Toyota Klub

.: GARAŻ :. => Yaris => Yaris Verso => Wątek zaczęty przez: Chlopak71 w 31 Maja 2015, 11:34:22

Tytuł: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Chlopak71 w 31 Maja 2015, 11:34:22
witam
pisze do was z zapytaniem czy mieliście jakieś problemy z kontrolką od włączonych świateł mijania ? ponieważ mój problem wygląda tak. Żona jeździ ciągle tojotka i nagle mówi że zapaliła jej się jakaś kontrolka od świateł ja patrzę o co kaman i mówię że ok jest że ta kontrolka powinna się świecić jak przekręcisz wajchę od świateł to pokazuje ci że masz światła zapalone a ona do mnie że wcześniej jej nie było :D ja mówię że niemożliwe ona jest zawsze no i w końcu ją przekonałem ale po paru dniach nagle kontrolka zaś zgasła i żona do mnie że kto miał racje :D że nie powinna się świecić :D no i aż sam zgłupiałem ale podejrzewam że cos tu gdzieś nie styka bo nawet w instrukcji jest napisane że ona informuje o zapalonych światłach postojowych/mijania.

toyotka ma licznik cyfrowy
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Lew2 w 31 Maja 2015, 19:25:39
Pierwsze pytanie, czy masz automatyczne światła? Czyli czy masz pozycję AUTO w pokrętle?
Drugie pytanie, czy masz włączone nieustanne świecenie światłami mijania (opcja w komputerze przestawiana przez TMP przy imporcie aut, żeby później móc wymieniać wypalone odbłyśniki na gwarancji  :cheesy:).

Toyota nie ma świateł postojowych - z tego co wiem "japończyki" (wiem, wiem to jest "turek") w ogóle nie mają postojowych. Lampka pozycyjnych jest zielona i informuje, że zapalone są pozycyjne - wtedy również przygasają zegary (zależnie od ustawienia). Nie ma żadnej kontrolki włączonych światłach mijania.
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Chlopak71 w 31 Maja 2015, 22:27:02
Nie no nie ma pozycji Auto to jest fura z 2002 roku
W komputerze to chyba tam się nic specjalnie nie da zmienić chyba ze cos więcej mi na ten temat możesz napisać
No a co do świateł postojowych czyli pozycyjne to tak jak piszesz jak przekręcę wajchę o jeden stopień to zapalają się one i zegary przygasają i od razu zapalała się ta kontrolka no i później przekręca się na stopień 2 czyli światła mijania ale właśnie w tym sęk że wcześniej nie działała ta kontrolka ostatnio podziałała i zaś nie działa a chyba powinna.
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: mechu w 31 Maja 2015, 22:37:09
fura z 2002 roku



To raczej nie masz verso bo ono jest produkowane od 2009r
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Darek Toyota w 31 Maja 2015, 22:51:01
Wymień żaróweczkę w liczniku.
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Robsajson w 31 Maja 2015, 22:52:21
fura z 2002 roku



To raczej nie masz verso bo ono jest produkowane od 2009r
Ma Verso ale Yarisa  :-)
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Chlopak71 w 31 Maja 2015, 22:55:50
no właśnie może nie dopracowałem pytania

toyota yaris verso 2002r. 1.4 D4D
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Robsajson w 31 Maja 2015, 22:59:32
Tak jak kolega wcześniej napisał.
Sprawdź żarówkę w liczniku.Czyżby użytkowniczka auta miała na imię Marlena?  :o
Tytuł: Odp: Lampka kontrolna świateł postojowych
Wiadomość wysłana przez: Chlopak71 w 31 Maja 2015, 23:20:46
nie nie nie marlena

no dobra trzeba będzie się zabrać za wyjecie tych liczników