Autor Wątek: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine  (Przeczytany 161588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

herrdariusz

  • Gość
Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« dnia: 18-01-2009, 14:49:12 »
Witam.
Chciałem prosić Was o pomoc. Może ktoś miał podobny przypadek.
Otóż jakiś 2 tygodnie temu zapaliły mi się w Ave 1,8 wszystkie kontrolki o których piszę wyżej (VSC, TTC OFF i check engine). Po paru dniach, jak zrobiło się cieplej kontrolki zgasły i systemy działały. Wczoraj temperatura spadła do -10 st. C i znowu stało się to samo, tzn. zapaliły się te kontrolki. Widzę że temperatura ma wpływ na to zjawisko :)
Czy to może być tak ze jakiś czujnik zamarza, czy coś dzieje się z jakimś płynem w tych układach.
Nie wiem czy mam jechać z tym do ASO, czy sam jakoś to usunę.

Dzięki za pomoc.

wal02

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #1 dnia: 19-01-2009, 11:33:45 »
Czy zapalają się na kilka sekund czy palą się w czasie jazdy samochodem?

herrdariusz

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #2 dnia: 21-01-2009, 12:57:05 »
Kontrolki zapalały się i świeciły przez jakiś czas tzn. - aż ociepliło się na zewnątrz (2-3 dni).
Ale ostatnio pojechałem do warsztatu, gdzie podpięto mnie pod komputer i goście twierdzą, że był błąd pracy silnika i błąd z sondy lambdy. Przyczyną tego może być również jakość paliwa. Jak jest zimno i kiepskie paliwo - silnik robi jakiś mały skok, sonda to wyłapuje i podobno wtedy automatycznie wyłączają się zbędne i obciążające pracę silnka systemy - tj. w pierwszym rzędzie VSC. Taki prawdopodobnie jest mechanizm. Doleję paliwo na innej stacji i sprawdzę czy problem się powtórzy. Bo może to być też wina samej sondy. To wtedy wymiana.
Jak ktoś ma większą wiedzę na ten temat to proszę o info.
Pozdrawiam.

atom_28

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #3 dnia: 26-01-2009, 23:05:42 »
miałem ten sam problem swiezo po zakupie mojej ave i podjechałem do serwisu i komputer pokazał ze zarówka stopu przestała swiecic na chwile i dlatego wyskoczył ten błąd, ( tak twierdził serwisant) bynajmniej błąd wykasował i od tamtej pory 5000 km bez problemowo. moze masz to samo. pozdrawiam

The_Best_Boy

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #4 dnia: 27-01-2009, 22:02:11 »
miałem ten sam problem swiezo po zakupie mojej ave i podjechałem do serwisu i komputer pokazał ze zarówka stopu przestała swiecic na chwile i dlatego wyskoczył ten błąd, ( tak twierdził serwisant) bynajmniej błąd wykasował i od tamtej pory 5000 km bez problemowo. moze masz to samo. pozdrawiam

Mimo że wydaje się nieprawdopodobne-ale miałem to samo!
Jaki związek może mieć żarówka stopu z tymi systemami?
Ma jednak-mało tego jak palą sie kontrolki to te systemy nie działają!
Serwis też zgłupiał-najprawdopodobniej błąd generuje tzw 3 światło stopu które jest z LED-ów i znikomy pobór prądu jest nie zauważany przez kompa który "głupieje" lub jest błąd w sofcie kompa  :cry:

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01-2009, 07:20:45 »
Moim zdaniem jest to specjalnie tak ustawione. Jak u ojca padły dwie żarówki stopu (podejrzewam, że druga sporo po pierwszej), też nie działał ABS i VSC.
Przynjamniej wiesz, że coś jest nie tak i nie jeździsz bez świateł stopu.

herrdariusz

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #6 dnia: 28-01-2009, 08:55:08 »
Mimo że wydaje się nieprawdopodobne-ale miałem to samo!
Jaki związek może mieć żarówka stopu z tymi systemami?
Ma jednak-mało tego jak palą sie kontrolki to te systemy nie działają!
Serwis też zgłupiał-najprawdopodobniej błąd generuje tzw 3 światło stopu które jest z LED-ów i znikomy pobór prądu jest nie zauważany przez kompa który "głupieje" lub jest błąd w sofcie kompa  :cry:
[/quote]

To prawda. Jest jakiś związek między żarówkami stopu i tymi kontrolkami, bo jak dzwoniłem do ASO to gość na początu stwierdził, że jak mi stopy świecą - to nic nie poradzi i trzeba przyjechać na test [za 150 :((]. Na razie jest OK. Myślę, że to wina paliwka (mam nadzieję) tylko nie mogę zweryfikować bo jest za ciepła zima.

diselek

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #7 dnia: 02-02-2009, 20:40:46 »
To jest tak...
jeżeli ECU silnika wykryje usterkę, zapala check engin oraz (w zależności od wyposażenia) systemy, których praca jest zależna od poprawnej pracy silnika - w tym wypadku VSC i TCS. Żarówki STOPu są kontrolowane przed system samodiagnozujący ABSu.

Powodów zaświecania checka są setki, odczyt usterek, wtedy mozemy podyskutować;)
pozdrawiam

belgrano

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #8 dnia: 04-01-2010, 18:47:48 »
Witam.
Ostatnio w czasie zapalają mi się te 3 kontrolki. Zaczęło się to pojawiać w czasie jazdy po śniegu. Zastanawiam się co się dzieje. Pierwsze objawy bez VCS były jak jechałem po śniegu pod górkę ale teraz już są cały czas. Może śnieg to zbieg okoliczności? Może chodzi o moc silnika? Ave 1,8 T25 ma ktoś sugestie co może być?

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #9 dnia: 04-01-2010, 21:10:24 »
może być wszystko, kontrolki zaświecają się w przypadku wystąpienia błedów (świecą zawsze 3 bo masz szynę CAN), zacznij od podpięcia pod komp. może być układ abs-u i równie dobrze błedy silnikowe
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Luqs

  • Gość
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #10 dnia: 14-01-2011, 13:46:16 »
W mojej Ave (D-4D 2.0) swiecily te same kontrolki. Pojechalem do serwisu, podpieli pod komputer i okazalo sie, ze mam swiece zarowe do wymiany.

Offline karfil29

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Kontrolki VSC TRC OFF i Check engine
« Odpowiedź #11 dnia: 20-03-2015, 22:57:22 »
I wymiana świec pomogła? Mam ten sam problem, komputer zczytał błąd świec żarowych, ale te wydaje mi się że pracują poprawnie i nie są jeszcze do wymiany...


 

Beesafe.pl