Autor Wątek: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?  (Przeczytany 21430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dar

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #15 dnia: 27-05-2006, 15:24:01 »
AC rozwiązuje sprawę?ginie ci auto latasz po policjach ,inspektoratach itp,a potem miesiącami czekasz na kasę,a twoje auto okazuje się jest dużo mnie warte niż myślałeś.to jest rozwiązanie problemu?a jak ktoś ci wyciągnie kluczyki z kieszeni lub wlamie do mieszkania,to uważasz że odzyskasz pieniądze?moja znajoma miała taką przygodę,wracała z dzieckiem  z przedszkola,a w jej renówce dwóch gości coś majstruje.nie odpalili auta,bo miała immobilizer transporderowy.skąd wzieli kluczyki?z jej mieszkania.włamali się .pracowałem w tej branży i wiem,że to skrajna gupota twierdzić ,ze nie można zabezpieczyć dobrze  samochodu.auto trzeba ukraść szybko,a nie godzinami w nocy grzebać w elektryce.poza tym po co kraść zabezpieczone auto jak obok stoi yarek ganiusza co uważa,że wszystko można ukraść więc nawet drzwi nie zamyka.takie myślenie tylko ułatwia się sprawę złodziejom.niestety trzeba to robić kompleksowo czyli drogo.taki kraj tacy ludzie(pokolenie JPII?).ps nigdy nie zginął samochód z immobiliserem transponderowym(który montowałem),trudno go zidentyfikować,nawet znależć pętle indukcyjną.te zorganizowane gangi to w większości zwykłe obszczymury z łamakami i kompami od konkretnego auto,nie róbcie z nich super fachowców od zadań niemożliwych,a zorganizowane to oni mają to całe upłynnianie trefnego towaru

wojti

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #16 dnia: 27-05-2006, 15:54:25 »
Zgoda, w takim razie jak zabezpieczyć samochód przed wciągnięciem na lawetę? Dużą część aut kradnie się właśnie w ten sposób. pozdro

darku

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #17 dnia: 27-05-2006, 20:20:41 »
Kolego chojnac  jesli nie chcesz aby ukradli Tobie auto to jest taka firma ktora nazywa sie interblock i ona produkuje prawdziwe blokady skrzyni biegow(elektryczne z elektromagnesem montowane na skrzynie biegow i zaslepiane kulkami ktorych w zaden sposob nie da sie rozwiercic) a nie jak pisza tutaj blokady drazka zmiany biegow:) . Pozdrawiam

CarinaGTI

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #18 dnia: 28-05-2006, 02:00:01 »
ja u siebie mam w sumie 4 rozne zabezpieczenia, nie liczac AC, i spie sobie spokojnie, autko zawsze w garazu :)

Darus

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #19 dnia: 28-05-2006, 07:52:58 »
Kolego chojnac  jesli nie chcesz aby ukradli Tobie auto to jest taka firma ktora nazywa sie interblock i ona produkuje prawdziwe blokady skrzyni biegow(elektryczne z elektromagnesem montowane na skrzynie biegow i zaslepiane kulkami ktorych w zaden sposob nie da sie rozwiercic) a nie jak pisza tutaj blokady drazka zmiany biegow:) . Pozdrawiam

Pamiętaj, że każde zabezpieczenie nawet to najlepsze jest do złamania. Jakby nie było to czemu kradną Porsche? Mercedesy? BMW?  :D Trzeba jedynie "odstraszać" przed laikami... bo profesjonalista jak się dorwie to wszystko niestety ukradnia  :(

dar

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #20 dnia: 28-05-2006, 08:48:49 »
panowie powielacie mity.po pierwsze nikt nie będzie kradł yarisa na lawetę,za dużo zachodu ,po drugie nie ma opcji,aby ukraść z ulicy nowego merca bez pomocy serwisu lub lawety(po co tzw wyspecjalizowane gangi tłuką ludzi,wywalając ich z auta),ale i tu mozna założyć czujnik przechyłu reagujący na ruch wzdłużny.a że pojazdy giną,często sam właściciel pomaga w tym ,a potem sam rozgłasza plotki jacy fachowcy mu zrobili auto.myśląc tymi kategoriami stańcie przed drzwiami własnego domu i policzcie zamki,dużo nie?po co przecież dla fachowca to żaden problem i jak się uprze...ps kupujcie mniej części na giełdach ,allegrach itp,a problem zniknie ,bo popyt generuje podaż

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #21 dnia: 28-05-2006, 09:45:00 »
Witam!

Immobilizer transporderowy- ile cos takiego kosztuje jaki jest czas i koszt montazu?

                                                                                                   Pozdrawiam


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

wojti

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #22 dnia: 28-05-2006, 11:50:59 »
nikt nie będzie kradł yarisa na lawetę,za dużo zachodu
Mojej sąsiadce właśnie tak ukradli.
ale i tu mozna założyć czujnik przechyłu reagujący na ruch wzdłużny.
I co to da? bo niebardzo rozumiem...

darku

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #23 dnia: 28-05-2006, 20:40:29 »
Po pierwsze: temu kto da rade ukrasc autko z prawdziwa blokada skrzyni biegow czyt. interblokiem (montowana na skrzynie w komorze silnika) stawiam piwko do konca zycia ;) .
Po drugie: czujnik przechyłu to dobra rzecz bo jesli auto jest wciagane na lawete to alarm sie właczy ale jak wiadomo i jak tutaj pisza to kazdy alarm moga spece ot tej dziedziny unieszkodliwic ;) .
Pozdrawiam.

darku

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #24 dnia: 28-05-2006, 20:45:20 »
A co do "Immobilizera transporderowego" to po co  na cos takiego wydawac kase jesli wystarczy dobrze załozony i dobrze ukryty tzw. wyłacznik zapłonu:)

TTASZT

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #25 dnia: 29-05-2006, 07:55:58 »
Witam, ja w swoim Yarisie mam zamontowaną elektroniczną blokadę skrzyni biegów i jedno jest pewne wygoda niesamowita. Co do skuteczność to PZU daje 40% zniżki na AC od kradzieży. To tyle samo co GPS. Mój ubezpieczyciel z PZU bardzo się zdziwił ale sprawdził i to prawda. Oczywiście zgadzam się że jak mają ukraść to ukradną.

chojnac

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #26 dnia: 29-05-2006, 08:47:31 »
Czy montowanie różnych zabezpieczeń poza ASO w NOWYM samochodzie nie powoduje utraty gwarancji ?

JuJinn

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #27 dnia: 29-05-2006, 10:01:24 »
Nie nie powoduje utraty gwarancji. Ale w aso moim zdaniem takich rzeczy lepiej nie montowac...

chojnac

  • Gość
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #28 dnia: 29-05-2006, 10:05:49 »
To w takim razie jakie zakłady montujące alarmy mogli byście polecić w Warszawie ?

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pytanie: alarm, blokada skrzyni czy immobilizer ?
« Odpowiedź #29 dnia: 05-06-2006, 19:35:52 »
Witam, ja w swoim Yarisie mam zamontowaną elektroniczną blokadę skrzyni biegów i jedno jest pewne wygoda niesamowita. Co do skuteczność to PZU daje 40% zniżki na AC od kradzieży. To tyle samo co GPS. Mój ubezpieczyciel z PZU bardzo się zdziwił ale sprawdził i to prawda. Oczywiście zgadzam się że jak mają ukraść to ukradną.

Witam!

Zastanawiam sie nad jakimś zabezpieczeniem, i ta blokadada wydaje sie interesujaca a jeszcze bardziej ta zniżka ;D ;D ;D.........

Mam pytanie?

1. Czy ktoś ma doświadczenie z ta blokada?
2. Jaki jest orientacyjny koszt i czas zalożenia?
3. Czy tą zniżke można laczyć ze zniżkami za bez szkodowa jazde?

 


                                                                                               Pozdrawiam ;D ;D


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.


 

Beesafe.pl