Autor Wątek: KONSERWACJA PODWOZIA  (Przeczytany 21969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
KONSERWACJA PODWOZIA
« dnia: 29-10-2004, 01:29:34 »
Mam poważny problem z korozją podwozia. Chce sie z tym wreszcie uporać. Jeśl ktoś może coś doradzić i zna dobry warsztat to proszęo pomoc.

Madzia83

  • Gość
Re: KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #1 dnia: 12-11-2004, 12:59:02 »
Cytat: imei
Mam poważny problem z korozją podwozia. Chce sie z tym wreszcie uporać. Jeśl ktoś może coś doradzić i zna dobry warsztat to proszęo pomoc.


Hej! Biedny nikt Ci nie odpisał. Ja sięna tym nie znam ale znalazłam fajna stronęz poradami: TU klik  i coś konkretnego dla Ciebie:

Cytuj (zaznaczone)

 
Nadwozie wykonane z blach stalowych lub aluminiowych wymaga właściwego zabezpieczenia antykorozyjnego. Zarówno od strony podwozia, jak i w profilach zamkniętych. Pomijam tu ochronęantykorozyjną w formie powłoki lakierowej, bo jest to temat dla lakiernika. Dla blacharza ważne jest zabezpieczenie antykorozyjne nowych elementów i uzupełnienia ubytków fabrycznego zabezpieczenia, które zostało zniszczone podczas naprawy. Drugim, ważniejszym obszarem zabezpieczenia antykorozyjnego, które powinien wykonać blacharz jest zabezpieczenie profili zamkniętych w miejscu naprawy. Oczywiście już po polakierowaniu nadwozia.
Jednak jakość całej naprawy blacharsko-lakierniczej zależy od zabezpieczenia przed korozją blach w miejscach zgrzewania lub spawania. Stosuje siędo tego specjalne pasty spawalnicze, cynk w aerozolu oraz w celu wspomożenia spawania lub zgrzewania klejeniem masy klejące na bazie MS lub na bazie dwuskładnikowych poliuretanów.

Do zabezpieczania antykorozyjnego podwozia nie powinno sięstosować mas bitumicznych ponieważ zawarte w nich rozpuszczalniki, niszczą fabryczną powłokęwykonaną z PCW


a więcej na stronie :wink:

Ja powiem tylko, że wykonałam konserwacjępodwozia po uprzednim sprawdzeniu czy nie ma rdzy (i nie ma na szczęście) w ASO HYUNDAI'a w Skoczowie (od W-wy daleko :wink: ) ale ogólnie  można to zrobić w wielu zakładach blacharskich no i może też w ASO TOYOTY.
Pozdrawiam

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #2 dnia: 15-11-2004, 20:39:27 »
Uff dzięki, przed zima muszęsiętym zająć.

Madzia83

  • Gość
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #3 dnia: 16-11-2004, 08:06:52 »
Cytat: imei
Uff dzięki, przed zima muszęsiętym zająć.


Najlepiej przed zimą i co jeszcze zelecane jest: koncserwacja musi dobrze wyschnąć więc nie ma mowy o jeżdżeniu Niunią w mokry dzień a schnie tak gdzieś 1 dzień:)

Madzia83

  • Gość
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #4 dnia: 16-11-2004, 08:08:06 »
Cytat: imei
Uff dzięki, przed zima muszęsiętym zająć.


Najlepiej przed zimą i co jeszcze zelecane jest: koncserwacja musi dobrze wyschnąć więc nie ma mowy o jeżdżeniu Niunią w mokry dzień a schnie tak gdzieś 1 dzień:)

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #5 dnia: 16-11-2004, 21:24:35 »
Dzięki tamtej stronie udało mi sięnawiązać kontakt z podobno jedynym w Warszawie warsztatem zajmującym siętego typu konserwacją.

Jeszcze raz wielkie dzięki!!!!!

KICIA

  • Gość
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #6 dnia: 17-11-2004, 16:09:27 »
Osobiście jestem w trakcie konserwacji... I przyznam sie szczerze.. hmmm.. nie ma to jak zrobienie tego samemu.. Uważam, że żaden warsztat nie zrobi tego tak dokladnie jak właściciel...

Ale ok. Rozumiem. Trzeba mieć ku temu czas i miejsce. Gdyby nie kumpel z garażem i kanalem...  :roll

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #7 dnia: 17-11-2004, 19:16:50 »
Można samemu jak faktycznie ma sie gdzie i jak i wie sie jak to zrobić. Ja mam zrobione zabezpieczenie spodu a i tak srednio raz na miesiąc musze malować podwozie do przycieram spodem  :-DD
BMW E46 320d
Mini Cooper

TRD

  • Gość
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #8 dnia: 18-11-2004, 00:34:54 »
Ja konserwacje podwozia ograniczam jedynie do wysmarowania podwozia bitexem + nadkola a wogóle to mam z tyłu nadkola tylko do połowy tak powinno być ??

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #9 dnia: 18-11-2004, 13:08:10 »
Zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony: www.wielgolaski.pl
Wszystko jest tutaj bardzo dobrze opisane, jest też np. informacja, że wbrew pozorom masy bitumiczne mogą szkodzić bo rozpuszczają fabryczne zabezpieczenia [color=444444][/color]A wszystko to dzięki Madzi, która znalazła tą stronę!!! :D

KICIA

  • Gość
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #10 dnia: 18-11-2004, 13:35:37 »
O masach bitumicznych są różne szkoły i tak na prawdęnie wiadomo w co wierzyć.
Tak samo jak z podkladami... jedni kładą na minięolejną, inni nie... ??

A apropo konserwacji warto jeszcze zainteresować sięprofilami wewnętrznymi...

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #11 dnia: 18-11-2004, 14:30:14 »
Ja już znalazłem odpowiedni warsztat. Zrobią mi podwozie i profile jakimś preparatem valvaline. Różne rzeczy słyszałem o tego typu zabezpieczeniach najważniejsze,  że nie zaszkodzą. Koszt takiej operacji też nie jest astronomiczny.

KICIA

  • Gość
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #12 dnia: 18-11-2004, 16:30:03 »
Podaj przybliżony koszt jeśli możesz.. Jestem ciekawa ile byla warta moja praca (tyle co skończylam sama komnserwować autko) :)

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #13 dnia: 18-11-2004, 17:04:21 »
Wstępnie zostałem poinformowany, że koszt podstawowoej konserwacji (podwozie plus profile zamknięte) nie powinien przekroczyć 250 zł. Kompleksowe zabezpieczenie włącznie z drzwiami, klapą bagażnika, maską itp. to około 500-600 zł.

Pozdrawiam

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
KONSERWACJA PODWOZIA
« Odpowiedź #14 dnia: 18-11-2004, 19:53:06 »
Ja mam zrobione taką masą na bazie gumy. Po napyleniu poprostu urosła i zrobiła sie z niej normalna guma. Nie tylko zabezpieczyła ale do tego wyciszyła spód samochodu.
BMW E46 320d
Mini Cooper


 

Beesafe.pl