Autor Wątek: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.  (Przeczytany 12041 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jamioł

  • Gość
Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« dnia: 02-03-2006, 20:34:42 »
Witam dzis odebralem z salonu Ave d4d 150KM. I slychac w kabinie ze to diesel. Lecz teraz pytanie..pojawil mi sie dziwny objaw...kierownica drzy mi od silnika na biegu jalowym. Czy to przypadlosc tego egzemplarza czy tak maja po prostu Ave z tym silnikiem..prosze o odpowiedz. I kolejna rzecz...auto ma xenony i zauwazylem ze lampy paruja?? Slyszalem ze to wada..ale chyba mieli ja usunac czy nadal to jest??

janmor

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #1 dnia: 02-03-2006, 20:55:26 »
Na wstępie gratuluje nowego auta  :)
1 - drżenie - gdzieś to już było pisane na forum hmm, no nie ważne, ja u siebie ( choć corolla i starsza  ::) ) mam to samo...lekkie drżenie...przyzwyczaisz się do tego... ( ja dostalem odp. w ASO ten typ tak ma  ::) ) ale może sprawdź poduszki przy mocowaniu silnika? mozę są jakieś luzy? może zbyt wolne obroty hmm

2 - parowanie - jedź i niech Ci wymienią! A przy okazji zgłoś tą kierownicę...przy późniejszych naprawach ( ewentualnie ) będziesz miał swoje zgłoszenie w ich systemie!

P.s - znalazłem temat o tym samym! use the search  ;D

http://www.toyota.org.pl/index.php?topic=351.msg4921#msg4921

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 14:58:15 wysłana przez janmor »

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #2 dnia: 03-03-2006, 10:54:29 »
Co do xenonów to faktycznie ave mają takowy problem, na gwarancji ci wymienią bezproblemowo. Może zalegają im jeszcze na półkach te lampki ze starej wadliwej partii ;D - przecież  do kosza nie wyrzucą, muszą gdzieś upchnąć ;D
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

KPaxian

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #3 dnia: 03-03-2006, 11:17:29 »
mam taką furkę od września ub. r.
O ksenonach w AVE przed zakupem dużo się naczytałem i znany był ten problem ale u mnie się na szczęście nie zdarzył
co do drżenia kierownicy - to potwierdzam, przy niektórych wartościach obrotów na biegu jałowym (obroty od 800 do 1200 w zależności od włączonej klimy/ogrzewania itp.) u mnie też są drgania; mam zamiar to poruszyć przy przeglądzie

ale gdyby Tobie coś udało się ustalić z Toyotą daj znać!
pozdr

Offline yarn

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #4 dnia: 03-03-2006, 20:11:38 »
Mam AVE ze starym silnikiem 116 konnym z 2005 roku i nie ma w nim zadnych drgan. Mysle, ze nie jest to normalny objaw... reklamuj!

ZACHARY

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #5 dnia: 05-03-2006, 14:21:52 »
Witam dzis odebralem z salonu Ave d4d 150KM. I slychac w kabinie ze to diesel. Lecz teraz pytanie..pojawil mi sie dziwny objaw...kierownica drzy mi od silnika na biegu jalowym. Czy to przypadlosc tego egzemplarza czy tak maja po prostu Ave z tym silnikiem..prosze o odpowiedz. I kolejna rzecz...auto ma xenony i zauwazylem ze lampy paruja?? Slyszalem ze to wada..ale chyba mieli ja usunac czy nadal to jest??

Myślę, że z drganiem kierownicy powininieneś natychmiast udać się do ASO w celu sprawdzenia czy z autem wszystko w porządku. A co do parujących reflektorów to... wymieniać lub polubić.

Looke

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #6 dnia: 06-03-2006, 22:16:16 »
Takie samo autko z tą samą stajnią.

1. Drgania na kierownicy - nie zauważone (może minimalne i temu nie wykryte) ::)

2. Xenony są ale na szczęście jeszcze nie zauważyłem, że parują. ;D

Jedyny problem jaki zauważyłem przy odbiorze auta to taki, że jest inny odcień lakieru na zderzakach, przednim i tylnim niż na budzie auta. Sprawa zgłoszona odrazu przy dobiorze, T-M-P powiadomiona a jutro jade na spotkanie z lakiernikiem. o to fotki.... :-\





Co Wy na to? Też tak macie? Czy poprostu bita była z przodu i tyłu, albo jakaś seria zderzaków dziwna.

P.S. Auto z rocznika 2006 (może tak ma być)  ???

janmor

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #7 dnia: 06-03-2006, 22:28:51 »
Nie ma takiej możliwości!!! Jak mi robili zderzaki po wypadku to dokładnie przyparzyłem się lakierowi! I jest jednakowy....
a u Ciebie róznica jest duża!!!

Reklamacja i powiedz, ze wszystko opisałes na TKP  :D

Offline bbartek22

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3414
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #8 dnia: 06-03-2006, 22:35:05 »
tak reklamacja musi być bo naprawde różnica jest duża

Bubu

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #9 dnia: 06-03-2006, 23:23:14 »
no duza roznica

Darus

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #10 dnia: 07-03-2006, 00:25:31 »
Panowie ale się rozpędzacie.... po pierwsze na tym drugim zdjęciu za wiele nie widać... odcieni lakieru... a co do koloru na nadwoziu i zderzaku niestety dość często zdarza się w nowych autach że te kolory, a wręcz sam odcień jest inny. Ten sam lakier wygląda inaczej na plastiku a inaczej na nadwoziu (do plastiku są stosowane inne podłady, aby była lepsza przyczepność i z tego też wynika lekka różnica koloru).

W fabryce auto jest walone z jednego odcieniu... natomiast po wypadku często lakiernik może sobie lekko dobrać odcień inny do plastików tak aby zgadzał się w 99,9% z nadwoziem.

Klienci odbierając auto z salonu są tak uradowani że mają nowe auto że nie zwracają na większość niedoskonałości produkcji...  spójrz na szpary między drzwiami, między drzwiami a błotnikiem itd... niestety nie są idealne, a powinny  :)

Często kąt padania światła też powoduje dość duże różnice... zobacz na zdjęciu które załączyłem... czerownym kółkiem masz leciutką różnicę, a w czarnym masz bardzo dużą...

Oby Ci uznali to na gwarancji... tylko pytanie czy ta różnica tak przeszkadza?? Aby dawać nowiutkie auto do lakiernika który Ci przemaluje dwa nowiutkie zderzaki?? Przecież nawet jak Ci TMP zamówi nowe zderzaki to one nie przychodzą w kolorze tylko wędruje to do "lokalnego" lakiernika... i tutaj też się może zacząc zabawa.


ZACHARY

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #11 dnia: 07-03-2006, 07:40:34 »
Panowie ale się rozpędzacie.... po pierwsze na tym drugim zdjęciu za wiele nie widać... odcieni lakieru... a co do koloru na nadwoziu i zderzaku niestety dość często zdarza się w nowych autach że te kolory, a wręcz sam odcień jest inny. Ten sam lakier wygląda inaczej na plastiku a inaczej na nadwoziu (do plastiku są stosowane inne podłady, aby była lepsza przyczepność i z tego też wynika lekka różnica koloru).

Dokładnie z takim zjawiskiem mam doczynienia w przypadku mojej Ave. W zależności od kąta padania światła, zderzaki mają inny odcień. A w garażau przy sztucznym oświetleniu wyglądają jakby były pomalowane lakierem w innym kolorze. :o

Looke

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #12 dnia: 07-03-2006, 08:59:06 »
TAK,.......

1. Co do szpary miedzy tylnym zderzakiem a ..... to sprawa taka, że był zdejmowany bo montowali czujniki cofania i może gamoń źle spasował, bo jak instalowali mi Bluetooth`a to też szpara przy radiu jest z lewej strony a po prawej jest idealnie spasowane (zrobie fotke jak by co)
Edit: Opss... teraz dopiero czytam, że chodzi o szpare miedzy drzwiami a błotnikiem... zaraz dopijam kawe i mam ciśnienie na tą szpare!! Musze to zobaczyć !!!!!

2. Co do przodu, to .... ta uszczelka z jednej strony ładnie się chowa, a właśnie z drugiej troszke wystaje, też zgłąszane było przy odbiorze ale jak patrzyłem na inne ave co stały na salonie nojki to też tak miały.. także już tym tak się nie przejmowałym.

3. Co do lakiernika, to jadę właśnie dzisiaj do Serwisu Toyoty... koleś chce to obejrzeć najpierw i dopiero będe się umawiał na termin.

Achh.... nowe auto a same problemy :) z hakiem to samo ale już o tym nie będe się rozpisywał :P
« Ostatnia zmiana: 07-03-2006, 09:09:52 wysłana przez Looke »

KPaxian

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #13 dnia: 07-03-2006, 12:04:04 »
Looke
Mam ten sam kolor AVE, co Ty.
I u mnie to wygląda idealnie. Jak na ludzkie oko - dokładnie taki sam odcień lakieru na metalu i na plastiku
Nie za bardzo obchodziło by mnie gadanie o różnicach w zależności od tego na czym jest lakier. Wydajesz ponad 100tys.!

pozdr


Bubu

  • Gość
Odp: Ave d4d - drganie kierownicy na biegu jalowym.
« Odpowiedź #14 dnia: 07-03-2006, 12:17:52 »
Nie wiem jak to wyglada "na zywo" ale zdjecie przodu wyglada fatalnie. Ostatnio czytalem ze dosc duzy procent samochodow nowych idzie do powtornego lakierowania, ze wzgledu na obicia podczas montazu.
Nad malowaniem zderzakow w tej chwili mocno bym sie zastanowil. jak maja pomalowac i zostawic gdzies jakiegos syfa to sobie daruj inna sprawa ze wielu lakiernikow kladzie jakis miekki lakier i na wiosne ciezko zmywa sie robaki. Lakier zachowuje sie tak jakby przepuszczal pod siebie owady. Takiego zjawiska nie zauwazylem na lakierach fabrycznych


 

Beesafe.pl