Autor Wątek: parujące tylne lampy w YII  (Przeczytany 2818 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herkules

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
parujące tylne lampy w YII
« dnia: 19-05-2009, 11:03:12 »
zakładam nowy wątek - dot. parujących kloszy lamp tylnych w Yarisach II.
Od pewnego czasu zauważyłem, że po większych opadach deszczu bądź po myciu myjką ciśnieniową jedna z lamp tylnych w moim Yarku posiada wyraźne oznaki nieszczelności objawiające się parowaniem od środka.
Może ktoś z Was ma podobne spostrzeżenia - może ktoś zgłaszał w ASO

Pozdrawiam
Maciej

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: parujące tylne lampy w YII
« Odpowiedź #1 dnia: 19-05-2009, 11:11:07 »
Problem zauważyłem przy przebiegu ok 45 tyś. końcem marca zgłosiłem problem w ASO KONSEK Sosnowiec. Pracownicy ASO byli kompletnie zaskoczeni tą usterką twierdząc że po raz pierwszy spotykają sie z tego typu wada w YII. Po konsultacji z TMP wykonali zdjęcia tylnych lamp a po ok tygodniu TMP zdecydowała się na wymianę w ramach gwarancji. Problem zaparowanych kloszy pojawiał sie tylko przy "niskim" ciśnieniu i wilgotnej pogodzie.

ASO dokładnie bada czy aby lampa nie jest pęknięta, obita lub w jaki kolwiek inny sposób uszkodzona - co tłumaczyło by dostanie sie wilgoci do środka.


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline herkules

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: parujące tylne lampy w YII
« Odpowiedź #2 dnia: 19-05-2009, 11:17:22 »
kolega Szymon bardzo dokładnie i wyczerpująco opisał tę bolączkę - widać to nie pojedynczy przypadek...
Niby nic wielkiego a jednak Toyota mogłaby bardziej przyłożyć się do precyzji wykonania bądź spasowania - szczególnie biorąc pod uwagę stosunek ceny ... do wielkości samochodu :)

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: parujące tylne lampy w YII
« Odpowiedź #3 dnia: 19-05-2009, 11:24:07 »
Aha w najgorszym przypadku para stanie się pożywką dla glonów i będziecie mięć piękne zielone klosze :)


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.


 

Beesafe.pl