, ale na moje oko były równej długości (powtarzam - na oko;-) Dodatkowo z każdej strony każdej linki dało się zauważyć wyspecjalizowaną końcówkę, która zdawała się być niezdejmowalna, aby też sama nie chciała odpaść z miejsca zaczepienia przy dużych naprężeniach i tu dodatkowa uwaga - cały mechanizm ma dosyć napiętą konstrukcję - tzn. ciężko nawet założyć szpulkę z linkami na swoje miejsce, a co dopiero kręcić tym całym ustrojstwem. Majsterkowiczom polecam samodzielną wymianę (pod warunkiem, że ma się właściwie zakończone i odpowiedniej długości - czytaj najlepiej oryginalne) linki :)

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #7 dnia: 03-02-2008, 22:07:36 »
kto dziś robi na linkach? toyota? ale szajs   :|
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #8 dnia: 05-02-2008, 14:19:38 »
I tak lepiej jak w Passacie - tam takie koraliki były z tworzywa sztucznego! Rwały się niemiłosiernie.
Co do problemu kol. Ciborowskiego - jest sporo firm, które jako dodatkowe źródło dochodu wprowadzili do oferty naprawę podnośników szyb. Są to warsztaty, które na codzień naprawiają zamki samochodowe lub wymieniają szyby. Wrzuć w wyszukiwarkę - napewno coś znajdziesz
« Ostatnia zmiana: 05-02-2008, 14:25:22 wysłana przez jozef01 »
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

ran5

  • Gość
UDAŁO SIE:))
« Odpowiedź #9 dnia: 29-03-2008, 21:53:44 »
Witam wszystkich. Ja miałem taki problem w cari. Wymieniłem wtedy dwie linki bo jedna sie zerwała a druga nie była w najlepszej kondycji. 250 zł to zdzierstwo ja zastosowałem dwie linki z MZ 250 GAZ. Trzy godzinki roboty i po bólu. Linki mają różne długości dlatego póżniej trzeba je skrócić. Cena jednej to 5,50 ;D Pozdrawiam

Dzieki Szybki za natchnienie:)) I za wsparcie duchowe!
Posiadam avensis 99 i tam niestety linka od MZ 250 sie nie sprawdziła jest za sztywna:((
Troche to trwało zanim w Białymstoku objechałem wszystkie sklepy metalowe i motoryzacyjne ale udało mi sie kupic linke o podobnych parametrach ze wspanialej polskiej motoryzacyjnej dumy jaka był POLONEZ:) Linka jest od bagaznika całe 3 metry ma:) dzisiaj ja instalowałem pasuje niestety bod obciazeniem mechanizm chodzi troche głosniej niz orginalny ale działa moze sie wyrobi pozdrawiam:)
A jeszcze jedno w Białymstoku w ASO TOYOTY powiedzieli mi ze samej linki nie wymieniaja a całosc wraz z silnikiem i prowadnicą kosztuje 990zl o robocizne juz nie pytalem ile...
« Ostatnia zmiana: 29-03-2008, 22:16:47 wysłana przez ran5 »

AdS

  • Gość
Odp: UDAŁO SIE:))
« Odpowiedź #10 dnia: 30-03-2008, 19:34:07 »
A jeszcze jedno w Białymstoku w ASO TOYOTY powiedzieli mi ze samej linki nie wymieniaja a całosc wraz z silnikiem i prowadnicą kosztuje 990zl o robocizne juz nie pytalem ile...
Dobrze że nie proponowali wymiany samochodu <zalamka>
Ja mam teraz problem z lampką sufitową, nie znalazłem wątku na ten temat, widocznie jest zbyt błahy :>

przemo2.0td

  • Gość
Odp: Zerwana linka szyby elektrycznej - pomóżcie
« Odpowiedź #11 dnia: 31-03-2008, 00:51:35 »
co do lampki sufitowej;d to przerabiałem już to;) musisz ją wykręcić i sklepać mocniej nity i będzie działała jak nowa;)


 

Beesafe.pl