Autor Wątek: Żarówki a la Xenon  (Przeczytany 2770 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jasiu

  • Gość
Żarówki a la Xenon
« dnia: 07-03-2006, 08:44:53 »
Siemka ;D Poradzcie mi cos, pliss. Chce wymienic zaroweczki w mojej Corollce E12 na takie xenonopodobne ;D.Jaki produkt mam kupic? (firma i model). Slyszalem ze niektore zarowki szybko sie przepalaja no i niektore nie maja takiego dobrego, jasnego, niebieskiego swiatla (a takie wlasnie chce miec).Dzienx

żółwik

  • Gość
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #1 dnia: 07-03-2006, 09:01:37 »
ja kupilem zarowki helli i jestem zadowolony!!!

dimas

  • Gość
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #2 dnia: 07-03-2006, 09:08:20 »
ja kupilem zarowki helli i jestem zadowolony!!!

Tak jak Żółwik zaufałem firmie Hella model Blue light (H7) i również nie żałuje!
Świecą bardziej białym światłem niż standardowa żarówka, dają dłuższy snop światła i na razie działają przeszło pół roku bezproblemowo ;)

Leniwiec

  • Gość
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #3 dnia: 07-03-2006, 12:54:18 »
Najpierw się zastanów, czy chcesz mieć lepsze światło czy tylko przyszpanować niebieskim kolorem.
Jak zależy Ci na jak najlepszym oświetleniu drogi, to kup świecące na biało Helle lub Philipsy (wariant droższy).
Ja u siebie mam Philips NightGuide i jestem bardzo zadowolony.

A jak chcesz tylko przyszpanować, to pierwszy lepszy hipermarket, tylko żebyś później nie narzekał że g%#wno widzisz w nocy  :-\

Dobra żarówka nigdy nie będzie świecić na niebiesko jak xenon, więc musisz wybrać na czym Ci bardziej zależy. Nawet Philips BlueVision mimo swojej nazwy daje prawie białe światło i ani troche nie przypomina xenonów.

dimas

  • Gość
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #4 dnia: 07-03-2006, 15:01:50 »
Najpierw się zastanów, czy chcesz mieć lepsze światło czy tylko przyszpanować niebieskim kolorem.
Jak zależy Ci na jak najlepszym oświetleniu drogi, to kup świecące na biało Helle lub Philipsy (wariant droższy).
Ja u siebie mam Philips NightGuide i jestem bardzo zadowolony.

A jak chcesz tylko przyszpanować, to pierwszy lepszy hipermarket, tylko żebyś później nie narzekał że g%#wno widzisz w nocy  :-\

Dobra żarówka nigdy nie będzie świecić na niebiesko jak xenon, więc musisz wybrać na czym Ci bardziej zależy. Nawet Philips BlueVision mimo swojej nazwy daje prawie białe światło i ani troche nie przypomina xenonów.

Nic dodać nic ująć!

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #5 dnia: 07-03-2006, 21:04:37 »
A ja kupiłem takie w Geanie i jestem zadowolony daja poswiate ala ksenon i klosz jest niebieski, jednak odrazu musisz kupic postojowe bo bedzie roznica miedzy białym a zołtym ja kupiłem postoje Philips Blue. ;)
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

roman

  • Gość
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #6 dnia: 07-03-2006, 21:31:01 »
niebieska barwa światła jest niedozwolona przez polskie prawo - o tym też pamiętaj, bo możesz stracić dowód za kolorowe żaróweczki :D

bona696

  • Gość
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #7 dnia: 07-03-2006, 21:56:57 »
Tak przy okazji "wrzuciłbym kamyczek" do żaróweczek  :(
z przodu szczególnie !!! 
Taki mały drobiazg jak żaróweczka/i - jak nocą obserwuję to widzę jak co
niektórym i wcale nie jest ich MAŁO    :o
jakoś nie "równo oczy świecą" i wcale nie chodzi to o to że "Jedno oko na Maroko"   ;)
a o JASNOŚĆ - "jasność widzę" [w domyśle równomierność]
Duża część jak się spali żarówa to ją wymienia - I chwała [modlitwa] im za TO   :-* :-* :-*     
ale ma sens wymieniać OBIE na NOWE lub "tak samo zużyte "
Najlepiej to "optyczno-leptycznie" zaobserwować na hahahaa -żyrandolu    ???  ???
sory a tu forum motoryzacyjneee  !!!
- "eksperyment" -
1- wstaw wszystkie nowe do hahahaaa .... i miej jedną nową w zapasie.
2- poczekaj Cierpliwie (Oj oj cierpliwie !) jak Ci sie spali któraś
3- wstaw tą co miałeś w zapasie
4 - nocą zapal i odpowiedz sobie sam   :o :o
no-comments

Wieczorkiem  koło "hejnału" na trasie juz parę razy widzę że "dochodzi" mnie "dwóch" na ścigaczach
Jakich dwóch   ???    - szok   :o
a i z przeciwka a szczególnie nocką i w deszczu - jeszcze Lepsza fata-morgana -"malina' 
Tak więc plizzzzzzz !!!
pod rozwagę - wymieniać   O B I E  ??!!

Pozdrawiam

Kolego czemu to juz 4 dział, w którym wklejasz ten sam post, z którego nic nie rozumiemy???
janmor

 
« Ostatnia zmiana: 07-03-2006, 22:00:11 wysłana przez janmor »

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Żarówki a la Xenon
« Odpowiedź #8 dnia: 09-03-2006, 11:27:41 »
Posty nic nie wnoszące do tematu zostały usunięte
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka


 

Beesafe.pl