Autor Wątek: chemiczne czyszczenie silnika  (Przeczytany 5477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

w0j0

  • Gość
chemiczne czyszczenie silnika
« dnia: 18-06-2007, 09:52:03 »
Witam,

jestem uzytkownikiem Yarisa JAPONCA (ostatni samurai bo rocznik 2000) i od kiedy wrocilem z norwegii (3 osoby + ze 300kg bagazu) silnik jakby stracil pare :/ na polskim paliwie. Byl na przegladzie za prawie tysiaka w ASO, wymienili swiece niby full przeglad (tylko jedna byla nowa, teraz po 6 miechach sa wszystkie nowe) ale samochod jezdzi tak samo bez pary :/

Zdazylo mi sie 2 razy dojechac do dna baku. Normalka ze na paliwie norweskim jechalem 165KM/h przy spalaniu 9-10 i z pelnym tylnim siedzeniem i bagaznikiem a w polsce max 110 przy 11. Od kiedy wrocilem z tego wypadu zarobkowego to samochod jezdzi gorzej  - na A4 na 4rce z 1 osoba ledwo wjezdza na wzniesienia. Oczywiscie nie deptam go na 3jce bo tak to dalby rade ale z gazem do dechy na 4 po prostej jedzie max 120 a przy lekkim wzniesieniu robi sie 90 i zdycha, 80, 75, 65... Wczesniej tego nie bylo.

Dodam ze jak wyjezdzalem z Polski to jechalismy w 3jke i palil 4.5 trasa WAWA - GDYNIA, spowrotem jakby silnik stracil wiekszosc mocy  Nie chce na hamownie bo szkoda mi kasy na ten samochod, nie moj - rodzicow ale czy moglismy zameczyc silnik ??

Pytanie, czy warto zastosowac i jezeli tak to JAKI preparat do przeczyszczenia wtryskiwaczy i calego ukladu paliwowego ??

Silnik 1.0, 45000km - ogolnie max 2.500/min - spalanie w miescie 6.0.

Bede wdzieczny za pomoc.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 18-06-2007, 13:54:45 »
Stracił moc po przyjezdzie z Norwegii czy po nalaniu polskiego paliwa?
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

w0j0

  • Gość
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 18-06-2007, 14:48:51 »
ciezko mi postawic konkretnie TU i WTEDY wyparowal, ale juz juz w norwegii podczas jazdy jakby jeden z cylindrow przestal pracowac, jakby sie zatkal wtryskiwac ale to minelo.

Nim pojechal do norwegii to mial wiecej pary niz w tej chwili, na paliwie norweskim dostawal jakby NOx ale na polskim jezdzi teraz gorzej niz przed wyjazdem. Czuc to pod obciazeniem silnika, innymi slowy jak sie wiecej niz jedna osoba dosiadzie to CZUĆ ze gdzies mu ucieka mocy.

W sumie mozna powiedziec ze jestem przewrazliwiony bo jest to samochod co jak co na 5 osob, czyli 5x75 kg, prawie na 500kg obciazenia niemniej 1.0 na 500kg mi sie nie widzi kompletnie.

Wlasnie mi sie bak skonczyl i chcialbym tam wlac jakis zajzajer do przeczyszczenia i rozplukania w sumie nawet nie wiem czego. Mam nadzieje ze to cos da.

Admin

  • Gość
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 18-06-2007, 15:56:37 »
Wlej mu Shella V-power 99 i dolej płynu do mycia wtrysków STP. Sprawdz kody błedów moze jakis czujnik daje błedne odczyty.

w0j0

  • Gość
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 18-06-2007, 18:07:16 »
wlalem orlenowego 98 i zupa d*** nic lepiej. Nie wiem czy ten komputerek jest wstanie wyprzedzic kat zaplonu do 98, moze tak moze nie.

Tego VPower'a to chyba jednorazowo :) hehehe bo nie bede mial co wlozyc do ust przez nastepne 2 tygodnie.

Nic mi sie nie wyswietla, a co do kodow to musze przeczytac cos o nich bo nie mam zielonego pojecia gdzie, co, jak...

Byl po powrocie u specjalisty mechanika co ma IDENTIKO yarisa, kupil zonie i sprawdzal kompa i cala reszte ( tak powiedzial ) i wszystko OK, to samo ASO, bo zapomnialem dodac ze bylem 2x u norow. Po tym pierwszym HARDCORE wlasnie uciekly mu moce, tez nic nie znalezli a mowilem ze cos jest nie tak.

WLEJEMY to paliwo rakietowe i zobaczymy :)

Wielkie dzieki za help, dzis To zrobie :)

w0j0

  • Gość
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 18-06-2007, 19:58:30 »
dobra wychodze z roboty, dzis zatankuje i jutro napisze jak mi poszlo :)

mozliwe ze cos nie tak z przeplywomierzem powietrza bo przewaznie to on sie chrzani, mozliwe jeszcze ze sonda lambda, koles mowil ze przydaloby sie ja wymienic tylko ze na nie orginalna bo tansza.

Ktos moze zna dobre zrodlo sond ??

do jutra :) trzymajcie kciuki

w0j0

  • Gość
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 19-06-2007, 08:46:42 »
No, samochod ZYJE :) ja nie mam prawie 200zl ale ogolnie jest OK :)

nalalem V-Racing bo nie bylo V-Power 99 - ta benzyna jest 95oktanowa albo na mojej stacji shell maja jakis badziew.

Niemniej, samochod chodzi, hmm... pod klapa posluchac silnika to bardziej klekocze, po rowno wszedzie, wiekszy power od 100oknatowej benzynie to oczywiste, ale jak go deptalem po nalaniu mieszanki STP i V-Power Racing to srednia spalania z zapierd... po 140 z 6000 wynosila 6.4 :|

chyba sie wiec nie oplaca jezdzic po miescie 60 a grzac po 130 i 6000 na kazdym biegu bo spalanie prawie takie jak bym jezdzic po 40-50km i na luzie.

Poczekamy zobaczymy jak na innym paliwie 95 bedzie sie zachowywal.

wojti

  • Gość
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 02-07-2007, 00:18:50 »
NIE MA MOŻLIWOŚCI, żeby była odczuwalna różnica w mocy po zmianie paliwa... Albo Y jest "rozwalony" albo Twoje odczucia są nieobiektywne. Przejechałem Y 110000km po całej Europie i ZAWSZE na każdym paliwie samochód zachowywał się praktycznie tak samo...

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: chemiczne czyszczenie silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 02-07-2007, 03:54:04 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie wiem czy ten komputerek jest wstanie wyprzedzic kat zaplonu do 98, moze tak moze nie.
Nic takiego komputer nie "potrafi" , musialby miec czujnik LO benzyny  :huh:
Jedynie sygnal z czujnika spalania stukowego wykorzystywany jest do opoznienia kata wyprz.zaplonu jezeli wystapi spalanie stukowe np. z powodu za niskiej LO paliwa.

Cytuj (zaznaczone)
...wiekszy power od 100oknatowej benzynie to oczywiste
Na pewno nie.Gdyby tak bylo to na gazie (grubo ponad 100 oktaan) auta powinny "szalec"  :grin: a tak nie jest.

Cytuj (zaznaczone)
NIE MA MOŻLIWOŚCI, żeby była odczuwalna różnica w mocy po zmianie paliwa...
Oczywiscie ,ale tu nie chodzi o roznice mocy z powodu roznych paliw.Moze to STP i V-Power (ma srodki czyszczace) wymyly jakies zabrudzenia i wrocilo wszystko do normy ? Dziwne tylko ze tak szybko - sadzac po datach postow.
« Ostatnia zmiana: 02-07-2007, 03:55:40 wysłana przez etom »


 

Beesafe.pl