Toyota Klub

.: GARAŻ :. => VAN => Wątek zaczęty przez: apgw w 03 Września 2025, 14:28:05

Tytuł: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: apgw w 03 Września 2025, 14:28:05
Cześć,
         Czy ktoś ma schemat jak zdjąć tapicerkę drzwi tylnych w Sienna 2006r.? Drzwi lewe nie otwierają się w ogóle, silniczek puszcza drzwi ale jakieś zabezpieczenie jest jeszcze które je trzyma. Podejrzewam zerwaną linkę. Próbowałem z odłączeniem aku, poprzez przycisk w klapie paliwa i nic. Więc muszę zdjąć tapicerkę aby zobaczyć co tam się zdarzyło. Nie chciałbym za bardzo zniszczyć tapicerki dlatego prośba o wskazówki jak to zdjąć? A może ktoś miał podobny problem i mógłby się z tym podzielić?

Pozdrawiam apgw
Tytuł: Odp: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: dzejdzej007 w 03 Września 2025, 15:06:04
https://www.youtube.com/watch?v=j0hirBoBBos
Tytuł: Odp: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: apgw w 03 Września 2025, 16:02:59
Czyli bez otwarcia drzwi tapicerki nie zdejmę aby jej nie uszkodzić .... :-(
Tytuł: Odp: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: dzejdzej007 w 03 Września 2025, 16:21:48
Coś tam się jednak da zrobić bez uszkodzeń:

https://www.youtube.com/watch?v=6L1_0DmEVyI
Tytuł: Odp: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: apgw w 05 Września 2025, 12:31:05
Dzięki,
     Rozebrałem to ale to i tak nic nie dało. Nadal sytuacja taka że jak z przycisku otwieram drzwi to tak jakby chciał je otworzyć ale nie może bo coś je blokuje. Aż widaćpo drzwiach że się delikatnie ruszają jednak jakieś zabezpieczenie nie puszcza. Miał ktoś może coś podobnego i podpowiedziałby jak sobie z tym poradzić? A może zna ktoś warsztat w okolicy Legionowa? To moja pierwsza toyota :-)
Tytuł: Odp: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: zorian2 w 05 Września 2025, 18:40:44
Wgramol się od środka z latarką, lusterkiem i pensetą i spróbuj wypatrzeć czy jakiś przedmiot nie siedzi w zatrzasku.
Tytuł: Odp: Problem z drzwiami tył (zerwana linka).
Wiadomość wysłana przez: corollafan1 w 11 Września 2025, 15:24:07
Te objawy wyglądają jakby blokada mechaniczna trzymała drzwi. Skoro silnik ciągnie i widać, że blacha lekko pracuje, to faktycznie coś może siedzieć w zamku. Warto spróbować właśnie od środka, tak jak pisze kolega, z latarką i cienkim narzędziem, żeby zajrzeć w okolice zatrzasku.