Autor Wątek: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?  (Przeczytany 9844 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

prusiak

  • Gość
Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« dnia: 14-03-2006, 11:53:01 »
Pytanie jak w temacie. Patrzylem pod zderzak z tylu to malo miejsca jest. Jesli ktos zakladal ostatnio niech podpowie co wybral, za ile i gdzie. Montowane bede mial raczej u znajomego w serwisie 'nie toyoty'.

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2006, 15:56:47 »
Sprawdzałem kiedyś jakie haki mają do naszych autek. Nie pamiętam dokładnie co i za ile bo poprzestałem na wiadomości że do ave kombi aby zamontować hak trzeba podciąć zderzak. Tak mnie to zmartwiło że dałem sobie spokój. Może wrócę do tematu jak się z tym pogodzę i nie będzie wyjścia.
Mam nadzieję że do sedana obejdzie się bez cięcia.
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Freddy

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #2 dnia: 22-03-2006, 22:05:14 »
W Ave Kombi wcale nie trzeba podcinać zderzaka aby zainstalować hak! Osobiście mam zainstlowany hak firmy BRINK i zderzak jest nietknięty. Ale niestety jest to droga firma :-\

Bubu

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #3 dnia: 22-03-2006, 22:21:01 »
a Brinka podrabia Master hak

prusiak

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #4 dnia: 23-03-2006, 08:31:10 »
O, dzieki za podpowiedzi.
To ktory z tych wybrac? Pod ktory nie trzeba wycinac zderzaka?

1. Master hak 288 zł
2. Auto-hak 310 zł
3. Bosal 439 zł
4. Brink 439 zł

Bosal i Brink jakies takie krotkie w porownaniu do np. Master hak

Ceny i modele ze strony http://www.remms.pl

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #5 dnia: 23-03-2006, 11:57:40 »
Co do tego podcinania.... jsteście pewni ?? Dzwoniłem nawet do serwisu w nadziei że mają inne oryginalne rozwiązanie, ale nawet tam powiedzieli że bez podcinania się nie obejdzie.  ???
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Bubu

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #6 dnia: 23-03-2006, 22:32:39 »
Upewnij sie jak jest z tym podcinaniem, ale bierz BRINKA bo roznica w cenie niewielka. Polskie haki strasznie rdzewieja, ja wlozylem dzierzoniow i po miesiacu zardzewial  :(

prusiak

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #7 dnia: 23-03-2006, 23:36:17 »
Upewnij sie jak jest z tym podcinaniem, ale bierz BRINKA bo roznica w cenie niewielka. Polskie haki strasznie rdzewieja, ja wlozylem dzierzoniow i po miesiacu zardzewial  :(

Dzis bylem na wywiadzie u fachowca od hakow... Podejzal i stwierdzil ze podciac trzeba chocby do mocowania gniazda, ale podciecie bedzie od spodniej strony zderzaka (nie widoczne wogole). Jak patrze na haki brinka, master-hak czy auto-hak do Ave to w opisie jest ze trzeba przyciac zderzak (http://www.remms.pl). Hak jaki mi polecil to polski produkt ze Slupska (Auto-hak?). Cena z montazem 350 zł... Montaz w serwisie Peugeota 50 zł wiecej.

Co do rdzewienia to powiem ze w poprzedniej toyocie mialem hak z hakpolu i ladny byl do zimy. Na wiosne go nie poznalem, bo byl caly popuchniety pod farba, po nastepnej zimie rdza robila postepy.... Myslalem w takim razie o haku 'oksydowanym' czy jakos tak (koncowka w kolorze metalicznym), ale gosciu powiedzial ze drozej a tez potrafi rdzewiec... A o niemieckich powiedzial ze tak samo sa robione jak polskie, ze tez zardzewieja......

Bubu

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #8 dnia: 23-03-2006, 23:49:04 »
w passacie mialem Brinka - 12 lat zero rdzy. Slyszalem wlasnie ze te zachodnie sie popsuly, ale jakos nie daje temu wiary

prusiak

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #9 dnia: 24-03-2006, 00:00:01 »
Chyba ze zdecyduje sie na zime go odkrecac..... 8)

Nygus

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #10 dnia: 02-04-2006, 14:09:29 »
Przepraszam, ale czy wyjaśniła się już kwestia mocowania haka do Ave (faza I)?
ZTCP mowa na forum było o konieczności cięcia tylnego zderzaka (sedan). Czy wciąż empirycy podtrzymują tę tezę?

Z jakim kosztem nalezy się liczyć przy montażu? Z tematów proceduralnych jedynie wbicie do DR, czy także konieczny przegląd?

Ponieważ nowy wątek dot. innego, już istniejącego, scaliłem w jeden.
pzdr
« Ostatnia zmiana: 06-04-2006, 18:59:09 wysłana przez ayrsen »

Bubu

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #11 dnia: 02-04-2006, 14:46:16 »
przeglad za 35 pln pozniej w urzedzie znaczek za 5 zl
wiekszosc hakow dostepnych na rynku wymaga ciecia zderzaka
poszukaj oryginalu w uzywce kiedys pytalem sie o hak przema_z on mial oryginal i pisal ze nie mial podcietego zderzaka

ave409

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #12 dnia: 02-04-2006, 20:15:44 »
tylko ze przemo_z ma hatchback, ale moze to nie robi roznicy.

prusiak

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #13 dnia: 03-04-2006, 07:40:20 »
Nie wiem czy zagladaliscie pod spod, ale moim zdaniem to nie obedzie sie bez podciecia. W tym tygodniu bede zakladal do swojego sedana i juz wiem ze bede mial male wyciecie 'od spodu'. Pikne fotke dla ogledzin.

prusiak

  • Gość
Odp: Jaki hak do Ave I po lifcie sedan?
« Odpowiedź #14 dnia: 23-04-2006, 00:01:53 »
Troche odkladalem ale wkoncu zalozylem. Firma Auto  Hak, cena 310 zł + koszt montazu (zamowilismy z kumplami 3 szt wiec koszt byl b. niski  :D ) + 35 zł badanie techn. Tak jak mowilem nie obylo si bez podciecia. Dodatkowo trzeba bylo zdjac zaczepy do holu. Kilka fotek jak to wyglada po zmontowaniu...





 

Beesafe.pl