Autor Wątek: Linka hamulca ręcznego - T22  (Przeczytany 11942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arturs

  • Gość
Linka hamulca ręcznego - T22
« dnia: 28-03-2006, 13:05:15 »
Potrzebuje zakupic i wymienic linke hamulca recznego (w serwisie toyoty policzyli za calosc 400 PLN!!!). Czy ktos moze polecic sklep w WARSZAWIE gdzie zakupic taka linke? Moze ogolnie sklep z czesciami do Avensisa? I gdzie ew. mozna wymienic taka linke (w Avensisie jest jedna czy dwie?).

Ps. Co sadzicie o Inter Cars oraz Q-SERVICE?

Z gory dzieki!
« Ostatnia zmiana: 28-03-2006, 13:13:06 wysłana przez arturs »

Jamioł

  • Gość
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #1 dnia: 28-03-2006, 18:01:50 »
Jedz do Pana Sikorskiego na ulicy Rezedowej 22. Lecz wczesniej sie dowiedz ile to bedzie kosztowac i kiedy moze sie umowic..bo klientow to ma..Ja wymienialem u niego linke od recznego a koszta ponad 2 razy mniejsze z robocizna niz sama linka w ASO. Oczywiscie ma nowe czesci i z gwarancja.

Sikorski Henryk Naprawa Samochodów
Warszawa, ul. Rezedowa 22, tel. 022 6133132

Daj relacje jakie koszty i jak poszlo. Pozdro.

willard

  • Gość
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #2 dnia: 15-04-2006, 11:24:07 »
Mnie dzis aso przy DTS w Chorzowie krzyknelo linka 500 i robocizna 200. Ave 2000.  :D

Yorth

  • Gość
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #3 dnia: 15-04-2006, 11:58:09 »
Czesc

Ja wlasnie bede wymienial u znajomego mechanika linke do recznego. Jak bede wiedzial za ile mi to zrobil dam znac (gosc robi dobrze ale dluuuuuugo)

Y.

Emilo

  • Gość
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #4 dnia: 05-08-2006, 21:34:39 »
Witam!

Wymieniłem wlaśnie szczęki hamulcowe, niestety hamulec ręczny nie trzyma "porządnie" - wcześniej(tj przed zmianą) też kiepsko trzymał. Gdzie można znaleźć w samochodzie naciąg linki hamulca ręcznego? Czy jest jakaś sprawdzona metoda regulacji, czy tylko na wyczucie : )?

Pozdro
Emilo

PS. przy użyciu funkcji nic szczególnego nie znalazlem - a tak a propos podczas szukania wyskakują dziwne znaczki A (literka A z daszkiem)

MaLy_RaDeK

  • Gość
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #5 dnia: 06-08-2006, 17:26:22 »
A na ktorym zabku zatrzymuje sie dzwignia ? Powinna chyba miedzy 4 a 7...
Jesli masz tyle, to wina chyba nie lezy w naciagu  :-\

lparadowski

  • Gość
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #6 dnia: 31-03-2008, 06:34:45 »
Witam

2 tygodnie temu wymieniłem szczęki hamulcowe ponieważ na starych pozostało 0,5 mm okładziny  :-)
niestety po zainstalowaniu nowych (Raicam 51 zł komplet ) okazało się że ręczny nie odbija , wyczyszczenie spreżyn nie pomogło,
przyczną była linka

wymiana linki jest dość prosta , oczywiście konieczny jest kanał
proponuję wymienić obie , koszt jednej linki to 53 zł (Kager/Fota ) do mojej D4D 01r.

dla chętnych opiszę jak przebiega wymiana ;
-zdejmujemy koła , walimy młotkiem w bęben tak żeby go obruszaż i w efekcie zdjąć (bęben nie jest niczym przykręcony )
-zdejmujemy szczęke tylną ( nie jest to konieczne el będzie prościej )
-ściagamy zaczep linki z kołyski na szczęce
- małym meselkiem wypukujemy zaczep linki do bębna na zewnątrz ( siedzi na 3 zębach)
-odkręcamy 2 zaczepy linki do podwozia (koniecznie dobre nasadki bo śruba się ukręci )
-odkręcamy mocowanie linki (ostatnie metalowe umieszczone na wysokości kuferka na drobiazgi przy fotelu kierowcy)
-po tym zabiegu zaczep linki  wyskoczy z kołyski
-przykładamy starą do nowej (na wszelki wypadek) porównujemy długość pancerza oraz samej żyłki
-zakladamy powtarzając zabiegi w odwortnej kolejności
-regulacja linki,dźwigni znajduje się w kabinie przy samej dzwigni, odkręcamy śrubkę krzyżakiem i zdejmujemy maskownice


Pozdrawiam

Offline ZAJAX

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.corollaclub.org
Odp: Linka hamulca ręcznego - T22
« Odpowiedź #7 dnia: 31-03-2008, 15:45:44 »
Ja też już wymieniałem linkę. Widać dużo Avensisów ma ten problem. Jakość części w Brytyjskiej fabryce odbiega od tych oryginalnych japońskich. Miałem wcześniej kilka starszych corolli (wszystkie japońskie) i nigdy nie było żadnych problemów z żadnymi linkami. Inna sprawa, że w corollach (szczególnie E10 i E11) to kompletnie nic się nie psuło.


 

Beesafe.pl