Autor Wątek: Radio Sony (F)  (Przeczytany 9907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wo1tylla

  • Gość
Radio Sony (F)
« dnia: 01-06-2005, 15:35:45 »
Jak kupowalem Carinke zamontowane bylo juz tam radio Sony ( nie wiem jaki model kasetowe z pilotem ). Radio jak radio - srednio jestem zadowolony - koncowki mocy do bani, ale nie w tym problem. Sprzedajacy uprzedzil mnie ze bywaja sytuacje gdzie radio sie nie chce wlaczyc, po jakims czasie, roznie to bywa, kilometr , dwa, trzy radio sie zapala i chula. Wyczailem ze jak przekrece kluczyk to zreguly radio dziala, ale po zapaleniu silnika gasnie. Czasami na chiwle sie wlacza przy hamowaniu :). Wyjalem to radio w podlaczeniu nie widzialem niczego dziwnego, nie zauwazylem zwarcia, chociaz podczas ogledzin trzasnal mi jakis bezpiecznik - nie wiem od czego, ale nie dzialal centralny, alarm, immobilaizer. Acha podczas uzytkowania zauwazylem, ze grzeje sie ten soniak. Ktos ma moze jakis pomysl ? Czy odrazu z tym radiem do kosza ?? :)

Rafi

  • Gość
Radio Sony (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 01-06-2005, 18:06:33 »
Czesc,

U mnie przy zapalaniu silnika radio zawsze gaśnie, ale tylko na czas rozruchu.Niestety po założeniu instalacji gazowej co jakis czas nie gaśnie.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:09:54 wysłana przez Miche »

Duckling

  • Gość
Re: Radio Sony
« Odpowiedź #2 dnia: 01-06-2005, 18:18:27 »
Cytat: Wo1tylla
Wyjalem to radio w podlaczeniu nie widzialem niczego dziwnego, nie zauwazylem zwarcia, chociaz podczas ogledzin trzasnal mi jakis bezpiecznik - nie wiem od czego, ale nie dzialal centralny, alarm, immobilaizer. Acha podczas uzytkowania zauwazylem, ze grzeje sie ten soniak. Ktos ma moze jakis pomysl ? Czy odrazu z tym radiem do kosza ?? :)


Moze nie do kosza, ale napewno to nie jest za duzo warte... trzasnal Ci pewnie DOME 15A, cos jest nie tak z zasilaniem staly z akumulatora (ten ktory trzyma pamiec)... polecalbym bezpiecznik zmienic na 20A, a z instalka podjechac do jakiejs firmy car audio... ja montowalem swojego Blaupunkta, na Kochanowskiego w takiej firmie, jak chcesz to Ci podrzuce telefon, nie wzieli duzo, bo 30zl, a sie chlopaczek naszukal wszystkiego... na koniec wszystko estetycznie posklejal i po przypinal... ustawil radio i ladnie hula...

Wo1tylla

  • Gość
Radio Sony (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 01-06-2005, 23:25:50 »
Generalnie cos jest nie tak - zauwazylem, ze jak odpale silnik i radio zgasnie, to trzeba wlczycjak najwiecej elektryki w aucie wtedy radio zaczyna chulac :)

Duckling

  • Gość
Radio Sony (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 02-06-2005, 00:33:16 »
Heheh to jakis absurd... ale kto wie... ja sam mialem w seryjnym radiu (Fujitsu Limited Edition) tak ze nie zawsze chialo grac... czasami kaseta, czasami radio... czasami radio gralo, ale nie mozna bylo stacji przestawic... itd... a w zimie to gralo dopiero jak sie odmrozilo... zmienilem radio... podlaczyli dobrze i hula... bez takich klimatow :)

p_flori

  • Gość
Radio Sony (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 02-06-2005, 14:10:20 »
Cytuj (zaznaczone)
Generalnie cos jest nie tak - zauwazylem, ze jak odpale silnik i radio zgasnie, to trzeba wlczycjak najwiecej elektryki w aucie wtedy radio zaczyna chulac
Zdecydowanie jest radio  źle podłączone - nie ten obwod, lub na radiu zmostkowane obwody - staĂłego i postacyjkowego (na włączonym zapłonie) zasilania 12V.
1. Napisz czy radio trzyma pamieć.
2. Rozumiem,  że gra jak włączysz zapłon? Bez kluczyka nie gra?
Teraz wyjmij radio i sprawdź czy na obwodzie zależnym od stacyjki (obwod roboczy radia)utrzymuje sie napiecie po odpaleniu silnika bo musi gdzies zanikać skoro radio gaśnie. Skoro jednak przychamujesz - (załączenie stopu) to obwod zależny od stacyjki? (bez kluczyka stop nie  świeci czy nie - bo nie wiem na 100%)  - czyli znow pojawia sie napiecie robocze i radio hula.
Najprościej naprawić to tak. Wziąs obwod stałego 12V i podłączyć do podtrzymania pamieci i napiecia roboczego radia (zwierasz kabelki podtrzymania pamieci i zasilania roboczego radia i podłączasz do kabla, na ktołrym jest stałe 12 V niezależnie czy stacyjka jest włączona czy nie. Zasilanie 12V od stacyjki pozostawiasz wolne (zaizolowane).
Efekt - radio bedzie grało co prawda nawet przy wyjetym kluczyku, ale nie bedzie gasło.
Trochę przydługie wypociny ale miałem podobne jaja u siebie (immobiliser zagłuszał radio ) i podłączyłem j.w. i jest OK.
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:16:03 wysłana przez Miche »

Wo1tylla

  • Gość
Radio Sony (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 02-06-2005, 14:19:11 »
Musze sie w to wczytac....ale cos bede kombinowal. Z tym stopem to nie zawsze tak jest ze przy hamowaniu sie zalacza. Cos napewno jest nie tak teraz poszla ,mi zarowka pewnie od tego radia cos

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Radio Sony (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 02-06-2005, 15:44:54 »
Panowie myślę,  że temat raczej bardziej pasuje do car audio wiec tam go przenoszę.
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:16:53 wysłana przez Miche »
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio Sony (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 21-06-2011, 10:52:53 »
Odkopie mega stary wątek, ale wkurza mnie to już powoli ..

1. Radio zachowuje sie normalnie, wszystko działa, nie gubi ustawień itd.
2. Dopóki jeżdżę na USB to wszystko jest ok, kiedy przełączę na TUNER .. i z powrotem na USB .. nie działa wzmacniacz, tak jakby nie dostawał prądu. Jedynym sposobem jest odłączenie zasilania od radia i wtedy wraca wszystko do normy.

Ale ile można ustawiać wszystko od nowa ..  :|   Radio to Sony CDX-424U
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Radio Sony (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 21-06-2011, 11:15:11 »
raczej ciezko będzie komuś tutaj pomóc...
według mnie problem tkwi w samym radiu (jego uszkodzeni), a tego nikt Ci nie zdjagnozuje, a tym bardziej nie naprawi on-line...
sposób podłączenia (instalacji) moim zdaniem nie ma żadneog znaczenia przy opisanych objawach....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio Sony (F)
« Odpowiedź #10 dnia: 21-06-2011, 11:31:51 »
Podłączenia radia bym nie brał pod uwagę. W tej konfiguracji jeździ już dobre 3 lata i nigdy nie było żadnych problemów. Dopiero po kilku miesiącach używania nowego zestawu audio takie cuda się dziać zaczęły.

Czyli Red_Point mówisz, że to będzie wina radia? W takim razie albo się z tym pogodzić i rozłączać co jakiś czas po słuchaniu radia, albo zmienić na coś innego. Naprawa nie wchodzi w grę, bo radio samo w sobie nie jest wiele warte, a komuś słuchającemu wyłącznie na zwykłym sprzęcie spokojnie posłuży pewnie długie lata jeszcze.

Muszę z bratem pomówić, może zamieni się na swojego Pioneera..

EDIT.

A miałoby jakiś wpływ zwiększenie bezpiecznika z 15A na 20A powiedzmy? Przed czym tak właściwie on chroni?
« Ostatnia zmiana: 21-06-2011, 11:33:48 wysłana przez zuoo »
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Radio Sony (F)
« Odpowiedź #11 dnia: 21-06-2011, 11:42:45 »
Takie samo radio u mnie działa dobrze, ale żadnych wzmacniaczy w samochodzie nie mam.


 

Beesafe.pl