Toyota Klub
.: GARAŻ :. => Corolla => Wątek zaczęty przez: szpec w 02 Stycznia 2005, 11:42:03
-
Dwa miesiace temu kupiłem akumulator TOYOTA OPTIFIT .
Akumulator ten wyposazony jest w hydrometr pozwalajacy w łatwy sposób sprawdzic stan naładowania.Zielone oczko:stan naładowania zadowalajacy.
Czarne oczko:akumulator niedoładowany.
Jasne oczko: poziom elektrolitu niski.
Mój akumulator ma czarne oczko w związku z tym mam pytania;
czy kwalifikuje sie do składania reklamacji.
czy tego typu akumulatory mozna doładowywać.
Nadmieniam że duzo nie jeżdże.
Sprawdzałem, alternator ładuje. :?:
-
:lol: Widzę, że obskakujesz wszystkie moto fora...
-
Mało jeździsz i dlatego możesz mieć niedoładowany akumulator. A takie akumulatory można doładowywać bez problemu.
-
Spokojnie mozesz podładowac.
-
Wydaje mi sie ze "zielone oczko" powinno sie caly czas swiecic przynajmniej jesli akumlator nie ma kilku lat i nie jest rozładowany mysle ze mowa jest o akumlatorze tzw. bezobslugowym.
W nowym suzuki swifcie ( 2 latek) z tego co widze oczko swieci nieprzerwanie caly czas nawet jak w zimie stało tydzien nie ruszane.
SZPEC : a jak ci pali bez zadnego ladowania po dłuzszym 1-dniowym lub kilku dniowym postoju, - od kopa ?
-
Odpala bez problemu!
-
jutro spróbuje go podładowac :idea:
-
Podładowałem akumulator oczko swieci na zielono ,dzwoniłem do toyoty uzyskałem informacje ze w aku nie ma zadnej diody oraz jezeli mało sie jezdzi to trzeba co jakiś czas doładowac akumulator.Pozdrowienia :lol:
-
dokładnie, to nie aku swieci, tylko jak ty zaświecisz w oczko to powinienes zobaczyć barwęzieloną, no a jak padł to czerwona, jakas chemia 8)
-
powinienes zobaczyć barwęzieloną, no a jak padł to czerwona, jakas chemia
Tam jest po prostu pływak zielony o odpowiednio dobranej gęstości. Aku naładowany - elektrolit gęsty -pływak pływa i go widać. Aku rozładowany- elektrolit o zmniejszonej gęstości- pływak tonie i go nie widać (oczko czarne). Elektrolitu za mało - nie dotyka okienka - oczko białe (matowe).
To działa tak jak alkoholomierz do bimbru.