Autor Wątek: JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)  (Przeczytany 24823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rogru

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« dnia: 15-09-2004, 09:42:18 »
Hejka.
Jakis czas temu zamontowałem w przednich drzwiach głośniki jak w temacie, w bagażniku mam subwoofer aktywny marki-no name kupiony na allegro, i chciałbym poznać Waszą opinię czy dalsze moje plany "audio w Carince E" są rozsądne.
1. Po pierwsze chiałbym wyciszyć kabinę chyba matami bitumicznymi APP (patrz pytanko "maty ... a zdrowie"),
2. Kupić "radyjko" ALPINE CDA - 9831.
I szczerze powiedziawszy dalej nie wiem co mam zrobić. Czy w tylne drzwi włożyć głośniki, jeżeli tak to jakie. Czy do wymienionego "radyjka" potrzebny bedzie wzmacniacz, jeżeli tak to jaki, i czy zakup pożądnego głośnika niskotonowego+wzmacniacz diametralnie poprawi jakość niskich dzwiekow (oczywiście jaki to miałby bys głośnik, obudowa i wzmacniacz).
Wyciszając kabinę bedzię możliwość położenia kabli, też chciałbym poznać Waszą opinię, jakie miałyby one być ( średnica, producent).

Z gory dziekuję za każdą pomoc i sugestię.

pozdrawiam
rogru.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:46:04 wysłana przez Miche »

Offline Janooop

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Mężczyzna
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 15-09-2004, 12:47:15 »
Jeżeli chcesz mieć dobrze grające audio to polecam w przypadku Cariny zamontować z tył np. w połce kolejne głiśniki i tu można byłoby pomyśleć o elipsach. wzmacniacz przydałbysię ale nie jest koniecznością. Zależy wszystko co  się chce osiągnąc w samochodzie. Co do basu nie wiem jakie są parametry tego zestawu co masz ale do czystego basu polecam sklecić skrzynkę zamknitą z min 30 głośnikiem i wtedy wzmacniacz albo jakis aktuwny dobrać ale z lepszej połki :)
Wyciszenie to podstawa nawet to co masz teraz może zagrać o dużo lepiej jak wyciszysz wszystko
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:47:34 wysłana przez Miche »
Janooop vel. Quinnolite to powiedział

luc

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 15-09-2004, 18:03:35 »


A ile na to chcesz wydac??
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:49:02 wysłana przez Miche »

luc

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 15-09-2004, 18:06:14 »
A po co ma z tyłu głosniki zakładać? Bezsensu. No chyba ze Rogru planuje DVD??!!
Wystarczy sysytem z przodu plus sub
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:49:27 wysłana przez Miche »

Offline Janooop

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Mężczyzna
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 15-09-2004, 18:12:51 »
Do małego oki ale do Cariny przydał by się dźwiek na tylnej kanapie chyba  że nigdy nikt tam nie jeździ
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:49:54 wysłana przez Miche »
Janooop vel. Quinnolite to powiedział

Radek

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 15-09-2004, 19:55:04 »
Cytuj (zaznaczone)
Czy do wymienionego "radyjka" potrzebny bedzie wzmacniacz i czy zakup pożądnego głośnika niskotonowego+wzmacniacz diametralnie poprawi jakość niskich dzwiekow

jezeli chcesz uzyskac duze cisnienie w aucie to bez wzmacniacza i głosnika niskotonewego ani rusz. radio nawet takie jak alpine nie da rady pociągną systemu przedniego i sub

Cytuj (zaznaczone)
(oczywiście jaki to miałby byc głośnik, obudowa i wzmacniacz).

jest spory wybor kwestia kasy jaka dysponujesz. obudowa skrzynka zamknieta , bass reflex.Zamknieta raczej  ładne brzmienie precyzyjny bas, bass reflex troche głosniej bas robi sie dłuzszy przeciąga dzwiek.

Napisz jaka kwote chcesz przeznaczyc bedzie nam  łatwiej doradzic ci w wyborze odpowiednich komponentow.

www.essa.com.pl
www.alka.pl
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:51:12 wysłana przez Miche »

luc

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 15-09-2004, 21:19:47 »
Cytat: Janooop
Do małego oki ale do Cariny przydał by się dźwiek na tylnej kanapie chyba  że nigdy nikt tam nie jeździ

tył tylko psuje scenę. Lepiej tą kase przeznaczyc na lepszy przod.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:51:39 wysłana przez Miche »

rogru

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 16-09-2004, 10:17:47 »
Chciałbym wyposażać auto stopniowo. Moje pytanie miało na celu zaprojektowanie całego systemu teraz,  żeby podczas oklejania samochodu matami poprowadzić już kable do całego systemu.
Jaką kwotę nad tym się nie zastanawiałem. Ale myślę jak radyjko na allegro kosztuje ok. 1700 i po jego zakupie miałbym już dobry sprzet grający i chyba niezłe przednie głośniki to wolałby od Was otrzymać poradę do tego co już bym miał, co dobrać dokupić. Czyli, czy widzicie potrzebę głośnikow z tyłu i jaki niskotonowy+wzmacniacz. Chyba jedynym kryterium na razie byłoby to co podałem,  żeby niskotonowy był dopasowany do tego co już jest w samochodzie, czyli głośniki jak w tytule + radyjko. I jeszcze jedno,  żeby można było niskotonowy wyjmować  z bagażnika, gdy musiałbym cos przewieźć.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:53:15 wysłana przez Miche »

Radek

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 16-09-2004, 13:02:47 »
Cytuj (zaznaczone)
czy widzicie potrzebę głośnikow z tyłu
NIe potrzebne są

Głosnik 25 lub 30 musisz sobie posłuchac i wybrac co lepiej ci pasuje firmy JL MBQ FOCAL SOUNDSTREAM , ceny od ok 500 w gore. Wzmacniacz tez ogromny wybor.  ceny od 1000 Mozesz zastosowac jeden wzmak 5-cio kanałowka spiac system przedni i sub , druga opcja drozsza wzmacniacz zeby napedził przod, plus monoblock do suba. Co do głosnikow ktore masz wiele osob ci powie ze sa lepsze, bo sa (w tym przedziale cenowym) ale to juz zostawiam twojemu odsłuchowi i do tego sie nie wtracam. Musisz miec tez na uwadze kondensator.
Cytuj (zaznaczone)
I jeszcze jedno,  żeby można było niskotonowy wyjmowac z bagażnika, gdy musiałbym cos przewieźć.
Jak bedziesz miał głosnik w skrznce to nie ma problemu odłaczasz dwa kabelki i skrzyneczke z głosnikiem zanosisz do domu, i mozesz wozic co chcesz.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:59:04 wysłana przez Miche »

Bisua

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 18-09-2004, 23:14:11 »
czytam i czytam i doszedłem do wniosku ze zeby cos w miare dobrze grało to trzeba mieć dobry przod czyli zestawik ze zwrotnicami + dobre radyjko + sub a tyłem czyli połką i drzwiami nie ma co sie zajmowac
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:59:59 wysłana przez Miche »

rogru

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #10 dnia: 20-09-2004, 13:39:56 »
Nie doczekałem się  żadnych odpowiedzi na moje pytania. Może jednak Ktos ma w Carince lub Avensisce zamontowany wzmacniacz - gdzie, bagażnik, przedział pasażerski.

Poprzednia wiadomosc Bisua, niejako sprecyzowała wymagania dot. audio w samochodzie, czyli w sumie potrzeby jest wzmacniacz 3 kanałowy: przod + sub, czy może się jednak mylę.
Proszę o wskazanie jak nie marki i modelu to chociaż mocy wzmacniacza (głośniki jak w temacie i chyba  że wskażecie inne lepsze). Czy osoby posiadające dobre audio w samochodzie "nie chcą" nic doradzić?

pozdrawiam
rogru
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:55:33 wysłana przez Miche »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #11 dnia: 21-09-2004, 14:40:09 »
glosniki z tylu i w polce .... NIE

wzmak 3y kanalowy....hmm dlaczego??? - mocnao bez sensu - zero mozliwosci na przyszly rozwuj sytemu!!! zdecydowanie leppiej kupic 4ro kanalowke - z ktorej 'robisz' trzy (na razie) czyli przod normalnie - sub w mostku - a jak zlapiesz zajawke i kiedys moze dokupisz np monobloka albo dwukanalowke to na 4ro kanaloweczce zestawisz sobie zestwaik aktywny a kazdy taki gra lepiej niz zestaw pasywny!!! - tylko teraz jesli bedizesz tak chcial zrobic to musisz szukac wzmaka z odpowiednia filtracja - a to ju zniestey kosztuje!! np AUDISON LRx - do niego bez problemu kupujesz pozniej 2u lub monobloka!! i ladnie przy okazji to wyglada!! nn atemat dzwieku sie nie bedze wypowaidal - jak dl amnie wypas!! - ale cena ok 1800 zl!

jelsi nie zamierzasz sie dalej rozwiajc to i tak proponiuje 4ro kanalowke!! np RODEK R4100A2! - ok 1500 zl - duzo regulacji - subsonici- faza dla suba itd - mocy napewno wystarczy i na przod i na niezlego suba!!

co do glosnikow ktore juz masz..... hm troche niezla z nich kupa - bez obrazy - bo sam nie mam leprzych - ale z JBL'a do sluchania nadaje sie tylko seria GTI!

co do suba JL to naprawde bardzo dobry wybor - szczegolnie ze nie potrzebuje on duzo mocy - oczywiscie mowie o najnizszej seri W0 - pomysl jeszcze np o mtx'ie!

nie napisale - albonie doczytalem czego oczekujesz?!!??! ma grac glosno??? czysto??
skoro o sedan to proponuje 30 ale czy br czy kompakt to ci nie powiem - w br bedzie ci wszystko latac - nawet jak to wyciszysz - rozwiazanie to kompakt i to tak zbudowany zeby za nissko nie schodzil!!
a jesli zalezy ci na cisnieniu to zkup sobie emphasera impulsa w skrzyni band-pass i pod rodkiem o ktorym ci pisalem bedziesz musial zamontowac sobie wzmocniny zamek w klapei rzeby sie co chwial nie otwierala!!
kondenstaro - mile widziany - aczkowliek nie jet to koniecznosc!!! na razie skup sie na subie i wzmaku - kup dobre kable bo to podstawa!! nie oszczedzaj na tym!!

co do srednicy to zalezy jaki wzmak na tym bedzie pracowal ale proponuje cos ok 20 - otych wzmakow ktore ci podalem wystrczy - jesli masz zamiar sie rozbudowywac to 33mm^2!!
'grunt to prunt': :-D
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline Janooop

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 728
  • Płeć: Mężczyzna
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #12 dnia: 23-09-2004, 11:15:39 »
Zadam jedno pytanie czy ktos z was siedział w samochodzie klasy Carina z tył jak zamontowany jest tylko estaw przedni?? Bo dla mnie w Yarku brakowało normalnych tonow a w Cari to już wogule z tył tylko  łomot bedzie a  średnich i niskich nie bedzie dobrze słychać. Jest za to rozwiązanie zamiast w połkę można kolejny zetawik w drzwi zmontować ale to moja indywidualna opinia a każdy robi jak lubi
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:54:28 wysłana przez Miche »
Janooop vel. Quinnolite to powiedział

rogru

  • Gość
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #13 dnia: 23-09-2004, 15:14:33 »
Hejka.
Bardzo dziekuję za odpowiedzi. Co sądzicie o takim zestawieniu: wzmacniacz DLS CLASSIC CA-40 (4x50W) i głośnik niskotonowy - JL Audio 10W0-8 (25 cm).

pozdrawiam
rogru.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 16:53:44 wysłana przez Miche »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
JBL GTO 6506Ce i co dalej (F)
« Odpowiedź #14 dnia: 23-09-2004, 18:19:38 »
CLS'a z seri CA sobei daruj!! nie sa warte 1200 zl!!!- to bardzo kiepski wybor - wyposazenie super bogate ale dzwiek BARDZO, ale to bardzo slaby!!!:/
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede


 

Beesafe.pl