Autor Wątek: T22 sedan i problem z doborem skrzynki  (Przeczytany 7007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

culmen

  • Gość
T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« dnia: 07-01-2010, 21:50:51 »
Jakis czas temu zaczelem kompletowac moje car audio
na pierwszy ogien poszlo
Przód:
Glosniki Hertz ESK 165.3
Drzwi wytlumione matami APP
Jednostka
Alpine 9886r

Jestem w miare zdowolony.
Jedyne zastrzezenia jakie mam do stanu obecnego to
zbyt ostra góra oraz ciut za malo dolu przy wsiekszych glosnosciach
Do 10-15 ( w skali regulacji glośnosci gra b przyjemnie)
W domu czeka na cieplejsze warunki (montarz instalacji na wiosne ) Wzmacniacz Alpine MRV -F400S.


Pozostaje dobór skrzynki. Obdzwonilem kilku dealerów car audio. poczytalem rozne fora <kawusia> i.......

Wszedzie twierdza ze ten wzmacniacz (4 Ohm zmostkowany (0,3% THD) 160W) nie poradzi sobie z odpowiednia skrzynka do sedana  :embarassed:

Na skrzynke planuje przenaczyć do kolo 500 PLN ( w razie potrzeby moge wiecej :roll: tylko kobiete bede musial oklamac  :grin:)


Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #1 dnia: 08-01-2010, 09:53:52 »
Jakis czas temu zaczelem kompletowac moje car audio
na pierwszy ogien poszlo
Przód:
Glosniki Hertz ESK 165.3
Drzwi wytlumione matami APP
Jednostka
Alpine 9886r

Jestem w miare zdowolony.
Jedyne zastrzezenia jakie mam do stanu obecnego to
zbyt ostra góra oraz ciut za malo dolu przy wsiekszych glosnosciach
Do 10-15 ( w skali regulacji glośnosci gra b przyjemnie)
W domu czeka na cieplejsze warunki (montarz instalacji na wiosne ) Wzmacniacz Alpine MRV -F400S.


Pozostaje dobór skrzynki. Obdzwonilem kilku dealerów car audio. poczytalem rozne fora <kawusia> i.......

Wszedzie twierdza ze ten wzmacniacz (4 Ohm zmostkowany (0,3% THD) 160W) nie poradzi sobie z odpowiednia skrzynka do sedana  :embarassed:

Na skrzynke planuje przenaczyć do kolo 500 PLN ( w razie potrzeby moge wiecej :roll: tylko kobiete bede musial oklamac  :grin:)

TO na poczatek, Radio Alpine i to seria CDA-9XXX + Hertz ESK to niezbyt zgrany duet, dlatego nie dziwie sie ze jest ostro na gorze. Tez wzmacniacz alpine'y tez do ciepłych nie nalezy, dlatego osobiscie, zeby złagodzic troche góre to poleciłbym Ci sprzedać ten wzmak i kupic np jakiegos starego Soniaka z złotej serii XM, np. XM-4045 jest to 4 kanałowka z bardzo dobrej serii jeszcze produkowanej w Japonii o mocy 4x40W RMS (prawdziwych Wattów) idealnie nadająca sie np do zasilania przodu. Wzmacniacz te charakteryzuja bardzo neutralną barwą i mogą troszke złagodzic zapędy "piszczałek" Hertz'a. Dodatkowo na zwrotnicy Hertz'a jest chyba regulkacja -2db, 0db, +2db (ale pewien nie jestem tak bylo przynajmniej w serii wyzszej HSK) i wtedy ustawić na zwrotnicy -2db i jesli jeszcze będzie zaostro i za duzo na gorze, to wtedy przydadzą sie własnie te 4 kanały ze wzmaka i zasilic mozna zestaw przedni w bi-ampingu czyli cały przód z 4 kanałów. Wtedy bedziesz miał niezależna kontrolę z poziomu radia nad kazdym z głosników przednim (balance, fader) ale musiałbys poprosić kogos bardziej udac sie do kogos obeznanego w CA i poproscic o przerobienie zwrotnicy do bi-ampingu. Z tego co sie orientuję w HSK trzeba było tylko rozdzielić scieżki.
Wtedy przód bedziesz miał ogarnięty.

Natomiast co do tyłu to kupiłbym jakas faktycznie mocniejszą 2 kanałówke lub monoblock i do tego dobrał głosnik. Mam T25 sedan i też miałem problem z subem. Z mojego doswiadczenia wiem ze do takiego sedana conajmniej trzeba subwoofer w skrzynce 25 cm i conajmniej 300W RMS i zasilic to trzeba wzmakiem, ktorego moc bedzie wieksza od mocy suba conajmniej o jakie 25% w gore czyli tak od 400W w góre. Wtedy wzmacniacz bedzie miał dobrą kontrole nad głosnikiem i sub nie będzie niedowattowany.

Nie wiem jaki bass lubisz i do jakiego rodzaju muzyki ale na poczatek do zabawy fajne są suby np. Re Audio seria SR (badz teraz chyba ma oznaczenie SRX). Sa to suby na tyle uniwersalne że dobrze grają zarówno w skrzynce BR jak i closed i mając niezłe zejscie bedąc jednoczesnie szybkie (w obydwu obudowach).

Pozdr.,
disaster3

culmen

  • Gość
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #2 dnia: 08-01-2010, 11:25:09 »
Lubie raczej "zimny dźwięk" a zapędy piszczałek Hertza zamierzam ograniczyć
najpierw wymiana kondensatorów w zwrotnicach i jeśli to nie da do końca zadowalających efektów ustawie -2dB na zwrotnicy. Jak obecnie zestaw sprawdza się praktycznie w każdej muzyce czy to nu / acid jazz, house, hip hop, rock czy metal. Jedynie brak mu dynamiki / czystości przy większych poziomach głośności (pojawiają się wyraźne zniekształcenia).

Offline Raadek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Galeria Car Cudio
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #3 dnia: 08-01-2010, 11:53:40 »
Jak będziesz zmieniał kondki to możesz się pokusić o wymianę rezystorów.
Jeśli chodzi o sub'a to mając podłączony wzmacniacz podjedź do jakiejś firmy CarAudio i dobierz metodą prób i błędów ten który będzie najlepiej grał w Twoim systemie.

culmen

  • Gość
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #4 dnia: 20-04-2010, 20:06:22 »
Wiec juz poskładałem w miare klocki do kupy
Ostatecznie do bagarznika trafil Powerbass 12 w obódowie BR.
Zestaw jest jeszcze w ciagłej fazie testów i strojenia.
Z przenikaniem basu jest spory problem. Narazie jezdze z lekko odsuniętym (odchylonym) oparciem tylnej kanapy ( mniejszy element) i ogólnie jestem dość zadowolony. Mimo roznicy RMS wzmacniacza ~~200w i 300w suba mam zadowalajaca kontrolę nad nim. Tak wiec jak uspokoje delikatnie lewy boczek oraz zmienie polozenia gwizdków ( by podnieść scene) postaram sie zapodać fotki.

culmen

  • Gość
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #5 dnia: 25-04-2010, 20:19:19 »
Jestem juz po strojeniu. Znikl problem z przenikaniem basu. Chodzilo tylko o zmiene polaryzacji. Bas jest ladnie kontrolowany i szybki ale tez potrafi ladnie rzucic miesem. Nie zgodze sie tez by hertze nie pasowaly do tego zestawu. Maja b ladny kick bass. Tuba jest tylko delikatnym uzupelnieniem basu. Odnosze wrazenie jakby niskie dzwieki nawet wydobywaly sie z przodu. Sub nie wyroznia sie zbytnio. Ale tak wlaśnie ma być. Zaprosiłem na odsluch sasiada "melomana" chwalacego sie swoim kinem domowym. Po przesluchaniu prawie calej plyty Genesis stwierdzil ze nie ma takiege efekfu w domu ;) A jedyne co mu przeszkadzalo to niestety silnik.
Jak dorwe aparat postaram sie wrzucić kilka fot z zamontowanym systemem przednim, wzmacniaczem i okablowniem. Jakby ktoś chciał zobaczyć/odsluchać na żywo to mozna mnie zlapać czasem w wawie, białymstoku lub okolicach ciachanowca.
Pozdrawiam!

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #6 dnia: 25-04-2010, 20:38:49 »
Pogratulować sprzętu i miło, że jesteś zadowolony.

A tak btw. powiedz mi ile mniej więcej mat  musiałeś wrzucić na jedne drzwi z przodu .. albo inaczej .. ile ogólnie mat i jakiego rodzaju zużyłeś. Chciałem też wyciszyć drzwi, ale jestem ciekaw właśnie na jaki koszt bym się musiał szykować.
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

culmen

  • Gość
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #7 dnia: 25-04-2010, 23:14:44 »
Uzylem mat APP. Wyszlo mniejwiecej 8 mat / drzwi. Z efektu jestem b zadowolony.
Koniecznie przed położeniem trzeba znaleść wszytkie elemnty rezonujace. U mnie najbardziej buczała lewa klamka. Po połozeniu mat nie dalo by rady jej wyciszyc.
Kolejna sprawa. Dystanse z MDF takze oblozylem dokladnie mata usztywniajac połaczenie. Koszt samodzielnego wykonania
Maty 16x 5 = 80 pln (+ 2 na zapas) 10 pln
rozpuszczalnik 2 pln
+ pol dnia na wykonanie. Podobno maty app nie nadaja sie gdyż pekaja na zimnie (ta zime przezyly i u mnie i u kolegi bezproblemowo) oraz potrafia odpadac/ odklejać sie na sloncu (mam czarna perle. Wyjatkowo goracy lakier i parkuje na sloncu wiec przekonam sie. U znajomego bezproblemowo). Moze w kolejnym samochodzie uzyje innych mat wtedy bede mial porównanie.

Offline zuoo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 992
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #8 dnia: 25-04-2010, 23:55:21 »
Czyli koszt do zniesienia .. dzięki wielkie za odpowiedź.
Nie masz może jakichś fotek z procesu wyciszania? :)
cZŁOwiek  .. zło jest w każdym z Nas ..

culmen

  • Gość
Odp: T22 sedan i problem z doborem skrzynki
« Odpowiedź #9 dnia: 12-06-2010, 15:22:24 »
Delikatnie odświeżę swój wątek.
Tym razem o fotki gdyż w końcu znalazłem dosłownie 5 min by je zrobić  :roll:

Ogólny rzut oka na drzwi:


"gwizdeczek"


I przy kolejnym pkt zdziwiłem się. Oto ujrzałem pęknięta gumę. Nie wpływa to w żaden sposób negatywnie na działanie tego głośnika, ale pęknięta guma budzi we mnie negatywne emocje. 2 letni zestaw przedni chyba będzie brany w 1 kolejności do wymiany.

Próba szybkiej naprawy sytuacji w tym przypadku nie dała zadowalającego efektu  :cry: Założyłem boczek i w myśl starej zasady :czego nie widać tego nie ma: nie przejmuje się dalej tym problemem  :-)

Teraz czas na prezentacje kufra.
Delikatny masaż zapewnia Pb 12S


Całość napędzana oto tą Alpinka.


I jeszcze mały rzut okiem na okablowanie.


Zestaw nie należy do b mocnych, ale zapewnia b czysty zrównoważony dźwięk. Aż nawet coraz bardziej przerzucam się na utwory instrumentalne.
Najsłabszym pkt zestawu jest hip hop.
Co prawda zagra nawet Lil Wayne "a milli" datsik remix ale czuć niedobór mocy.
Cóż wiedziałem że tak będzie jeszcze przed zakupem wzmacniacza.
Na koniec chciałbym podziękować
Jędrkowi "Fahoo" za wykonanie i pomoc w ogarnięciu wszystkiego.


 

Beesafe.pl