Autor Wątek: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?  (Przeczytany 21421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chojnac

  • Gość
pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« dnia: 26-05-2006, 12:51:22 »
Przymierzam się do zakupu nowej Yariski i mam problem z wyborem zabezpieczenia przeciw kradzieży.
Domyślnie samochód oferowany jest z immobilizerem fabrycznym, jednak w ofercie dilera są 3 dodatkowe zabezpieczenia - alarm, blokada skrzyni i dodatkowy immobilizer. Ostatnie dwie opcje są w połowie ceny alarmu.

No i teraz moje pytanie, czy jest sens zakładać alarm czy tez wsiąść blokadę skrzyni biegów lub immobilizer? Jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań?

Podobno wszystkie 3 opcje są akceptowane przy ubezpieczeniu. Jednak jakieś dodatkowe zabezpieczenie trzeba mieć aby ubezpieczyć samochód.

JuJinn

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #1 dnia: 26-05-2006, 13:18:06 »
Ja chyba bym sie sklanial w strone blokady skrzyni biegow. Moim zdaniem moze sprawic najwieksze problemy zlodziejowi, chyba ze przyjedzie laweta ;/

Ankra

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26-05-2006, 14:41:23 »
zdecydowanie blokada, na alarm juz nikt nie reaguje

Admin

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #3 dnia: 26-05-2006, 14:52:03 »
W ASO to bym nic nie zakładał bo to nie ma sensu, zakładają standardowo do wszystkich, jak wiesz jak jest podłaczony w jednym wiesz jak jest we wszystkich. Wynegocjuj coś innego a alarm i blokade załuz w innym zakładzie najlepiej zaufanym ;)

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #4 dnia: 26-05-2006, 15:01:19 »
Bez zabezpieczenia nie ubezpeczy, bez ubezpieczenia troche strach wyjechać.
Ja bym brał blokadę skrzyni.Tak też zrobilem.Na alarm nikt nie reaguje, a potrafi denerwować człowieka.A blokadę skrzyni jak ci się chce zakładasz, jak nie to nie.

chojnac

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #5 dnia: 26-05-2006, 15:45:17 »
A jak w yarisie wyglada taka blokada? Czy jest bardzo upierdliwa w użytkowniu?

mugger

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #6 dnia: 26-05-2006, 15:46:49 »
z tą blokadą... to prawdę mówiąć też kiepskie zabezpieczenie, nie wiem jak to jest w waszych yarisach, ale z tego co w jednym widziałem to wiele żeby ją ''zdjąć'' czasu i umiejętnośći nie trzeba  ;)

wojti

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #7 dnia: 26-05-2006, 15:49:35 »
Bierz co najtańsze. Od czego masz AC... Jak będą mieli ukraść to święty boże nie pomoże...

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #8 dnia: 26-05-2006, 16:11:13 »
Ubezpiecz w Alianz tam wystarczy dla nowego YII fabryczne jedno zabezpieczernie immobilizer .
« Ostatnia zmiana: 26-05-2006, 16:14:59 wysłana przez bis24 »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #9 dnia: 26-05-2006, 16:33:45 »
Z tego co wiem, montaż czegokolwiek poza ASO= utrata gwarancji.
Ja założyłem : alarm (zapłaciłem) z kod pinem immobilizera, blokadę skrzyni biegów (wynegocjonowana), pstryczek odcinający zapłon (wynegocjonowany), znakowanie samochodu (zapłaciłem). Więcej zabezpieczeń diler już nie miał w ofercie ;D
E18_Prestige_MultidriveS

adi

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #10 dnia: 26-05-2006, 17:29:29 »
w corollach zakaldaja blokady skrzyni ktora odblokowuje sie z pilota i jest zalozona tak ze trzeba by pol silnika rozebrac zekomo tylko ciekawe jak oni sami ja zakladaja;p do tego tez podobno nei da sie sygnalu namierzyc z pilota hehe....

ciekawe jak to w yarku.... tak jak ktos wczesniej napisal jak beda chcieli to i tak ukrada bo zawsze moga cie wysadzic z fury na swiatlach 8)

Meteor

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #11 dnia: 26-05-2006, 18:42:23 »
Wszystko zależy od tego czego naprawdę oczekujesz. Jeśli zależy Ci tylko na czymkolwiek do ubezpieczenia to załóż blokadę, razem z fabrycznym immo wystarczy na AC.
Inna sprawa jeśli chcesz naprawdę zabezpieczyć auto. W takim przypadku zastanów się nad taką opcją:
- zabezpieczenie elektroniczne (alarm - nie zakładany w ASO) - po to żeby zasygnalizował zdarzenie czyli otwarcie drzwi, włączenie stacyjki itp
- radiopowiadomienie (zasieg zależny od miejsca garażowania) po to żeby Cię powiadomic, nie okłamujmy sie na syrenę już naprawdę niewielu reaguje (najtańsze od 150 zł)
- zabezpieczenie mechaniczne - po to żeby opóźnić i dać Ci czas na rekację. Blokadę powinno być widać że jest ale nie powinno być widać jaka to jest. Gdyby była opcja do wyboru zamek w blokadzie (trzpieniu) lub obok, weź z zamkiem w trzpieniu.
W razie potrzeby napisz lub zadzwoń wyjaśnię szczegóły. Aha i nie zgadzam się z argumentacją że nie opłaca się trochę zaiwestować w zabezpieczenia bo jak będą chcieli to i tak ukradną. Zgodnie z tym to najlepiej w ogóle nie zamykać i zostawić jeszcze kluczyk w stacyjce - po co ma się złodziej męczyć .... :D
Pozdrawiam

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26-05-2006, 19:03:26 »
w corollach zakaldaja blokady skrzyni ktora odblokowuje sie z pilota
mechaniczną ??? czy raczej elektroniczną ?
E18_Prestige_MultidriveS

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #13 dnia: 27-05-2006, 10:28:08 »
Elektroniczna jest o wiele lepsza ale i drozsza. Najlepiej obydwie heh zlodziej chyba sam niewiedzialby o co chodzi? Ja oprocz blokady zalozylem jeszcze pstryczek (odciecie paliwa) za 50pln. I szczerze mowiac osobiscie bardziej licze na ten pstryczek niz na blokade

pozdrawiam
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

wojti

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #14 dnia: 27-05-2006, 12:59:26 »
Aha i nie zgadzam się z argumentacją że nie opłaca się trochę zaiwestować w zabezpieczenia bo jak będą chcieli to i tak ukradną. Zgodnie z tym to najlepiej w ogóle nie zamykać i zostawić jeszcze kluczyk w stacyjce - po co ma się złodziej męczyć .... :D

Aby otrzymać odszkodowanie niezbędny jest komplet kluczy, więc zostawienie w stacyjce to przesada. ;) Żadne zabezpieczenia nie są w stanie uniemożliwić kradzież samochodu. Mogą jedynie udaremnić przejazdzkę podwórkowym gnojkom. Zorganizowane grupy kradnące na zamowienie czy częsci i tak sobie z tym wszystkim poradzą. AutoCasco rozwiązuje problem.  A jeśli chodzi o blokade skrzyni w Y1 to jestem ciekaw jak to jest tam rozwiązane, bo cała konstrukcja drążka jest strasznie "delikatna".


 

Beesafe.pl