Autor Wątek: radio a centralny zamek ??????? (F)  (Przeczytany 11157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebarosz

  • Gość
radio a centralny zamek ??????? (F)
« dnia: 23-11-2004, 10:29:08 »
witam wszystkich serdecznie, temat może pośrednio zwiazany z tym działem ale co mi szkodzi zapytać fachowcow od dźwieku w samochodzie. Od kilku dni jak włączam radio z CD I MP3 to niby wszystko jest ok  świeci miga działa RDS ale nic nie słychać i dopiero jak nacisnę przycisk zamykania drzwi od wewnątrz to zaczynaja grać głosniki, a do tego dzisiaj jak wyłaczałem radio to mi zadziałał centralny zamek POMOCY co z tym samochodem czy gdzies jest jakies zwarcie może ktoć potrafi mi cos doradzić co mam sprawdzić i gdzie bo ten samochod mam dopiero 1mc Z gory bardzo dziekuję za pomoc
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:18:49 wysłana przez Miche »

Bisua

  • Gość
radio a centralny zamek ??????? (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 23-11-2004, 12:02:05 »
dwa razy powstał ten sam temat w zwiazku z tym zeby sie nie dublowac zostawiam tutaj
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:19:10 wysłana przez Miche »

GAK

  • Gość
radio a centralny zamek ??????? (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 23-11-2004, 20:15:45 »
a to dobre.... po pierwszej czesci powiedzialbym ze otwarte silowniki zamka rozlaczaja kabel glosnika (jakies naciagniecie, zagiecie) ale jezeli piszesz ze miedzy nimi jest pelna "wspolpraca" to chyba jednak jakies zwarcie...
a moze mala moc akumulatora?
nie wiem jak dzialaja dokladnie CZ ale w stanie "open" pobieraja chyba napiecie  :?  jezeli tak to po zamknieciu oddaja moc na radio i ono zaczyna grac...
a jezeli wlaczyles radio to moglo podkrasc napiecie z zamka ktory sie opuscil...

ale za malo elektrykiem jestem zeby byc w 100% pewnym tego to co wyzej napisalem ;)

sebarosz

  • Gość
radio a centralny zamek ??????? (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 26-11-2004, 16:37:06 »
jak widzę nikt nie miał podobnego przypadku. Udało mi się już ograniczyć usterkę do drzwi kierowcy, to własnie głosnik z tych drzwi powoduje przywieranie z centralnym zamkiem tylko jeszcze nie znalazłem miejsca i teraz znowu mam pytanie: czy ktoć wie gdzie mogą się stykać te dwie instalacje tj od głośnika drzwi kierowcy i centralnego zamka, w ktorym miejscu znajduje sie kostka  łącząca instalację do drzwi czy w drzwiach (jeśli tak to w ktorym miejscu bo mam jeszcze oryginalną folię) czy jeszcze wewnątrz auta bo możliwe  że to właśnie w niej cos się zwiera
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:20:57 wysłana przez Miche »

GAK

  • Gość
radio a centralny zamek ??????? (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 26-11-2004, 16:58:50 »
przy kostach to raczej nie... moze na przeprowdzeniu miedzy autem a drzwiami? tam sie kable zalamuja a jak jest mroz to tym bardziej... albo gdzies sie przetarly i sa razem zwiazane dlatego objawy wystepuja razem z radiem? chyba bedziesz musial oderwac folie ;)


 

Beesafe.pl