Toyota Klub
.: GARAŻ :. => Camry => Camry TNGA => Wątek zaczęty przez: bazi w 03 Stycznia 2020, 18:35:04
-
Przedsiębiorca Toyota Motor Poland Company Limited Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody marki Toyota Camry, wyprodukowane w Japonii od 21.08. do 06.09.2019 r., są wyposażone w pasy bezpieczeństwa, które posiadają dwa rodzaje mechanizmów blokujących. Jeden z nich mógł zostać nieprawidłowo zmontowany. W przypadku określonego typu wypadku, sytuacja taka może powodować niewłaściwie unieruchomienie pasażera, zwiększając tym samym ryzyko odniesienia obrażeń.
Kampanią naprawczą objętych jest w Polsce 111 samochodów.
Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele objętych kampanią samochodów będą zapraszani do Autoryzowanych Stacji Obsługi, w celu sprawdzenia oraz ewentualnej wymiany pasów bezpieczeństwa.
https://www.uokik.gov.pl/powiadomienia.php?news_id=16079
-
O, to mój się nie łapie :song:
-
Mój już tak :)...
Pompa wspomagania... pasy... spada jakość w tej Japoni...
-
E tam .. Choroby wieku dzieciecego i tyle.
-
E tam .. Choroby wieku dzieciecego i tyle.
W czym choroby wieku dziecięcego ? W modelu, który jest na rynku od trzeci rok, tylko u nas go wprowadzili z dwuletnim opóźnieniem i wielką pompą ?
Co jednak trzeba oddać Japończykom, to względem europejskiej konkurencji mają tych akcji jakby ciut mniej ;)
-
Teraz inaczej podchodzi się, do procesu projektowania i cyklu życia produktu to nie tylko kwestia samochodów czy nawet fizycznych przedmiotów, nawet oprogramowanie jest wytwarzane w taki sposób. Zaletą jest to, że szybciej dostarczane są rozwiązania dla klienta, do tego dostarczane są nieco taniej i w bardziej opłacalny sposób.
A tak bardziej w temacie, ja i tak Toyote szanuję za to, że przy takich problemach rzadziej od innych firm chowają głowę w piasek tylko reagują. Wykryli na kontroli jakości pewne problemy i robią akcje serwisowe. Honda np. przy problemach z poduszkami powietrznymi, robiła wszystko, żeby nie brać problemu na siebie mimo, że pojawiały się już przypadki śmiertelne.
Miałem Avensisa T27 z 2.2 D-Cat, w którym były problemy z uszczelką pod głowicą. U mnie problem pojawił się po gwarancji i Toyota naprawiła silnik na swój koszt, a nie byłem nawet pierwszym właścicielem auta.
-
Nie to żebym tłumaczył Toyotę, ale w dobie globalizacji marki takie jak Toyota stają się skladaczami, a nie producentami.
Projektują model i wysyłają w świat zapytania na dostawę części... i mamy efekty.
To dotyczy każdej marki.
-
Sorry ze odkupuje, ale na moj woz wyprodukowany w kwietniu 2019 nie ma akcji serwisowej. Cos pomylilem?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
a sprawdzałeś :
https://www.toyota.pl/service-and-accessories/kampanie-serwisowe
Kampania jest na egzemplarze od sierpnia do września