Autor Wątek: Yaris - wzmacniacz - ReMoTe (F)  (Przeczytany 10351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absolon

  • Gość
Yaris - wzmacniacz - ReMoTe (F)
« dnia: 30-04-2005, 01:10:36 »
Czesc.

Poniewaz zbliza sie chwila montazu a jestem raczej lajkonikiem w tym temacie chcialem was jeszcze zapytac - czy znajde w oryginalnym radio kabelek na ktorym bedzie 12V przy wlaczaniu samochodu, tak abym mogl tam podlaczyc 'Remote' ze wzmacniacza w celu wlacznia/wylaczania tegoż wzmacniacza?

Wiem ze oryginalne radio nie ma RCA ale kupilem konwerter i ten problem jakby mam rozwiazany. Natomiast kwestia Remote caly czas mnie zastanawia.

z gory dzieki za info.

kalan

  • Gość
Yaris - wzmacniacz - ReMoTe (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 30-04-2005, 04:02:04 »
Musisz zobaczyc na ktory kabel po wlaczeniu radia jest podawane 12V. Mozna podlaczyc rowniez pod antene elektryczna, ale nie wiem czy seryjne radio ma takie wyjscie.

Na pewno sa dwa kabelki 12V przy odtwarzaczu:
- na jeden caly czas jest podawane napiecie, ktory pelni funkcje podtrzymania pamieci
- na drugi dopiero po przekreceniu kluczyka

Jezeli radia bedziesz sluchal tylko i wylacznie gdy kluczyk znajduje sie w stacyjce to remote ze wzmacniacza podepniesz pod ten drugi kabelek.
Zreszta fabryczne podlaczenie radyjka pozwala na jego uruchomienie dopiero po wlozeniu kluczyka do stacyjki :-)

Pozdrawiam

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Yaris - wzmacniacz - ReMoTe (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 30-04-2005, 11:19:05 »
zawsze wzmka podlaczasz pod REM (czy sterownie anteny, bo to jedno i to samo.....)

co do grania radyjka tylko przy wlaczonych kluczykach to mozna to zmienic 'przpinajac' odpowiednio kable!

generalnie w kostkach ISO jest to kablel niebieski z bialym paskiem......


--------------- EDIT

z tego co pamietam bedziesz musial ten kablek wyciac sobie z kostki na jednym z koncow.......
bo pamietamjka podlaczalem u siebie ISO to potem za kostka musialem ciac kable, wiec orginalnie musi byc on na stale w kostce.....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

absolon

  • Gość
Yaris - wzmacniacz - ReMoTe (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 30-04-2005, 12:25:51 »
dzieki za rady i wskazówki.

ruszam na prowincje do famili .... tam przynajmniej jest garaż i mozna bedzie spkojnie wszystko zrobić. mam nadzieje ze po weekendzie bede mogl powiedziec jak gra moj nabytek.


pozdrawiam


 

Beesafe.pl