Autor Wątek: Drżenie w Yaris  (Przeczytany 1738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

z_i_b_i

  • Gość
Drżenie w Yaris
« dnia: 12-01-2009, 20:45:53 »
Witam!

 Ostatnio męczę się z problemem polegającym na tym że wyczuwam cały czas (w całym zakresie obrotów) lekkie drżenie które odczywam na pedale sprzęgła, hamulca i na kierownicy. Jest to drżenie ciągłe nie związane na przykład z hamowaniem. Kiedy odczuwam to drżenie i zdejmuje nogę z gazu a wciśkam sprzęgło to jakby to drżenie zanikało. Dodatkowo oprócz tego ciągłego drżenia falują mi troche obroty na biegu jałowym. Wyczyściłem juz przepływomierz i przepustnice ale to nie pomogło w przypadku obrotów na biegu jałowym. Nie wiem czy o czyszczenie zrobiłem całkowicie dobrze bo nie udało mi się odkręcić tego jednego elementu (chyba silniczka) który jest mozowany kluczami gwiazkowymi torx 5-cio ramiennymi.
Wymieniłem również świece na nowe.

Czy ktos miał może podobne problemy alebo może udzielić mi wskazówek na co wskazują takie objawy.

Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi


Pozdrawiam

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie w Yaris
« Odpowiedź #1 dnia: 13-01-2009, 22:05:09 »
Może problemem nie jest elektronika a  poduszka silnika. Nic się nie poluzowało...?
"I love the smell of flames early in the morning..."

z_i_b_i

  • Gość
Odp: Drżenie w Yaris
« Odpowiedź #2 dnia: 13-01-2009, 22:10:24 »
a powiedz mi tylko jak to sprawdzić ?

Z góry dzieki za odpowiedź

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drżenie w Yaris
« Odpowiedź #3 dnia: 13-01-2009, 22:43:21 »
Samemu to ciężko, bez kanału - chyba niemożliwe...  :|
Objawy jakie opisałeś sugerują, że może to być wiele rzeczy, np. samo sprzęgło (?).
Niestety nie pomogę w mechanice, podjedź najlepiej do jakiegoś znajomego warsztatu, mają większą praktykę niż my amatorzy :)
Powodzenia!
"I love the smell of flames early in the morning..."


 

Beesafe.pl