Autor Wątek: Akcesoria dodatkowe czyli...  (Przeczytany 35479 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jose

  • Gość
Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #15 dnia: 13-06-2005, 20:10:36 »
Ciekawostka ARB to teraz wielka firma robiąca naprawde wypasione rzeczy do terenówek - ale skrót pochodzi od Australian Roo Bar ('roo' to skrót od 'cangaroo')
Były to po prostu zderzaki anty-kangurowe :-))) w australii biega masa kangurów i nagminnie wpadają one pod samochody, a skutek zderzenia 60kg nawet przy 60km/h z karoserią łatwo sobie wyobrazić. Tak więc teraz w Australli już odbierając terenówke z salonu najczęsciej dostaje sie ją ze zderzakiem ARB, dzieki któremu można dowoli wykaszać Kangury i inne zwierzęta. Co prawda teoretycznie w UE od niedawna takie zderzaki są zabronione na drogach publicznych bo tak samo jak z kangurem taki zderzak radzi sobie z pieszym :-/ ale w polscie tego nikt nie egzekwuje. Sam mam taki zderzak już w kolejnym samochodzie, i nie raz uratował mój samochód w zderzeniach z drzewami, górkami i niedzielnymi kierowcami cofającymi na parkingach ;)

budziefix

  • Gość
Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #16 dnia: 09-07-2005, 23:31:59 »
Witam . Potrzebujęorurowanie na przód oraz progi do Toyota RAV 4 05r. Co wy na to pomocy

Adixs

  • Gość
Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #17 dnia: 18-07-2005, 19:59:22 »
Cytat: pafflech
Potrzebuje jakis rurek do Rav 4 98'. Troche goło wyglada wiec ja musze przyozdobic. Żadnej przesady ale troche trzeba rurek zamontowac.

Prosze o jakies konkretne namiary:
potrzebuje progi, przednie rury i moze jakas tylna, rav ma oryginalnie takie aluminiowe progi i tylny stopien z plastikowymi zakoncvzeniami ale moja niestety jest gola

Pafflech


Polecam pewien zaklad z Wroclawia namiary  600 979 537 lub shakirax@interia.pl. Fotki gosciu przesyla na maila. Za przednie orurowanie do Rav 4 2003 zaplacilem razem z wysylka 825 zl. W srode wlasnie bede zakladal. Wykonanie bardzo dobre.

rav4

  • Gość
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #18 dnia: 23-04-2013, 22:18:18 »
Odgrzeje kotleta ?
Slyszalem wiele pochlebnych opinii o http://www.orurowanie.eu/orurowania-do-samochodow/orurowanie-toyota.html
Wiem ze jest tyle zwolenników co przeciwników ale myślę nad Podestami Bocznymi do wchodzenia .
 Co o nich sadzicie !
Tutaj mam mojego faworyta ?
http://www.orurowanie.eu/images/stories/orurowania-foto-artykuly/boczne-orurowania/boki_xtrail_nissan.jpg

- -Na pewno nie poobijaja mi samochodu
- Wchodzic sie da
- Wystają raczej umiarkowanie.
- Stal Nierdzewna !
- maja montaz
- Mam do nich hmmmmm... 160 km  :-(
jechac ?

rav4

  • Gość
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli... Orurowanie Toyota
« Odpowiedź #19 dnia: 20-05-2013, 08:06:45 »
Orurowanie Toyota RAV 4.

Wiec ze względu na potrzebę założenia progów mocnych i przedniego po weekendzie majowym pojechałem założyć zamówione orurowanie przednie i boczne.
 Trwalo to 2 godziny w milej atmosferze. Wszystko pieknie bylo zapakowane wraz z mocowaniami, srubami itd..
Dowiedzialem sie tu o sprzedawanych orurowaniach uniwersalnych , chromowanych i innych tanich chińczykach które potem wyglądają piegowato, żółkną , rdzewieją, trzęsą się obijając zderzak , a progi i boki to atrapa na która wejść nie można. 
Gwarancja 5 lat i FV to napewno koniecznosc a i Homologacja do samochodow powyzej 2008 roku to juz koniecznosc.

Ale efekt wg mnie jest dosc fajny i kazdy sam decyduje czy zalozy. Mi progi słuza dla dzieci wysmienicie , chronia samochod przed obijaniem, a przod mocowany jest mocno ( 4 miejscach ) ze az samochod moge za niego dzwignac.

Z moich uwag to zwracajcie uwage czy material to nierdzewka ( magnes nie ma prawa sie zlapac rury ), przednie orurowanie jest ani nie za duze ani nie proporcjonalne jak czasami widac na drogach ze przecina znaczek w polowie a rejestracja jest pod rura  :thumbdown:, . Montaz bez ingerencji w auto, bez zdejmowania czego kolwiek.  :good: Przed zamowienim wszystko mi wytlumaczyli, podpowiedzieli jaka wersje wybrać i czego nie polecają ze względów użytkowych.

Po montażu Zrobili zdjęcie i z niego korzystam. A chciałem sie tym z wami podzielić



Tu zdjecie bokow tych samych tylko w salonie:



« Ostatnia zmiana: 20-05-2013, 08:16:48 wysłana przez rav4 »

Offline chybatak

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #20 dnia: 16-01-2014, 16:14:52 »
Pękne bestie  na zdjęciach. Dwa Twoje?

Offline Kramag

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #21 dnia: 05-04-2014, 21:53:33 »
Zerknijcie na to

http://www.metalpasja.pl/

co prawda większość Jeepów w tym i mojego przerabiali ale mają w dorobku sporo do innych marek
Nobla temu co wymyślił łózko ale niech ja dorwę wynalazcę roboty

Offline wrona

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #22 dnia: 21-11-2014, 11:39:23 »
odświezam temat, co sądzicie o orurowaniu w kolorze zcarnym lub grafitowym? nie wiem, ale jakos nie podoba mi sie kolor aluminium, myslalem nad zakupem i skłaniałbym sie ku ciemnym, ale z tego co widze sa rzadziej dostepne niz srebrne

Offline Toyboy

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #23 dnia: 27-04-2015, 15:32:17 »
też wolalbym czarne, ale mam ten sam problem, większość robią srebrne

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #24 dnia: 28-04-2015, 17:30:05 »
Oddajesz do lakierni proszkowej i po sprawie.
3VZ.pl



Offline morfek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #25 dnia: 17-01-2017, 23:06:42 »
Może ktoś podpowie jak nazywa się fachowo lotka spojler na przedniej klapie i gdzie tego szukać do rav 4 hybrid

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka


Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #26 dnia: 18-01-2017, 00:15:57 »

Offline morfek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Akcesoria dodatkowe czyli...
« Odpowiedź #27 dnia: 18-01-2017, 19:29:25 »
Ok dzięki właśnie o to chodzi, sprawdzę jak z dostępnością

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl