Toyota Klub
.: GARAŻ :. => Corolla => Wątek zaczęty przez: mamz w 28 Lutego 2005, 18:30:53
-
Witam,właśnie odebrałem nówke Corolke 1,6 3d i mam dwa pytania,może ktoś z Was sie z tym spotkał.
Lusterko kierowcy,po przekroczeniu 70 km/h zaczyna świszczeć,czy to tylko u mnie czy tak bywa,i jak temu zaradzic?
Druga sprawa to spalanie,średnio po mieście 10,6l,przejechałem juz 300 km,styl raczej spokojnie,ale nie przesadnie.
Czy takie spalanie to norma na początku? Czy może po jakimś czasie spadnie do 8-9,bo tyle powinien palic?
-
1,6 sedan r.p. 2004 - odebrałem w czerwcu. W jeździe po mieście teraz zima pali mi 7,6-7,9 litra. Mam co prawda już 13tys ale latem jak odebrałem to pierwszy bak wyjeździłem po mieście z klimą ( to tak jak teraz zima) i mieściłem sięw 8,5 litrach. Póżniej spadło do ok.7,5 po mieście (jeżdżębez szaleństw, ale nie jestem także zawalidrogą)
-
fakamaka,to coś jest nie tak!
-
Witam,właśnie odebrałem nówke Corolke 1,6 3d i mam dwa pytania,może ktoś z Was sie z tym spotkał.
Lusterko kierowcy,po przekroczeniu 70 km/h zaczyna świszczeć,czy to tylko u mnie czy tak bywa,i jak temu zaradzic?
Witam,
Mam Wagona 1,6 od jakiegoś miesiąca :)
Nie zauważyłem żadnych specjalnych świstów.
Druga sprawa to spalanie,średnio po mieście 10,6l,przejechałem juz 300 km,styl raczej spokojnie,ale nie przesadnie.
Czy takie spalanie to norma na początku? Czy może po jakimś czasie spadnie do 8-9,bo tyle powinien palic?
Mam przebieg 1500 km. Po Warszawie pali mi średnio 9,5 litra ale sporo stojęjednak w korkach. Średnia prędkość wychodzi poniżej 30 km/h, na trasie paliła jakieś 7,5.
Rozumiem że sprawdzasz na komputerze ? Najlepiej policz sam po zatankowaniu ile spaliła - może to przekłamanie komuptera.
Pozdrawiam,
Tombak
-
Sprawdzalem,komputer pokazuje prawie tyle samo co trzeba nalać,myśle ze moze przez te mrozy jednak.
Nic poczekam jescze do 2-3 tysiecy i zobaczymy,moze spadnie to spalanie.
Ale świszczącego lusterka nie popuszcze,ciekawe co powiedzą w ASO
-
Po Warszawie pali mi średnio 9,5 litra
Faktycznie w W-wie z reguły auta palą więcej z uwagi na korki. Ja poruszam sięcodziennie po Łodzi i Pabianicach - nie ma praktycznie "trasy" pomiędzy tymi miastami tylko można to ująć jako ruch miejski, ale jedzie sięw miarępłynnie, za wyjątkiem postoju na skrzyżowaniach. W korkach raczej nie stoję- nie bywam.
Natomiast świstu, żadnego nie mam, ale moje zimówki wydają fajny dźwięk po jeździe na czarnym asfalcie. Jednakże to już inna sprawa i nie wkurza mnie to. :D
-
no no dokładnie świszczą to mi opony i to co ciekawe letnie bardziej :evil:
a co do spalania to też dokładnie zależy na ile korków trafisz, czy w dany okresie udaje ci sie jeździc płynniej cze stoisz no i od stylu jazdy :wink: (niektórym 1,4 nie chce palić mniej niż 9 :lol: 8) ). Mnie pali: ciepło 7-8, zimno 8-9, trasa 6-7
-
ja mam E12 1.6 HB a spalanie wynosi średnio ok 12l/100. czy to dużo? moim zdaniem za dużo, ale jest zima i uważam to za rozsądny wynik.
auto mam od lipca ub. roku a ze spalaniem nie udało mi sięzejść poniżej 8 l. ale noga raczej cięzka i zapewne to jest powodem.
a co do lusterka to nie mam takich objawów jak Ty.
mam za to inny problem. strasznie parują mi szyby!! po przejechaniu 120 km, czujęsięjak w iglo!!! tyko przednia szyba czysta, a przednie boczne.... - małe okienka przez które widzętylko lusterka - nawet przy max nawiewie. jadęw piątek do serwisu i... może oni coś zaradzą. nie da sięz tym jeździć.
-
strasznie parują mi szyby!!
Masz klimę? A jak nie, to nawiew gorącego powietrza na przedią szybęnie pomaga ? Mnie jak zaparuje to klima w ciągu kilku sekund to niweluje, a najczęściej wystarcza mi nawiew na przednią szybę, a wtedy paruje tylko tylna szyba i to nie zawsze. Mógłbym co prawda zwiększyć temp. lub predkość dmuchawy, ale wtedy musiałbym jeździć w krótkim rękawku (do pracy i z pracy -27 km w jedną stronę- podczas jazdy zdejmujęwierzchnie okrycie, a auto nagrzewa sięw ciagu kilku minut).
-
klimęmam. ale problem raczej dotyczy obiegu powietrza.
przy włączonym obiegu wewnętrznym, ustawiłem nawiaw na max ciepło i full grzanie. było dość ciepło. nie mogłem wytrzymać. następnie zmieniłem nawiew na zimno - full grzanie, włączyłem obieg zewnętrzny i wiecie co?? dmuchawa wydobywała ciepłe powietrze.
dochodzędo wniosku, że problem leży właśnie w obiegu powietrza. a klima także niewiele pomaga w tym wypadku. to także próbowałem.
nadzieja w Ełckim serwisie, że znają sięna swojej robocie
-
Mi czasem paruje tylna szyba ale to tylko na poczatku jak wyjezdzam.Daje wiec(terza zima) na 3 dmuchawe i cieple powietrze na maxa,po jakichs 3 minutach zjezdzam do 2 lub 1 i temperature do letniej i tak juz zostaje do konca,obieg powietrza powinien byc oczywiscie otwatry bo inaczej szyby paruja odrazu.
W extremalnych przypadkach pomaga oczywiscie klima.
-
średnio po mieście 10,6l
to troche duzo. Moja spala okolo 9 litrow przy jezdie w miescie i staniu w korkach. Srednia okolo 34 km/h.
A co do swistu w lusterku to nic takiego nie mam, natomiast pojawia sie szum powietrza powyzej 100 z okolic drzwi bagaznika - HB 5d (cos na ksztalt niedomknietego okna).
Narazie zglosilem to w ASO i czekam na odpowiednie warunki pogodowe zeby przecwiczyc to na trasie.
Pozdro
-
OTIS - przestaw "nawiew powietrza" z zewnątrz (przełacznikiem pod radiem) bo jak bedziesz jezdził non stop z wewnetrznym nawiewem powietrza to raczej szyby beda sie "pociły". Pozdrawiam