Autor Wątek: korbka od szyby (F)  (Przeczytany 9413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

shady

  • Gość
korbka od szyby (F)
« dnia: 25-07-2005, 11:16:35 »
Witam czy moze mi ktos wytlumaczyc prosto jak wymontowac korbkępodnoszenia szyby w carinie.

Spro-ket

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #1 dnia: 25-07-2005, 12:54:20 »
Przy zamknietej szybie wkadasz cienki płaski  śrubokret miedzy tapicerke a rączkę - tak  żeby nie uszkodzić - i opierasz jego czubek o trzon rączki opuszczania szyby.  Nastepnie lekko odkrecając szybę powinieneć poczuć lekki opor spreżynki, ktora sama zeskoczy (niestety do  środka drzwi). Rączkę zsuwasz i (po odnalezieniu )spreżynkĂ�ę nakładasz za pamieci na rączkę,  żeby po skonczonej penetracji wnetrza drzwi wcisnąć rączkę zatrzaskując samoczynnie tą nieszczesną spreżynkę.

W mojej jest jak opisałem  -  prawdopodobnie tak jest i u Ciebie.

Powo 
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 17:03:50 wysłana przez Miche »

shady

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #2 dnia: 25-07-2005, 13:01:31 »
dzieki, jak wyjde z roboty to sprawdze :)

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #3 dnia: 25-07-2005, 17:56:01 »
Z tego co oglądałem EPC, konstrukcja wygląda znajomo.
Sprobuj w takim razie zrobić haczyk z cienkiego i sztywnego drutu ok. 1-1,5mm grubości. Sam haczyk też powinien być mały. Zaglądnij w jakić cudowny sposob pod korbe  żeby zobaczyć spreżynkę. Z jednej strony powinny wystawać jej dwie koncpwki, a z drugiej, na  środku trzpienia od korby, powinno być takie małe uszko tejże sprezynki. Sprobuj ją wyciągnąć za to ucho wspomnianym wyżej haczykiem.
W  Ładzie miałem tak samo i patent się sprawdzał.
Pozdro.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 17:08:37 wysłana przez Miche »
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

shady

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #4 dnia: 25-07-2005, 19:29:36 »

problem w tym ze tam nic nie widac, jest bardzo mala szczelina miedzy korbką a tapicerką, z drugiej strony nie chce sobie zniszczyc czegos jak na sile bede dlubal tam srubokretem. w cienkim schodzilo to znacznie prosciej, no ale to znacznie prostrzy samochod byl ;-) Zobaczymy jutro kolega sprobuje, moze on bedzie mial lepsze podejscie do tego.
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 17:06:05 wysłana przez Miche »

Spro-ket

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #5 dnia: 25-07-2005, 23:41:19 »
Przerabiałem to - i nawet lekko uszkodziłem sobie krawedź boczka.
Nie rob tego samego ! Nie zaglądaj tam - wyczuj to.
Uwierz  że spreżynka jest w kształcie kołka wokoł trzpienia (i to jest niedostepne) rączki wewnątrz drzwi.
Ale odchodzą od tego kołka dwie nożki wzdłoż tego trzpienia (kształt cos na wzor znaku omega)
 ... i jeśli zatrzymasz w miejscu jedną z tych nożek obracając rączkę opuszczania szyby to ona sama zeskoczy.
Jeśli trafisz na tą drugą to po prostu poczujesz opor i przeskoczy ci  śrubokret do tej właściwej nożki (a one są tylko dwie).

To jest jak seks - trudne tylko za 1 razem   :twisted:
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 17:22:29 wysłana przez Miche »

tco_tm

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #6 dnia: 27-07-2005, 22:57:15 »
Wez szmate, chwyc jej konce i naciagnij. Po ewentualnym ustaleniu z ktorej strony korbki jest "grzbiet" omegi, wsun naciagnieta szmate w szczeline pomiedzy korbke i tapicerke wlasnie z tej strony. Kilka ruchow szmata, jakbys chcial odpilowac i odciagnac korbke wystarczy. Jest to zdecydowanie najlepsza metoda. Trzeba uwazac, poniewaz sprezynka moze wystrzelic (chociaz najczesciej zostaje na korbce lub w szmacie) - nie polecam robic tego na trawie.

Spro-ket

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #7 dnia: 28-07-2005, 01:02:51 »
Powyższe jest zerżniete z książki napraw - przerabiałem to.
Szmatka przydaje się do otarcia wkurzonego czoła.
Spreżynka bedzie miała Cię w nosie.
Patrz wyżej
« Ostatnia zmiana: 08-06-2007, 17:05:25 wysłana przez Miche »

tco_tm

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #8 dnia: 28-07-2005, 03:24:41 »
Hyhy. Nie rob ze mnie idioty Sproket. Metoda sprawdzona w praktyce i zaluje, ze zdecydowalem sie na nia dopiero od niedawna, bo w sytuacji kiedy pomiedzy tapicerka i korbka jest malo miejsca, jest ona najlepszym sposobem na zdjecie korbki.

Co do ksiazki napraw (ja akurat przeczytalem ta porade w poscie innego forumowicza), to faktem jest, ze opisuje ona najlepsze metody napraw samochodu.

...

A tak w ogole to problem mnie juz nie dotyczy, bo zrobilem upgrade wszystkich szybek. :D

shady

  • Gość
korbka od szyby (F)
« Odpowiedź #9 dnia: 28-07-2005, 12:08:47 »
Cytat: tco_tm
A tak w ogole to problem mnie juz nie dotyczy, bo zrobilem upgrade wszystkich szybek. :D
ile Cie kosztowal ten upgrade?


 

Beesafe.pl