Autor Wątek: Check engine - kod błędu AVE II  (Przeczytany 8164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomq

  • Gość
Check engine - kod błędu AVE II
« dnia: 06-04-2008, 11:50:37 »
Witam szanowne grono - po raz pierwszy.
Niestety od razu problem :(  - wczoraj po zatankowaniu paliwa zapaliła mi się żółta lampka check engine. 
Moje pytanie - czy można w Ave II - silnik benzyna 2.0 D4 w jakiś sposób odczytać samemu kod błędu? - jeśli - to co do tego jest potrzebne.  Idąc dalej - jak go skasować. Przeglądałem fora - i dowiedziałem się , że może to być poprostu kiepskie paliwo.

pozdrawiam
tOmQ
 

tomq

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #1 dnia: 06-04-2008, 18:45:21 »
Widzę słaby odzew ...
Dodam, że po nocy dziś odpaliłem auto i kontrolka nie pali się.  Zrobiłem ~70 km i nadal jest ok.

pzdr
tOmQ

Offline Miche

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1690
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #2 dnia: 06-04-2008, 19:00:52 »

Widzę słaby odzew ...



Cierpliwosci kolego watek zalozyles dzisiaj o 11:50 a jest teraz 19:00, a szukales odpowiedzi na swoje pytanie w faq i uzyles funkcji "szukaj".

Pozdrawiam
Focus II 1,6 :)

EDDY

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #3 dnia: 06-04-2008, 19:13:26 »
A ja Ci proponuje abyś pojechał podłączył auto pod komputer. Tu na forum nikt z głowy nie powie Ci co jest nie tak. Kontrolka "check engine" ma dużo znaczeń. Poza tym w samodzielne odczytanie błędów też bym się nie bawił. Kwestia zapalenia się "check engine" może być zbiegiem okoliczności, akurat przy tankowaniu.

tomq

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #4 dnia: 06-04-2008, 21:52:53 »
Dziękuję kolegom  :)
Rzeczywiście pewnie jestem zbyt niecierpliwy - co do forum przeglądałem - szukałem - znalazłem wiele interesujących informacji - ale tej która mnie najbardziej interesuje nie. Wiem, że w ave I można było ze zworkami kombinować - i już wiem, że ave II ma system OBD2 - i tu raczej takich sztuk się nie zrobi :).
Oczywiście nie oczekiwałem odpowiedzi - co spowodowało zapalenie się tej kontrolki - bo oczywiście wiem, że przyczyn jest bardzo wiele - jestem poprostu dociekliwy  - i jeśli istnieje sposób na odczytanie kodu - to chciałbym to wiedzieć.
Na allegro są skanery do OBD2 - pewnie tędy droga. 

pozdrawiam
tOmQ

 

wargosz

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #5 dnia: 08-04-2008, 14:35:31 »
Witam serdecznie
Swojego czasu tez tak mialem przy tym silniku, ChekEngine zapalilo sie , wylaczylem samochod i po ponownym starcie juz sie nie palilo.Ale moje szczescie nie trwalo dlugo, bo po parudziesieciu km zapalilo sie na dobre i zgasnac nie chcialo :( . Okazalo sie, ze padla sonda Lambda a dokladnie jej ogrzewacz, byla to ostatnia sonda po prawej stronie patrzac od tylu samochodu i na szczescie nie miala zbyt wielkiego wplywu na prace samochodu tak jak jest to w przypadku jednej z dwoch pierwszych sond wiec spokojnie moglem pojezdzic jeszcze pareset km i uzbierac "tysiaka" na wymiane sondy. Po tej operacji lampeczka juz sie nie zapala :).

pozdr
Wargosz

tomq

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #6 dnia: 08-04-2008, 23:56:24 »
Witam
Mało pocieszająca perspektywa :(. Póki co do dzisiaj nie zapaliła się żółta nielubiana lampka jeszcze raz -ale najdalej w sobotę podłączę się po komp. i napiszę co to było :)  - mam nadzięję, że nie będę musiał być od razu lżejszy o tysiaka

pozdrawiam
tOmQ

tomq

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #7 dnia: 10-04-2008, 23:02:02 »
tak na marginesie - może głupie pytanie - ale gdzie w Ave II jest złącze dziagnostyczne  :grin: ?   
Rozglądałem się - ale jakoś nie mogę dojrzeć ...

pzdr
tOmQ

tomq

  • Gość
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #8 dnia: 12-04-2008, 14:54:30 »
Witam
Wątek prowadzę głównie sam ze sobą :)  Ale napisze może komuś moje doświadczenia się. Otóż zakupiłem na allegro cudo o nazwie Dominator OBD II. Za jego pomocą bez problemu odczytałem - a potem skasowałem błąd. Kod błędu to "P0156 - Obwód sondy lamda (block cyl2, czujnik 2) wadliwe działanie" - czyli coś podobnego co miał kolega wargosz.
Póki co skasowałem to - zobaczę co dalej. 

pzdr
tomek

Offline operculum

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #9 dnia: 15-04-2008, 18:56:54 »
Też walczę z sondą, znam ten ból finansowy.
Co prawda mam namiary na sklep w Zabrzu, gdzie taką świeczką można kupić za 150 zł,ale gdy starałem się dowiedzieć telefonicznie czegoś więcej o producencie, sprzedawca odpowiadal wymijająco, zatem nie ryzykowałem, zgodnie zresztą z zaleceniem mojego mechanika, postanowiłem kupić oryginal-drobne 970 zł. i jutro jadę na wymianę.
Zaczęło się historia jakieś 3 tys. km wstecz, i jedynym objawem była lampka check.Zdjąlem oczywiście klemę z Aku,coby skasować błąd i nic, wyjąłem odowiedni bezpiecznik z puszki i nic, co oznaczało, że wina nie leży po stronie doskonałego polskiego paliwa, ale rzeczywiście w sondzie. Na kompie wyszło uszkodzenie grzałki sondy - w ASO powiedzieli, że mogę z tym spokojnie jeździć, no ale nie czekam już dłużej, i na jutro mam wymianę.

Offline Piotr.

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 269
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #10 dnia: 10-10-2012, 11:49:20 »
W moim przypadku pomogła wymiana filtra powietrza, który miałem zasyfiony.

Offline Jimmy1976

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 156
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #11 dnia: 12-10-2012, 18:51:35 »
witam wszystkich ! kolego tomq usunołeś tylko skutek a nie przyczyne tym skasowaniem blędu , uwalaliła ci się druga sąda i pomału dogorywa . Najlepiej zacząć rozglądać się za używką  bo zamienniki są kiepskiej jakości i dają często błędne sygnały do ECU .Lub nowy orginał ale to już spory wydatek . W AVE I też jest złącze OBD2 a daje się diagnozować za pomocą zwory 4i5 pinu góra dół .
Naprawa aut mechanika,elektryka ,diagnostyka,części nowe w atrakcyjnych cenach dorabianie przewodów hamulcowych na wymiar 728-820-205 ! http://www.autowarsztat.wroclaw.pl              Dzwoń pytaj ! GG 7120040 Wysyłka !

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Check engine - kod błędu AVE II
« Odpowiedź #12 dnia: 12-10-2012, 20:03:16 »
witam wszystkich ! kolego tomq usunołeś tylko skutek a nie przyczyne tym skasowaniem blędu [......]

Kolega  tomq usunął ten błąd 12-04-2008  :grin:


 

Beesafe.pl