Toyota Klub
.: GARAŻ :. => Carina => Wątek zaczęty przez: jozef01 w 05 Czerwca 2005, 20:16:59
-
Tak mnie trochochęzaintrygował następujący temat: z czego wynikają różnice mocy?
Czy różnią sięjakoś znacząco elektroniką, może nieco samym silnikiem (inne wałki, jakieś niuanse w głowicy)? Zastanawiał sięktoś z Was nad tymi różnicami?
Temat wziął sięstąd, że przejechałem siękumpla Cariną 1,6 - 115KM, ja mam 99KM i wierzcie mi różnica jest i to znaczna! Zastanawiam sięczy jest jakiś prosty (czyt. mało kosztowny!) sposób na dodanie tych 16 kucy?
-
może LPG wywal :-DD
pozdro krzysiek
-
szukałem kiedyś odpowiedzi na to pytanie ale w literaturze znalazłem tylko zapisy co co mocy ale bez żadnych szczegółów
-
byla jeszcze wersja 107 konna - tak zeby bylo ciekawiej :D
-
Tak mnie trochochęzaintrygował następujący temat: z czego wynikają różnice mocy?
Czy różnią sięjakoś znacząco elektroniką, może nieco samym silnikiem (inne wałki, jakieś niuanse w głowicy)? Zastanawiał sięktoś z Was nad tymi różnicami?
Temat wziął sięstąd, że przejechałem siękumpla Cariną 1,6 - 115KM, ja mam 99KM i wierzcie mi różnica jest i to znaczna! Zastanawiam sięczy jest jakiś prosty (czyt. mało kosztowny!) sposób na dodanie tych 16 kucy?
Kiedyś miałem 1,6 115 konną, a teraz 1,6 107 konną i potwierdzam że różnice są i to spore między tymi dwoma wersjami - na plis dla 115. To co udało mi sięzauważyć to napewno w tej 115 konnej jest inny kolektor wydechowy- dłuższe są "barany" niż w tej 107, dla ciekawości dodam że totyota w ave np. z 2001 roku powróciła do kolektrora wydechowego takiego jak w 115 konnej carinie. Efekt jest taki że 107 konna ma bardzo nieprzyjemne brzmienie i jest głośniejsza niż 115.
A z tego co udało mi siędowiedzieć to pirorytetową sprawą w modyfikacji silnika ze 115 na 107 KM jest sam układ elektroniki. Jeżeli chodzi o parametry czujników itp. są takie same w obu wersjach. Zamysłem inżynierów toyoty było zwiększenie momentu obrotowego kosztem mniejszej ilości KM i co za tym idzie redukcja spalania. Jednakże nie znalazłem żadnego wiarygodnego źródła które by to potwierdzało.
-
Witam
a ja w dalszym ciagu nie wiem ilu konnym silnikiem dysponuje moja Carinka. Chyba LB jednak to nie jest ale tego tez nie wykluczylem na 100% moze ma ktos fotke na ktorej widac sonde lambda na kolektorku, bo albo ja zle patrze albo jej poprostu nie mam a to by wskazywalo chyba na 115 konny slilnik?
Pozdro
Kuba
-
a to by wskazywalo chyba na 115 konny slilnik?
Na 99% masz 115 konną.
-
To były 115 LB ?
-
Nie 115 bez LB
-
Zakładając że nie było 115 LB można sobie odpowiedzieć następująco:
115 - silnik bez LB
107 - silnik LB ( LB to nie tylko Czujnik Spalania Ubogiej Mieszanki ale też inny kolektor dolotowy dostosowany do dawkowania różnej ilości powietrza - specjalne zawory i kanały dolotowe ) , inny kolektor wydechowy.
99 - to już chyba była końcówka produkcji Cariny - w LB zmniejszono moc aby dostosować go do zaostrzonych norm emisji - tak mi sie przynajmniej wydaje.
Pozdrawiam
-
Ale ja mam 107 bez LB, no chyba że 99
-
Ale ja mam 107 bez LB, no chyba że 99
a skad wiesz ze masz bez LB?
-
Ale ja mam 107 bez LB, no chyba że 99
a skad wiesz ze masz bez LB?
A skąd wiesz że nie masz 115 koni :-DD :-DD :-DD
-
LB były w Polsce nie oferowane, a i brak u mnie czujnika LB.
-
Kryspin wysłałem ci zdjęcia tego czujnika może za szybko jak coś daj znać do kogo wysłać
-
Ja swoją Carinękupiłem od gościa, który sprowadził ją z Holandii... i w papierach stało: 1,6LB 73KW (czyli należałoby tłumaczyć 1,6 na zubożoną mieszankęi moc 99KM). Co do zapisu LB, nie wiem czy holendrzy nie rozumieli L ift B ack. U mnie czujnika zubożonej nie ma, poza tym auto lata na standardowych świecach o odstępie elektrod 0,8mm.
-
Witam
Zamieszczam fotki czujnika LB podesłane przez Włodka
(http://www.bytephoto.com/photopost/data/500/4795LB_11.JPG)
(http://www.bytephoto.com/photopost/data/500/4795LB_22.JPG)
:athunbsup