Autor Wątek: Co nie tak z instalacją ?? (F)  (Przeczytany 8055 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ralphi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Co nie tak z instalacją ?? (F)
« dnia: 05-06-2005, 08:19:18 »
Witam, mam w Carinie radyjko JVC 4x50W jednak cos nie tak jest z instalacja tego radja, a mianowicie: kiedy włącze swiatła (wystarczą postojłwki) odcina mi zasilanie radia (przestaje grac), podobny obiaw jest gdypodkrece troche głośnośc to przy mocniejszym basie radio wyłącza sie i z powrotem włacza. Podejrzewam ze w jakis sposob zasilanie moze byc wziete z zasilania swiateł poniewaz czasem po podgłoszeniu piszczy  głosniczek odzpowiedzialny za pozostawienie właczonych swiateł (piszczy w rytm muzyki). Co waszym zdaniem moze byc tego przyczyną ??
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:05:11 wysłana przez Miche »

Duckling

  • Gość
Co nie tak z instalacją ?? (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 05-06-2005, 13:09:11 »
A kto CI zakladal to radio ??? wyglada mi na cos spapranego w polaczeniach... nie sadze, zeby bylo cos z zasilaniem swiatel... raczej zbieg okolicznosci... sprawdz polaczenie na kostce... jak to nic nie da mozliwe, ze cos glebiej w przewodach, pewnie jakies przebicie... jak dla mnie polecam wizyte u elektromechanika...
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:05:32 wysłana przez Miche »

Offline Ralphi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 6
Co nie tak z instalacją ?? (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 05-06-2005, 23:15:12 »
radyjko było zamontowane w samochodzie kiedy je kupiłem. Zastanawiam sie czy pociagniecie zasilania bezposrednio z akumlatora rozwiazałoby sprawe - wydaje mi sie ze tak. Co o tym sądzicie ??
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:06:20 wysłana przez Miche »

ZACHARY

  • Gość
Co nie tak z instalacją ?? (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 05-06-2005, 23:45:27 »
A mi się wydaje,  że powinienes udać się z tym problemem do jakiegos fachowca. Podłączenie radia bezpośrednio z akumulatora zlikwiduje problem ale w moim odczuciu nie do konca. Cos z elektryką niewątpliwie jest nie tak! Być może jest to jakas duperela ale warto to sprawdzić.
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:07:11 wysłana przez Miche »

p_flori

  • Gość
Co nie tak z instalacją ?? (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 13-06-2005, 23:39:23 »
Jak dla mnie - zmasowany obwod  świateł pozycyjnych na radiu. Brzeczyk - zadziała wtedy gdy na obwodzie czujnika otwarcia drzwi pojawi się masa (oczywiście przy włączonych pozycyjnych). Inna możliwość to za duzo odbiornikow na jednym obwodzie, czyli +12V podpiete np pod zasilanie pozycyjnych i innych  świateł. Zachary ma rację - odepnij radio całkowicie i podepnij zasilanie pod akumulator bezpośrednio, lub pod obwod bezpiecznika napiecia niezależnego od stacyjki (alarm, oświetlenie wnetrza itp). Potem sprawdĂ�ź mase radia - czy jest "spieta" z masą samochodu. Co by nie za dużo naraz - na pewno zasilanie radia jest nie z tego obwodu, lub masa radia nie stąd, gdzie trzeba.
« Ostatnia zmiana: 09-06-2007, 12:09:19 wysłana przez Miche »


 

Beesafe.pl