Toyota Klub
.: GARAŻ :. => Yaris => Wątek zaczęty przez: tradeitdamn w 17 Listopada 2017, 18:31:31
-
Czy ktoś orientuje sie dlaczego może nie działać w Yarisie 2 kostka elm327 po blutucie? W innych autach smiga jak złoto, w Yarisie po wpieciu nie dostaje zasilania bo nie swieca sie zadne diodki. Probowałem 2 rozne kostki i lipa. W serwisie czytnik kodów po kablu zadziałał bez problemów wiec złącze jako tako działa.
Potrzebuje odczytac jeden bład i chce to zrobić bez wizyty w serwisie :|
-
A zapłon włączyłeś?
-
tak :)
-
Zmierz miernikiem napięcie na OBD pin 16 (+) a karoseria, ma być napięcie akumulatora (z zapłonem włączonym).
Sprawdź, na którym pinie ma masę interfejs, a na którym OBD. Zwykle to są piny 4 i 5, ale może masy mijają się (np. interfejs ma tylko pin 4, a OBD pin 5).
Może odpowiedni bezpiecznik trzeba sprawdzić.
To że inny interfejs działał, to nie koniecznie dobry argument, on mógł mieć własne zasilanie, a "kostka" musi mieć zasilanie z OBD.
-
U mnie w Yarisie 2 z 2011, Obdlink LX dziala bez problemu.
-
@arturp a możesz wkleić fotke twojej kostki obd lx? bo ja mam jakeis takie zwykłe chinole po 30zł a ten lx widze ze kosztuje 10x tyle. moze dlatego nie mam zasilania?
-
Pelno zdjec jest w internecie. To ten :
(https://www.scantool.net/media/catalog/product/cache/1/image/650x/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/l/x/lxbt_main_st_20140630.png)
-
Heeh znalazlem przyczyne. Odtlutowany jeden pin we wtyczce. Po 5 latach naprawione :D