Toyota Klub
.: GARAŻ :. => C-HR => Wątek zaczęty przez: Greska w 25 Grudnia 2025, 19:56:59
-
Mam nową C-HR z października 2025 w wersji GR Sport + pakiet Tech. Fabrycznie mam elektrycznie otwieraną klapę bagażnika, ale niestety brak otwierania bezdotykowego czyli "kopnięciem".
W poprzedniej Yaris Cross była taka funcjonalność. Szok, w aucie za ponad 170kk Toyota wycięła to pozyteczne udogodnienie.
Pytanie do Szanownych forumowiczów, czy jest możliwe dołożenie czujnika "kopnięcia"? Czy ktoś to może zrobił?
Pozdrawiam, Wesołych Świąt!
-
Może się mylę ale bezdotykowe otwieranie klapy było realizowane przez zestaw z innej firmy niż toyota.
Ja dokupiłem po roku do chr 1 gen zestaw i tam była opcja otwierania bezdotykowego ale to była jakaś inna firma a montowany był w serwisie toyoty.
-
Szok, w aucie za ponad 170kk Toyota wycięła to pozyteczne udogodnienie.
no popatrz, a ja w Corolli Style za 140kk to mam. Ale ... nie używam, bo do tego potrzebny jest bezkluczyk, który wyłączyłem. Sąsiedzi nie i to do nich się włamują.
-
Akurat w tej kwestii się wypowiem, ponieważ zakupiłem pełen zestaw elektrycznych siłowników wraz z modułem "kopniecia", wprawdzie do jedynki, ale tu o moduł chodzi. Jest on banalnie prosty. i można go zamontować w absolutnie każdym aucie. Ma 4 przewody: masa, plus stały i po zapłonie oraz jeden przewód sygnałowy, który wpina się po prostu do przewodu sygnałowego przycisku w klapie. Jedyna trudność, to sprawdzić, który przewód jest sygnałowy po naciśnięciu przycisku i do niego się podpiąć. Tyle.