Toyota Klub

.: GARAŻ :. => Corolla => Corolla Verso => Wątek zaczęty przez: harc2000 w 26 Lutego 2021, 10:36:16

Tytuł: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: harc2000 w 26 Lutego 2021, 10:36:16
Cześć,
W kupionej przeze mnie Verso są przednie światła przeciwmgielne, ale na manetce świateł jest tylko opcja włączenia tylnych przeciwmgielnych. Podejrzewam że przednie zostały już dodane po zakupie auta. Macie pomysł gdzie znaleźć włącznik, jak to serwis montujący mógł rozwiązać??
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: bazi w 26 Lutego 2021, 10:38:13
a sprawdzałeś, czy włączenie tylnych świateł zapala  jednocześnie przednie ?
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: harc2000 w 26 Lutego 2021, 10:39:17
Sprawdzałem - nie włącza.
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: bazi w 26 Lutego 2021, 10:51:51
a czy one w ogóle są podłączone ? czy przewody do nich idą ?
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: Krisman w 26 Lutego 2021, 10:54:32
A nie są to dołożone dzienne? Ma twoja wersja dzienne ori?

Wysłane z mojego BAH-L09 przy użyciu Tapatalka

Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: marekw w 26 Lutego 2021, 21:59:08
a sprawdzałeś, czy włączenie tylnych świateł zapala  jednocześnie przednie ?
ten sam włącznik, tyle że jeszcze raz do przodu
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: harc2000 w 01 Marca 2021, 10:46:29
1. Sprawdziłem - w przeciwmgielnych siedzą żarówki, dochodzi przewód. Na kostce nie pojawia się napięcie przy żadnym ustawieniu manetki świateł.
2. Manetka ma tylko 1 pozycje przeciwmgielnych - tylne. Nie da się "pchnąć" dalej.
3. Raczej nie są to dzienne. W każdym razie nawet jeżeli są dzienne to tez nie da się ich włączyć.
4. Bezpieczniki sprawdzone.
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: josef w 01 Marca 2021, 14:23:22
Prawdopodobnie przednie przeciwmgłowe są dodane. Nie pozostaje nic innego, jak szukać, w którym miejscu kończy się przewód, który dochodzi do tych świateł. Dodany przewód nie będzie w wiązce fabrycznej, a obok, co powinno ułatwić poszukiwanie tego przewodu. Dla pewności, że to są światła dodane, możesz próbować ustalić, czy to są oprawki oryginalne, choć niewykluczone, że dodane oprawki też mogą być oryginale, np. ze szrotu.
Poza tym, jeśli to miałyby być światła dzienne, to zgodnie z przepisami po ich włączeniu powinny być wyłączone światła mijania.
Tytuł: Odp: Przednie światła przeciwmgielne - gdzie włącznik?
Wiadomość wysłana przez: exground w 11 Kwietnia 2021, 16:26:03
Fragment  instrukcji: "W celu włączenia odpowiednich świateł przeciwmgielnych należy przekręcić pierścień na dźwigni przełącznika świateł głównych i kierunkowskazów przy włączonych światłach pozycyjnych lub mijania.
Pozycja 1? Przednie światła przeciwmgielne - o włączeniu  przednich świateł przeciwmgielnych informuje lampka kontrolna na tablicy przyrządów.
Pozycja 2? Przednie  światła  przeciwmgielne i tylne światło przeciwmgielne.
O włączeniu przednich świateł przeciwmgielnych i tylnego światła przeciwmgielnego informują lampki kontrolne na tablicy przyrządów.
Z chwilą  wyłączenia wszystkich pozostałych świateł, przednie i tylne światła przeciwmgielne zostaną również automatycznie wyłączone.
Z chwil? wyłączenia świateł mijania tylne światło przeciwmgielne nie zapali się już automatycznie po ponownym  włączeniu  świateł mijania.
W celu włączenia tylnego lub przedniego i tylnego światła przeciwmgielnego razem należy ponownie przekręcić pierścień na dźwigni przełącznika świateł głównych i kierunkowskazów przy włączonych światłach pozycyjnych lub mijania".